طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

استیل البرز pr@steelalborz.comنگار محمدیامیررضا امیریساغر صادقینیلپر info@nilper.irامید ضرغامیویستابست vista bestالناز پائیزشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)سامسونگ samsungمهدی جعفری منششرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌‌هایی جذاب برای طراحی نرده‌‌های تراس و پاسیو

کدام نرده‌ها برای تراس‌ها و بالکن‌های ما مناسب هستند؟

بازدید : 17,987 بار

08 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

تراس‌ها، عرشه‌ها، پاسیون‌ها و نرده‌ها، در این حس که ما را از جایی که در آن نشسته‌ایم به چشم‌اندازهای اطراف می‌برند تا از زیبایی لذت ببریم، کمابیش مشترک هستند. اما از آن‌جا که به‌ هرحال همه چیز باید نظم خود را داشته باشد، باید ارتباط هماهنگی بین تمام المان‌ها برقرار کرد. طراحی نرده‌های تراس وعرشه یکی از المان‌هایی است که می‌تواند تأثیر به‌سزایی در کمپوزیسیون کلی فضا داشته باشد؛ درست به مانند نرده‌های راه‌پله که مرکز کانونی توجه در دکوراسیون داخلی است. با طراگاه همراه باشید تا چند طرح جذاب را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
طراحی نرده‌‌های تراس و پاسیو

استفاده از نرده‌های چوبی برای یک تراس می‌تواند لحنی روستایی به آن بدهد. حس کلی از فضا بستگی به سایر المان‌ها نظیر نوع کف، رنگ و طراحی کلی عرشه است. طراحی نرده‌های یک عرشه باید مطابق با چشم‌اندازها و محیط اطراف باشد. یک عرشه‌ی کوچک مشرف بر باغ نیازی به نرده‌های حصاری که مانع دید هستند ندارد. بلکه باید به‌جای آن ارتباطی هموار و یک‌پارچه با اطراف‌شان برقرار کنند.

ذخیره عکس
طراحی نرده‌‌های تراس و پاسیو

ترکیب چوب و سیم‌های بافته شده به‌صورت افقی وعمودی هم برای نرده‌ی عرشه‌ها متداول است. این ترکیب قابلیت سازگاری با طرح‌های متنوعی را دارد و برای خانه‌های مدرن و هم سنتی مناسب است.

ذخیره عکس
طراحی نرده‌‌های تراس و پاسیو

ما این عرشه آفتابی را هم برای معرفی بسیار زیبا و فریبنده یافتیم. البته بخش قابل توجهی از زیبایی آن مدیون نمای آن با لبه‌های قوسی است که باعث شده نرده‌ها نیز همین الگو را دنبال کنند. اما وقتی به نرده‌های ساحلی می‌رسیم نرده‌ها باید به مینیمال‌ترین حالت خود برسند و کم‌تر به‌چشم بیایند. چون چیز دیدنی‌تری در آن سوی خود دارند: چشم‌انداز شگفت‌انگیز دریا. پس تا می‌توانید آن‌ها را ساده و نامرئی طراحی کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر نگران پوشیدگی و امنیت هستید می‌توانید از نرده‌های تنومندتر استفاده کنید. این نرده‌ها می‌توانند حصاری پوشیده را در اطراف تراس بکشند و از آن در مقابل چشم‌ها یا چیزهای غیرمنتظره محافظت کنند. راه‌دیگر برای این مسأله استفاده از گل‌ها و گیاهان بلندی است تا نرده‌ها را کاملا پوشش دهد. وقتی چوب با فلز ترکیب شود، نتیجه اغلب چیزی چشم‌گیر و برجسته است. مثل این تراس دوست‌داشتنی که در آن یک ردیف باریک از چوب، نرده‌های فلزی را هرس کرده و ظاهری اهلی به آن بخشیده.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما نرده‌هایی از جنس شیشه شفاف یا اکریلیک، بسیار مناسب برای موقعیت‌هایی هستند که قرار است یک چشم‌انداز شگرف مثل یک دریاچه برجسته شود. فرم‌های فلزی به‌عنوان چارچوب این پنل‌های شیشه‌ای می‌تواند شکنندگی آن‌را به حداقل برساند.

ذخیره عکس
طراحی نرده‌‌های تراس و پاسیو

و بالاخره نرده‌های تمام چوبی که بهترین مطابقت را با خانه‌های روستایی دارند. طراحی یک شبکه‌ی چوبی برای تراس‌ها در کنار پلکانی مرتبط با تراس، یکپارچگی و جذابیت طرح را دوچندان خواهد کرد.

ذخیره عکس
طراحی نرده‌‌های تراس و پاسیو

ایده‌های خود در زمینه‌ی دکوراسیون تراس‌ها و دیگر فضاهای باز را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 17,987 بار

08 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتراسنردهعرشهفضای بازچشم انداز

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:29