طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا قره داغیمرتضی سیاسرمحمد قديريBabak Abbasiمیلاد نصرالهیMahnaz sharifiبلوک سبک لیپرحسین نوروزیnaser movahedمنصور اجلیایزدیار اهیعلیرضا فخفوری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نماهای آلومینیومی

آخرین ساز و کار ها برای نماهای آلومینیومی

بازدید : 8,903 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شرکت woodform چک لیستی که در آن از پروفیل های آلومینیومی در نمای ساختمان استفاده کرده را برای طراحان آماده نموده است. طراگاه شما را در استفاده از این نوع مصالح نماسازی راهنمایی می کند.

ذخیره عکس
نماهای آلومینیومی

 

نمای آلومینیومی یک ترکیب خطی شگفت انگیز به ساختمان می دهد و جلوه ی جدید و تمام و کمالی از زیبایی خارجی ساختمان، به نمایش می گذارد. بواسطه ی نماهای آلومینیومی، هر طراح می تواند طبق ذهنیات خود، معماری مخصوص به خودش را داشته باشد. با این حال، مشکلات متعددی برای نصب و نگهداری نمای آلومینیومی وجود دارد

ذخیره عکس

 

مراقبت و نگهداری

پروفیل ها و روکش های آلومینیومی در مقایسه با نمای چوبی به کمترین میزان تعمیرات و نگهداری نیاز داند. سطح مراقبت بستگی به نوع اجزایی دارد، که در روکش رویی به کار رفته است. مثلا اگر ساختمان در یک محیط ساحلی قرار داشته باشد، روکشی مثل آلومینیوم نیاز به شستشوی منظم دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ساییدگی و پارگی

پروفیل های آلومینیوم وقتی در معرض رفت و آمدهای سنگین انسانی، مثلاً در مراکز خرید قرار بگیرند ممکن است خراشیده شوند. اگرچه صدمه ای به پوشش پروفیل نمی رسد، اما پوشش روکش های آلومینیوم آسیب می بیند. روی سطح به راحتی خش می افتد،  بنابراین گزینه ی مناسبی برای استفاده در قسمتهایی که نسبت به تماس انسان حساس هستند وجود ندارد. در چنین مواردی، طراحان می توانند از طیف گسترده ی گزینه های مربوط به پودر پوششی( یا پودر اندود کردن ) powder-coating استفاده کنند.                                    

تثبیت

نمای آلومینیومی در مقایسه با نمای چوبی، نقاط تثبیت کمتری دارد که به خطوط پاک کن این امکان را می دهد با دهانه های متوالی طولانی تری ساخته شوند. با این حال، آلومینیوم باز هم ممکن است تکان بخورد؛ بنابراین، بهتر است از تولید کننده پروفیل آلومینیومی نتایج تست فرسایش خواسته شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

هزینه

پروفیل های آلومینیومی از نظر هزینه بسیار به صرفه اند. خصوصا وقتی در کنار تیغه های چوبی، به صورت تکرار شوند قرار بگیرند. نقاط تثبیتِ کمتراین پروفیل ها، به کار کمتری نیاز دارد؛ همچنین احتیاجات ساختمانی با استفاده از آلومینیوم های سبک وزن کاهش یافته و به طور کل درصد نیاز به تعمیر در حد صفر است.

محو شدن رنگ

رنگ واشر آلومینیوم در نهایت محو خواهد شد اما این محو شدن را می توان با استفاده از رنگ روغن، کنترل کرد. بسیاری از تولیدکنندگان در این زمینه ضمانتنامه هایی ارائه می کنند.

تعیین یک سیستم

Woodform به طراحان توصیه می کند به جای طراحی و تعیین یک نمای عمومی، سیستم یا محصول خاصی را طراحی و تعیین کنند. وقتی سیستم مشخص شده باشد، تولید کننده موظف است تمامی تست های مورد نیاز تضمین کننده ی عملکرد سیستم را انجام بدهد.

متخصصان پوشش

برای اطمینان از مقاومت نمای پوشش آلومینیومی در طولانی مدت، طراح باید نوع مناسبی از پوشش را برای پروفیل های آلومینیومی معین کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده از اینگونه نماها در ایران منتقدین و طرفداران زیادی  دارد، ولی باید به این نکته توجه داشت که اجرای ناصحیح و غیر اصولی این نماها آسیب های بیشتری را در ساخت و ساز موجب میشود. این بحث را در طراگاه ادامه دهید.

 


بازدید : 8,903 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:57