طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا نجفیانمیثم ذکریاییبلوک سبک لیپرمهدی جعفری منشسهیل براکسهراب رفعتامیرحسین امیریمحمد احمدیویستابست vista bestمهرداد زواره محمدیشرکت رویا طرح داخلیبهرام شکوهیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی معماری ویلایی الهام گرفته از دل طبیعت

معماری ویلایی با دیوارهای شیشه‌ای

بازدید : 21,525 بار

05 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماری ویلایی با دیوارهای شیشه‌ای با چشم‌انداز سنگی در نروژ، به‌شکلی سفارشی به ‌عنوان اقامتگاه آخر هفته‌ای یک معمار، به همراه همسر هنرمند و دو فرزندشان طراحی شده است. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این پروژه‌ی منحصر به فرد بپردازیم.

ذخیره عکس
معماری ویلایی با دیوارهای شیشه‌ای

سایت این پروژه که توسط گروهی از معماران طراحی شده، تنها با قایق قابل دسترسی است و تقریباً در فاصله‌ی 5 متری از لب دریا در یک جزیره‌ی کوچک که مشهور به داشتن مناظر ناب و زیبا است، قرار دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی این ویلا 75 مترمربع توسط پایه‌هایی از فولاد گالوانیزه در سنگ مستحکم شده و شامل دو بخش است؛ فضاهای طبقه پائین شامل اتاق‌خواب‌ها و حمام‌ها، و یک بخش بزرگتر شامل آشپزخانه، اتاق‌نهارخوری و اتاق‌نشیمن است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

معماران این بنا اظهار داشتند، که طراحی این ویلا به طور طبیعی بهواسطه‌ی چشم‌انداز موجود در طبیعت؛  امکان گردش و استفاده از مناطق اطراف مهیا شده است. این ساختمان در جهت بالا بردن کیفیت سایت و استفاده از مناطقی که قابل ارزشگذاری کردن نیستند، ساخته شده است. در طراحی اتاق‌نشیمن هم به کمک درب و پنجره‌های تماماً شیشه‌ای، می‌توان نهایت استفاده را از مناظر اطراف برد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

سازه‌ی بتنی  این بنا با استفاده از کفپوش چوبی و اتصالات فلزی به منظور تاثیرگذاری قوی و طبیعی  بهشکلی هماهنگ با چشم‌انداز اطراف خود تکمیل شده است. طراحی عرشه‌ی چوبی این ویلا با روکشی از صنوبر ساخته شده که در امتداد اتاق‌خواب با یک راه‌پله به سقف‌راه پیدا کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما هم می‌توانید نظرات و طرح‌های پیشنهادی خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.

  

    کانال


بازدید : 21,525 بار

05 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی اتاق‌نشیمنطراحی خانه الهام گرفتهالهام گرفته از طبیعتدیوار شیشه‌ای - کفپوش چوبیعرشه‌ی چوبیمعماری ویلا

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:34