طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

naser movahedشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)آزاده شاهچراغیایمان رجبیانهدی شکریانحبیب الله نیکنامیميثم ذکرياييامید حیدری پوریفریناز رضویhosein baharestanisina kamali tabriziمحمد مهدی فخیمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کار در خانه

معرفی ایده ی یک معمار ژاپنی در مورد دفترهای کار خانگی

بازدید : 8,080 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با بیشتر شدن اقبال عمومی برای کار در خانه، برخی با مشکل جدا سازی فضای کار از فضای زندگی مواجه می شوند. برخی می توانند زیرزمین، اتاق خواب و یا انباری را به عنوان دفترکار خود انتخاب کنند که البته برای افراد ساکن در آپارتمان های شهری کوچک امکان پذیر نیست. با طراگاه، به تماشای این ایده بنشینید.

ذخیره عکس
جدا سازی فضای کار از فضای زندگی

معمار ژاپنی خانم یوکو شیباتا (Yuko Shibata) برای اینکه بتواند در کنار زندگی کردن در آپارتمان کوچک خود در توکیو به حرفه ی خود نیز پرداخته و از طرفی مجبور نشود برای اجاره ی دفتر کار اجاره های بالا پرداخت کند، با اضافه کردن یک سری دیوار متحرک به محل زندگی خود یک اتاق اضافی ملاقات با مشتری و کتابخانه ایجاد کرده است. براساس توضیحات خانم شیباتا، ایجاد ایده ی "تغییر وضعیت" بصورت اتفاقی به عنوان راهی برای حل مشکل انعطاف ناپذیری، تغییر شکل ساختمان های جعبه مانند بتنی موجود که در آن دیوارها عناصر ساختاری غیرقابل جابجایی هستند شکل گرفت. این ایده با الهام از سبک فوسوما (fusuma) شکل گرفته که در آن پارتیشن های کشویی سنتی ژاپنی یک فضای اشتراکی را ایجاد می کنند و فضای موجود را در مواقع مورد نیاز جداسازی کرده ویک فضای استاتیک را به مکانی تازه و قابل انعطاف تبدیل می کند.

ذخیره عکس
جلوه های دیگری از محیط کار در خانه

در طراحی شیباتا یک دیوار متحرک (rolling wall) درنظر گرفته شده که می تواند یک قفسه کتاب که سفارشی برای ایشان ساخته شده است و در پشت آن قرار دارد را مخفی کند و یا در معرض دید قرار دهد؛ با جابه جایی دیوار یک کتابخانه و اتاق ملاقات با مشتری ایجاد می شود. از میز بزرگی که در این فضا قرار دارد به عنوان یک میز کنفرانس و میز ناهار خوری استفاده می شود.

ذخیره عکس
اتاق ملاقات

به نظر می رسد بقیه ی فضای اداری مثل یک قفسه کتاب داخلی ساخته شده است، اما با جابه جایی آن یک قفسه و انباری دیگر پدیدار می شود که در آن با رنگ سبز فضای مطالعه از اتاق خواب جدا شده است.

شیباتا این بازسازی را که یک طراحی هوشمندانه و قابل انعطاف است و می تواند پاسخگوی نیازهای موجود باشد در مجموع با هزینه ای در حدود 7000 دلار و با حداقل تغییردر ساختار اولیه اجرا کرده است

ذخیره عکس
انعطاف پذیری

شما چطور؟ از فضای کار خود راضی هستید؟ اگر فضای کارتان به خانه منتقل شود ، چه انتظاراتی از آن فضا خواهید داشت؟ ایده های خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 8,080 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:46