طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد اسدالهیرضا نجفیانmostafa ahmadiشرکت رویا طرح داخلیفرامرز گشایشیمحمدحسین صفاریانهومن بالازادهتینا شاه محمدیبهرام قربانیسپهر دانششهاب میرزاییانبهمن احمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تاثیر چشمگیر ساختمان های سبز در اقتصاد امروز

بررسی نقش ساخت و ساز سبز در اقتصاد آمریکا

بازدید : 19,979 بار

13 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بهره گیری از روش های سبز در ساخت و ساز ممکن است فرآیندی غیر ضروری و هزینه بر به نظر برسد و این موضوع در کشورهای در حال توسعه شایع تر است، اما شاید وقت آن رسیده که به آینده نگاه کنیم و ببینیم کشورهای توسعه یافته چگونه در حال بهره وری از روش های سبز ساخت و ساز هستند. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
ساختمان های سبز

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد که در طول سه سال آینده، ساختار جدید استانداردهای پیشرو در طراحی محیطی و انرژی مثل گواهی‌نامه ی LEED، بیش از 303 میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده کمک خواهد کرد. امسال به تنهایی، این صنعت 3/2 میلیون شغل تولید می کند. با این ساختار جدید انتظار می رود تا پیش از سال 2018، بیش از 1 میلیارد دلار در مصرف انرژی و بیش از 100 میلیون دلار در مصرف آب صرفه جویی شود.

ذخیره عکس

 با مقاوم سازی ساختمان های سبز ساخته شده ی موجود، نزدیک به 40 درصد از کل انرژی در ایالات متحده  را صرف ساخت و ساز می شود. امروزه تعداد فزاینده ای از صاحبان املاک و مستغلات تجاری برای صرفه جویی در هزینه ها و کاهش اثرات زیست محیطی (به جای شروع از ابتدا) به دنبال فرصت هایی برای ارتقاء آنچه که در حال حاضر دارند هستند. 

ذخیره عکس

به عنوان مثال شرکت 77 West Wacker راه هایی برای کاهش 32 درصدی مصرف انرژی را براساس گواهینامه LEED و دیگر اقدامات ممکن قبل از تصمیم گیری یافته و پروژه های این شرکت در حال حاضر به سوی رویکردی جدید در مدیریت جامع انرژی و تعامل مستاجر با هدف کاهش 5/26 درصد اضافی مصرف انرژی در سال 2018 در حرکت است. دیدگاه دیگری هم وجود دارد که اگر درصنعت ساختمان سازی سبز قرار بگیرد، تا حد زیادی موجب توسعه ی بازار ساختمان هایی با بهره وری انرژی می شود.

نگاه شرکت های املاک و مستغلات به خروجی نهایی (bottom line):

برای سازمان هایی که نیازمند یک رویکرد هماهنگ تر برای ساخت املاک خود با بهره وری انرژی هستند فرصت های بی شماری وجود دارد که در حال حاضر توسط صاحبان اموال در سراسر کشور پیشگام شده اند. صاحبان املاک و مستغلات تجاری از اهمیت استانداردهای جامع صنعت آگاه هستند. همچنین می دانند که در ابتدا، پتانسیل زیادی وجود دارد که با تمرکز برآن بهترین خروجی نهایی را خواهند داشت.

ذخیره عکس

شرکت Shorenstein مستقر در سانفرانسیسکو یکی از بهترین برنامه های پایداری در صنعت را با  نمره میانگین 82 از 100 ( در سیستم ارزشیابی green star ) شامل می شود. در دو سال گذشته، Shorenstein بالاترین امتیاز در معیار جهانی توسعه پایدار املاک و مستغلات Green Star را با تمرکز بر استراتژی پایدار در عملیات های هوشمند، سرمایه گذاری در بهره وری، و تعامل مستاجر به دست آورده است. چه چیزی بیشتراز اینکه، بتوانند گواهینامه LEED را از طریق روشی که به طور خاص برای ساختمان های موجود طراحی شده به دست بیاورند.

اینها فقط دو نمونه از سازمانهایی است که عملکردی پیشگام و نگاهی متمایز به راه حل های مدیریت انرژی در ساختمان هایی دارند که در بازار تجاری گواهی LEED  در حال افزایش هستنند و به بخش ساخت و ساز آمریکا برای قرارگرفتن در مسیر درست کمک می کند. نه تنها این روند منجر به محدودشدن برندهای پیشرو جهانی ایالات متحده آمریکا نمی شود بلکه  بهره وری انرژی را بعنوان یک اولویت مطرح می کند.

ذخیره عکس

نظرات خود را در اینجا به اشتراک بگذارید و در مطالب دیگر با طراگاه همچنان همراه باشید.


بازدید : 19,979 بار

13 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:12