طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت رویا طرح داخلیروناک رافتافشین قربانیبابک مجدپورMahnaz sharifizahra sadeghiuser 5کمال کمونهامیررضا امیریامیر قاسمیسجاد اسدیآرش غلامعلی طهرانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساختمان کم مصرف

معرفی یک پروژه مسکونی در چک که با رعایت بالاترین استاندارهای سبز و طراحی منحصر به فرد ساخته شده است.

بازدید : 12,278 بار

18 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در گوشه ای از پایتخت کشور چک، استادیوی طراحی ای اس جی کی مجموعه ای خانوادگی و راحت را با چوب طراحی و اجرا کرده است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

در گوشه ای از پایتخت کشور چک، استادیوی طراحی ای اس جی کی مجموعه ای خانوادگی و راحت را با ساختمانی چوب طراحی و اجرا کرده است. این بنا در میان عوارض دلپذیر طبیعی محصور شده است. سقف خانه با دو نوع شیب، حس ارتفاع را القا میکند، در حالی که نما بر پنجره های مربع شکل تاکید دارد. پنجره ها گاه بازشونده و گاه پنهان شده در پشت نما طراحی شده اند تا به نور طبیعی اجازه ی ورود به داخل خانه را بدهند.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در طراحی این ساختمان، تقسیم بندی فضا در یک پلان باز به طور دقیقی مدیریت شده است، اتاق نشیمن و آشپزخانه به واسطه ی مبلمان تعریف میشود، از طرفی اختلاف سطح در مجاورت جبهه ی جنوبی محلی برای آرامش و مطالعه را فراهم نموده است و منظره ی مشرف به باغ، حس فضا را دوچندان کرده است. طراحی این ساختمان، ارتفاع سقف که به واسطه ی شیب نامعمول سطوح بوجود آمده است را به طوری درست کرده تا در طبقه ی دوم فضایی قابل استفاده و مفید پدید آید. 

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در بیرون و داخل بنا از مصالح پایدار بهره گرفته شده است بطوریکه تمام خانه با منظر بیرونی سبز آن در ارتباط می باشد. راین نما با قاب های بزرگ طوری طراحی شده که نور کافی را برای ساکنین فراهم آورد.سطوح برجسته ی داخلی امکان داشتن پلانی باز و فضاهای راحت را به طراح داده است. به همین دلیل طراحی این ساختمان، مدرن به حساب میاید.

ذخیره عکس

طراحی ساختمانی کم مصرف نیازمند روش ها وموادی است که برای محافظت خانه در هر شرایط دمایی، کارآمد باشد و ما را از داشتن خانه ای راحت برای تمام فصول مطمئن سازد. در سازه ی این بنا قاب های چوبی با پروفیل های کی وی اچ ساخته شده اند و سقف نیز مثل دیوار های خارجی از صفحات او اس بی پوشیده شده است، دیوارهای داخلی مجهز به ستون های باربر کی وی اچ  است و از هر دو طرف با صفحات او اس بی پوشانیده شده است. دیوار های غیرباربر با دو لایه چوب به ضخامت 100 میلی متر و با سیستم پلاستر برد ساخته شده اند که با خاصیت ضد رطوبت برای شرایط مرطوب تعبیه شده است.

دیوارها شامل عایق پشمی به ضخامت 180 میلیمتر و دارای فایبر برد به ضخامت 40 میلیمتر از داخل هستند. در طراحی طبقه همکف ساختمان از عایق به ضخامت 200 میلیمتر استفاده شده و پنجره ها نیز از پروفیل های چوبی با شیشه هایی که بین آنها با پاز بی اثر پر شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

سطح بالا آمده در مواجهه با جبهه ی جنوبی فضایی را برای آرامش فراهم می آورد.این فضای ساختمان طوری طراحی شده است که شامل کتابخانه و منظر مناسب به بیرون باشد.

کتابخانه و ناهارخوری دید مطلوب به بیرون دارند.

نیم طبقه ی بالا شامل گالری است.

ساختمان در درجه ی اول توسط پنل های مادون قرمز گرم می شود و پس از آن با بخاری هیزمی.

فرم اتاق نشیمن و آشپزخانه کاملا باز است و تنها با وسایل و مبلمان تعریف میشود.

ایوان می تواند با استفاده از درب چوبی کاملا بسته شود.

ذخیره عکس

از اینکه مشتاقانه با طراگاه همراه هستید بسیار خوشحالیم و منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.


بازدید : 12,278 بار

18 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:16