طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Abolfazl Nabaviشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)صفورا شریعتیمنصور اجلیمازیار فخرقاسمیناهیده تقویهومن بالازادهشرکت رویا طرح داخلیsina kamali tabriziامید حیدری پوریروناک رافتSomayeh Ahemeh
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

رابطه ی پایداری و ساکنین

اهمیت تناسب ساختمان و ساکنین

بازدید : 7,922 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آیا امکان دارد یک ساختمان، بدون اولویت دادن به مردمی که قرار است در آن زندگی کنند،  پایدار باشد؟ انجمن ساختمان سبز استرالیا اینطور فکر نمی کند. در این تحلیل با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
ساختمانهای پایدار

در بدترین حالت، محیط ساختمان مکانی ملال آور، ناکارآمد و غیر بهداشتی است که انزوا و محرومیت در آن به چشم می خورد.

ذخیره عکس

موسسه ی گرین استار ( Green Star ) ، همیشه به پروژه های ساختمانی که سلامتی مردم را به ویژه در نوع کیفیت محیط داخلی لحاظ می کنند جایزه داده است.این تمرکز بر پایداری اجتماعی، اخیراً با سه چالش ابتکاری جدید ارتقا یافته است. این چالش های ابتکارآمیز برای  تقویت و سرمایه گذاری مستقیم به راهکارهایی میپردازد که به طیف وسیعی از مسائل، از جمله پایداری اقتصادی و اجتماعی معطوف است.

ذخیره عکس

 

اولین مورد، اقدام اجتماعی برای مسکن ارزان قیمت است. مقابله ای با کمبود مسکن ارزان قیمت انتظار می رود در طول 20سال آینده 600 هزار خانه با استفاده از این مکانیسم مالی مبتکرانه و در عین حال ساده ساخته شود.

در این طرح، از مالکین خواسته میشود که 1/0درصدِ قیمت فروش ملک شان را به بنیاد سرمایه گذار اختصاص دهند. به این صورت در ازاء قیمت یک خانه ی 500هزار دلاری، 500دلار در اختیار بنیاد سرمایه گذار قرار میگیرد. سپس این مقدار در پروژه های مسکونی سراسر شهر سرمایه گذاری می شود. از مسکن زنان در ردفرن ( Redfern ) گرفته تا خانه های ارزان قیمت هوبارت ( Hobart ) .

رئیس اجرایی Grocon ، که صاحب منصب سابق GBCA نیز بوده، می گوید : « این مدل یک روش حمایتی از سوی افراد معتمدی است که دور هم جمع می شوند و از بی خانمان ها و 105 هزار استرالیایی که در حال حاضر کارتن خواب هستند حمایت می کنند » .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در قلب این راهکار خلاقانه یک ایده ی ساده وجود دارد:

ذخیره عکس

 

اینکه پایداری فراتر از اثربخشی منابع  و حفاظت از محیط زیست طبیعی است. یک «رویکرد پایدار واقعی » برای طراحی، ساخت و مدیریت مستمر محیط  ساخت و ساز ، نیازمند این است که در مورد مردم بیشتر فکر کنیم.

با نگاهی به ساختمان هایی که در آنها کار و زندگی میکنیم میتوانیم دریابیم که این مساله در ساخت و ساز های امروز مغفول مانده است.

 

شما چه راهکارهای دیگری برای توجه بیشتر به ساکنین پیشنهاد می کنید؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 7,922 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 07:57