طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

mahmood Ghasemiسپیده بهروزیآذران پلاستیک azaran-plasticآیدین صادقیبلوک سبک لیپرShaqayeq Abaszadeهومن بالازادهمرتضی صادقیامير احمدي نياشرکت رویا طرح داخلیسهیل براکمهدی جعفری منش
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی ویلایی مدرن در ساحل رودخانه‌ای زیبا

سپری کردن لحظاتی آرام و دل‌پذیر در یک ویلای ساحلی

بازدید : 43,296 بار

توسط : سجاد اسدی
23 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اخیرا یک استودیوی معماری مستقر در شهر ملبورن استرالیا، یک ویلای بسیار مدرن را در ساحل یک رودخانه‌ای آرام طراحی نموده، که با حضور در آن می‌توان شاهد مناظر بسیار چشم‌نواز و زیبایی از طبیعت اطراف بود. لحظاتی را با طراگاه همراه باشید تا نگاهی به این ویلا بیاندازیم.

ذخیره عکس
طراحی ویلای مدرن

این ویلا در یک شهر کوچک در نزدیکی ملبورن قرار دارد، که با یک ساعت رانندگی می‌توان به آنجا رسید. ویلا از هر دو سمت دارای بالکن و تراس می‌باشد، تا بتوان از دیدن مناظر اطراف لذت کافی را برد. این ویلا به‌عنوان یک اقامتگاه تفریحی، برای زوجی خوش‌ذوق طراحی شده و دارای اتاق‌های زیادی برای پذیرایی از میهمان می‌باشد.

ذخیره عکس
طراحی ویلای مدرن

این بنا برخلاف دیگر ساختمان‌های معمولی شهری، دارای پوششی از صفحات سیمانی است و ظاهرا متشکل از دو سازه‌ی جدا که بر روی هم قرار گرفته‌اند.‌ این نوع طراحی‌ها مشتری‌های روزافزونی پیدا کرده اند و این سازه با الهام از موزه‌ی صنعتی نیویورک طراحی شده است. سطح تماس بنا با زمین بسیار اندک است.

ذخیره عکس
طراحی ویلای مدرن

این بنا در اصل یک کلبه‌ی متروکه‌ی قدیمی بوده و مورد بازسازی قرار گرفته است و در طراحی جدید سعی بر آن بوده که در حداقل ممکن، پوشش گیاهی منطقه تخریب شود. با حضور در طبقه‌ی بالایی این بنا می‌توان مناظر زیبایی را هم از رودخانه و هم از طبیعت زیبا مشاهده نمود.

ذخیره عکس
طراحی ویلای مدرن

این بنا در بالاترین سطح موجود، در منطقه ایجاد شده تا بتوان مناظر وسیع‌تر و بیشتری را از غرب خلیج تا جنوب و جنگل موجود در شمال را نظاره‌گر بود. تمام سطح ظاهری بنا به تکه‌های یک‌شکل از چوب به رنگ تیره پوشیده شده و معماران نظر داشتند تا با ساخت جزئیاتی مانند نرده‌های فلزی باریک و پنجره‌های چوبی، سادگی فضا را حفظ نمایند.

ذخیره عکس
طراحی ویلای مدرن

مواد و مصالح به‌کار رفته در ظاهر بنا به صورتی که، با فضای طبیعت هم‌خوانی داشته باشد. این تلاش در حفظ سادگی به داخل ساختمان هم نفوذ کرده و دیوارهای آن به رنگ سفید رنگ‌آمیزی شده و کف چوبی تیره، مبلمان سفید و آثار هنری موجود همه به هدف وسعت بیشتر فضای داخلی ایجاد شده‌اند.

ذخیره عکس
طراحی ویلای مدرن

سه اتاق‌خواب در این ویلا تعبیه شده‌اند، که همگی در طبقه‌ی اول قرار دارند. تمامی آن‌ها دارای دیوارهای سفی و تراس شیشه‌ای مشرف به بیرون هستند که می‌توان از فضای محیط لذت برد. در طبقه‌ی بالایی هم سالن غذاخوری، نشیمن و آشپزخانه است. این منطقه برای دهه‌های متمادی مقصد گردشگری اهالی ملبورن بوده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ما در طراگاه منتظر دریافت نظرات شما از حضور در چنین ویلاهای ساحلی و اقامتگاه‌های زیبا هستیم.

 

   کانال


بازدید : 43,296 بار

توسط : سجاد اسدی
23 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاویلای ساحلیرودخانه‌طراحیغذاخوریآشپزخانهاتاق‌خوابتراسمبلمانرنگ آمیزیمعمارانمدرنزیبالوکساستودیوی معماریطراحی

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 23:02