طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

boshra javaheriامیر قاسمیصادق صیدبیگیابزار تونل جهانمحمدحسین صفاریانروزبه عالمیاننادیا خوشخویالناز پائیزمازیار فخرقاسمیرضا صیادیانندا عاشوریانحمید عرفانیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراح فضای کاری دلخواه خود در منزل باشید

5 ایده شیک و مدرن برای طراحی دفترکار در منزل

بازدید : 89,285 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ملزومات فضای کاری افراد با هم متفاوت است، بنابراین بسیاری از ایده های طراحی به هیچ‌وجه نمی توانند به عنوان یک الگوی واحد برای همه مورد استفاده قرار بگیرند. با این حال این بدان معنا نیست، که ایجاد فضای کاری مناسب غیرممکن است، بلکه کاملاً شدنی است. با طراگاه همراه شوید تا 5 ایده شیک و مدرن برای طراحی دفتر کار در منزل را با شما در میان بگذاریم.

ذخیره عکس
طراح فضای کاری
ذخیره عکس

 

1. در نظر گرفتن فضاهایی با کاربری متمایز


در زمان طراحی دفترکار خود مطمئن شوید، که تمام فعالیت هایی که بنا است در این فضا انجام دهید را در نظر گرفته اید. واضح است که برای انجام درست و کامل وظایف خود به یک میز احتیاج دارید، اما برای انجام وظایف مختلف در نظر گرفتن فضاهایی با کاربری متمایز، ایده ی مفیدی است؛ یعنی علاوه بر فضای کاری اصلی، به فضاهای اضافی مثلاً برای گفتگو و یا ملاقات با مشتریان خود نیز احتیاج دارید. از طرف دیگر، اگر فضای کاری شما با سایر اعضا خانواده مشترک است، با دادن فضای کاری اختصاصی به هر فرد شرایط را سازماندهی کنید.

ذخیره عکس

 

2. درنظر گرفتن محل هایی برای نگهداری وسایل


مرتب نگهداشتن یک دفترکاری برای بسیاری از افراد یک چالش اساسی به حساب می آید، به خصوص اگر جز آن دسته افرادی باشید، که تمایل دارند نامرتب بودن میز کار خود را به شکلی مخفی نگه دارند. اگر فضای کافی دارید، استفاده از کابینت و یا قفسه های توکار، برای نگهداری وسایل بزرگ ایده آل است. قفسه بندی باز، برای ترکیب آیتم‌های کاربردی و عناصر دکوری با هم نیز یک راه آسان است.

ذخیره عکس

 

3. استفاده از رنگ های خنثی


یکی از نکات اساسی در تئوری رنگ‌ها، تاثیر  قوی رنگ‌های انتخابی در دکوراسیون بر خلق و خوی افراد است. به عنوان مثال، بیشتر افراد تصور می‌کنند، که رنگ آبی آرامش بخش است. در حالی‌که زرد هم آرام کننده، برخی حالات عصبی است.
از آنجا که در فضای کاری متمرکز ماندن بسیار مهم است، استفاده از یک‌سری از رنگ‌های مختلف و پاسخ‌های عاطفی شما به آن‌ها میتواند بسیار مفید باشد. انتخاب رنگ‌هایی که تا حد زیادی خنثی هستند، قرار دادن بخش عمده‌ای از توجه را بر روی کاری که در دست دارید ممکن می سازند.

ذخیره عکس

4. اهمیت دادن به وسایل شخصی


به همان اندازه که داشتن تمرکز در حین کار مهم است، ایجاد فضایی که از سپری کردن زمان در آن احساس خوشحالی داشته باشید هم اهمیت دارد. فراموش نکنید که از چند وسیله دکوری و آثار هنری که منعکس کننده سلیقه شخصی شما است هم در فضای کاری خود استفاده کنید.
یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام این کار (با حفظ انسجام در طراحی) این است که اجازه دهید، وسایل شخصی شما رنگ دلخواه شما را به نمایش بگذارند. تلاش کنید تا به بهترین شکل ممکن رنگ‌های جسورانه را در وسایل شخصی خود ست کنید و بصورت خفیفی آن ها را در سراسر اتاق بکار گیرید.

5. استفاده از مولفه های فضای بیرون در داخل فضای کاری


تحقیقات نشان می دهد، که وجود نور طبیعی در فضاهای حرف های به شدت در بهره وری و روحیه افراد تاثیر مثبت  دارد. بنابراین راهی برای ورود نور طبیعی به فضای داخل پیدا کنید. در صورت امکان، به  پنجره به عنوان بخش جدایی ناپذیر از طراحی خود نگاه کنید. قرار دادن میزکار در زیر پنجره و انتخاب پرده مناسب را به عنوان دو پیشنهاد خوب به ذهن بسپارید. علاوه بر این ها، استفاده از عناصر طبیعی دیگر را در طراحی خود فراموش نکنید. گیاهان سبز تازه در کنار اضافه کردن رنگ به فضا، خلق و خوی شما را نیز بهتر می کنند.

ذخیره عکس
طراح فضای کاری

شما چه ایده‌های برای طراحی دفاترکاری در منزل دارید؟ آن‌ها را با طراگاه به اشتراک بگذارید.

 


بازدید : 89,285 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیفضاهای حرفه ایفضای کاریایدهنورطبیعیدکورآثار هنری

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:12