طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سهند منشیسجاد اسدیسپیده بهروزیروزبه عالمیانفاطمه براتیندا عاشوریانایمان رجبیانرضا نجفیانبهرام قربانیانیتا  فضلیاستیل البرز pr@steelalborz.comمنصور اجلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی معماری خانه با چاپگر سه بعدی !

مدل خانه سازی شبیه لگو، با چاپگر سه بعدی

بازدید : 7,423 بار

21 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مدل خانه‌سازی محبوب آرکیت که توسط معماران برای استفاده ی عموم خلق شده است، اخیرا مدل سه بعدی آرکیت اینفینیتی را که یک سری قطعات سه بعدی سفارشی است، ارائه کرده است. این مدل از طریق خدمات چاپ سه بعدی وبسایت شیپ ویز (Shapeways) به زودی قابل دسترس خواهد بود. با طراگاه همراه باشید تا این مدل خانه‌سازی را بررسی کنید.

ذخیره عکس
طراحی معماری خانه با چاپگرسه بعدی !

آرکیت توسط معماری به نام دامین مرتاک که در حوزه‌ی معماری و مدلسازی دیجیتال کار می‌کند بنانهاده شده است. علاقه‌ی او برگشت به مدل‌سازی فیزیکی و ایجاد و ساخت مدل‌های طراحی کوچک  است. مدل خانه‌سازی مرتاک که به عنوان نوعی لگو برای معماران شناخته شده است، از چندین قطعه تشکیل شده که می‌توانند در کنار هم قرار گرفته و از هم جدا شوند و به ‌سادگی برای ساخت مدل‌های مختلف خانه‌سازی بکار روند.

ذخیره عکس

تا کنون مرتاک 4 مدل از آرکیت را که شامل تعداد مختلفی از قطعات زمین، دیوار، پنجره و مبلمان می‌باشد و همه در مقیاس‌های مختلف ارائه کرده است. همچنین درون این مجموعه‌ها برچسب‌های شرکت آرکی تکسچرز ,(Architextures) برای ایجاد ظاهر ساختمانی زیباتر و واقعی‌تر، قرار داده شده‌اند. مرتاک در وبسایت آرکیت گفته است: معماران همیشه از مدلها به عنوان ابزاری برای بررسی و محک ایده‌ها استفاده میکنند. امروزه برش و چسباندن مواد با توجه به زمان و هزینه‌ی محدود امکان‌پذیر نیست. آرکیت با ارائه‌ی یک سیستم مدلسازی آزاد، راه کاملا جدیدی را برای معماران و عموم مردم به منظور اجرای عملی ایده‌هایشان گشوده است. این سیستم مدل‌سازی تاکنون بسیار خوب عمل کرده است و معماران از آن برای طراحی و نشان دادن ایده‌ها به مشتری استفاده کرده‌اند.

در اخبار مختلف از این سیستم نام برده شده و حتی برای ترویج آموزش در مدارس از آن استفاده می‌شود. اکنون مرتاک برای گسترش محصولش و مجسم‌سازی بیشتر معماری در مدل‌سازی، قطعات چاپی سه بعدی بسیار مختلفی مانند مناره‌ی کلیسا، طاق، گنبد، سقف، مبلمان، ستون، پله، عناصر چشم‌انداز و مجسمه را ارائه کرده است. نکته‌ی بسیار جالب درباره‌ی این قطعات این است که قابل تغییر هستند و می‌توان آن‌ها را با طرح دلخواه توسط وبسایت Shapeways سفارش داد

ذخیره عکس

او می‌گوید: آرکیت اینفینیتی سه بعدی وسیله‌ی جدیدی برای همگان است تا مهارت‌ها، ایده‌ها و خلاقیت‌های معماری خود را رشد دهند. ما از همه می‌خواهیم که نظراتشان را درباره‌ی قطعات جدید به ما ارسال کنند. معماران از آزادی بیشتر برای اجرای شیوه‌ی منحصر ‌به‌فرد خود در طراحی‌ها، لذت می‌برند. همراه شدن این موضوع با سرعت آرکیت در مونتاژ و قیمت آن، می‌تواند بازگشت خوبی به ساخت مدل فیزیکی در معماری باشد. آرکیت نه تنها به کاربرانش اجازه می‌دهد تا در ساخت از خلاقیت استفاده کنند، بلکه خود نیز در حال رشد و تلاش برای ارائه‌ی مدل‌های خلاقانه‌تر است. همان‌طور که مرتاک می‌گوید: " ما نقشه‌های بزرگی برای اینفینیتی سه بعدی داریم و به رشد ادامه خواهیم داد. این موضوع هم اولین باراست که در صنعت مدل‌سازی معماری رخ می‌دهد. ما انتظار داریم که چاپ سه بعدی را در آینده به ابعاد بسیار بزرگ برسانیم و می‌خواهیم در مدلسازی معماری پیشگام باشیم." 

آرکیت نه تنها دراین ماه مدل اینفینیتی سه بعدی را ارائه کرده است بلکه در تابستان 2016 مجموعه‌های جدیدی ازمدل خانه‌سازی را رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود ازمجموعه‌ی گو کالر، که اولین مدل چند رنگ شرکت خواهد بود، به طور ویژه در مدارس استقبال شود، چون ساختن با این قطعات برای دانش‌آموزان بسیار جذاب‌تر خواهد بود. هم اکنون مجموعه‌های آرکیت در فروشگاه‌ها و موزه‌ها و اسباب‌بازی فروشی‌ها در دسترس است. از این ماه فروشگاه Shapeways مدل اینفینیتی سه بعدی را برای فروش قرار می‌دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با رشد فناوری مدل‌سازی، جالب توجه است که یکی از جذاب‌ترین فناوری های جدید، چاپ سه بعدی، به اصل مدل‌سازی فیزیکی و استفاده از دست‌ها و قطعات برای ساخت ساختمان‌های آینده، برگشته است. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 7,423 بار

21 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:15