طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نیما کیوانیمیثم ذکریاییسهیل براکصفورا شریعتیشرکت رویا طرح داخلیShaqayeq Abaszadeبیژن شجاعیمحمد مرتجیپویا ریاضی خواهبهمن احمدیامین قشقاییامیررضا امیری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کف پوش های خانگی

بهتر است کف پوش زیر پایمان از چه جنسی باشد؟

بازدید : 23,879 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

انتخاب کف پوش های پایدار مثل برخی کاشی ها، بامبو، چوب پنبه، چوب، مشمع، موزاییک سیمانی مرمرنما و بتن رنگی در حال متداول شدن است. با طراگاه انتخاب های ممکن و مزایای انواع کف پوش ها را بررسی کنید. شاید شما هم بخواهید تا قبل از عید کف پوش خانه تان را عوض کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کاشی: بسیار مقاوم و بادوام است. با انتخاب رنگ مناسبی از آن می توان محیطی زیبا و کلاسیک به وجود آورد. هر چند، تولید و حمل و نقل آن انرژی زیادی مصرف می کند، بنابراین اگر قصد خرید این کف پوش را دارید، به دنبال محصولاتی باشید که در منطقه ی خودتان تولید می شود. روی هم رفته، کاشی کف پوشی سالم است، و گازهای شیمیایی تولید نمی کند. برای نصب آن از دوغاب شنی و حلّال های دارای VOC (ترکیبات آلی فرار) پایین استفاده کنید. این کف پوش بیشتر در حمام و محل های ورودی استفاده می شود. 

ذخیره عکس

بامبو: در واقع یک نوع گیاه است و از بلوط و افرا سخت تر است. نوع پرتراکم آن برای تشعشات گرمایی زیر کف (  under-floor) مناسب است. اما تمام بامبوها به یک شکل ساخته نمی شوند. ممکن است مواد شیمیایی ضد حریق یا حشره کش در بعضی از آن ها استفاده شده باشد. بسیاری از تولید کنندگان از اوره فرمالدهاید (urea  formaldehyde ) به عنوان چسب استفاده می کنند، بنابراین به جزئیات توجه کنید. رطوبت می تواند باعث تاب برداشتن و کاهش استحکام این کف پوش ها شود، بنابراین آن ها را در مکان هایی مانند حمام که رطوبت از 60 درصد فراتر می رود استفاده نکنید.

تنها نقطه ضعف در مورد این کف پوش ها این است که گیاه بامبو در نقاط خاصی از جهان رشد پیدا می کند، و حمل و نقل آن مشکلاتی از جمله آلودگی هوا را به وجود می آورد.

ذخیره عکس

چوب پنبه: از درختان بلوط به دست می آید. از چوب پنبه هایی با مکمل وینیل و استایرن اجتناب کنید. این کف پوش قابل انعطاف است، جاذب صداست، بازگشت پذیر است، به طور طبیعی در برابر آب مقاوم است، خصوصیات ضد میکروبی دارد، کپک نمی زند، سطح لغزنده ای ندارد و گازهای شیمیایی تولید نمی کند. کف پوش بسیار خوبی است اما نه برای جاهایی مانند آشپزخانه یا حمام که قابل خیس شدن هستند.

ذخیره عکس

چوب: برای خانواده هایی که کودک، یا حیوانات خانگی دارند و یا افرادی که آلرژی دارند مناسب است. این کف پوش طول عمر بالایی دارد و ازسازگاری با محیط زیست، دراولین اولویت است. برای خانه های مسکونی دو نوع چوب خالص و کامپوزیت وجود دارد. نوع کامپوزیت طول عمر پایین تری دارد. اطمینان حاصل کنید که چوب بدون فرمالدهاید انتخاب می کنید. نوع دیگر، چوب بازیافتی می باشد که با محیط زیست سازگار است. سعی کنید در صورت امکان از این نوع استفاده کنید. همواره به یاد داشته باشید که از اتلاف جلوگیری کنید.

ذخیره عکس

 

مشمع: از منابع تجدید پذیر همچون روغن بزرگ و ذرات چوب و چوب پنبه درست شده است. مشمع کف پوش وینیل نیست. مشمع طبیعی، مبتنی بر زیست، غیر سمی و ضد میکروب است. این کف پوش راحت نگهداری شده، و 30 الی 40 سال عمر می کند و برای کسانی که کودک دارند یا حیوانات خانگی مانند سگ و گربه، به خوبی دوام می آورد.

ذخیره عکس

موزائیک سیمانی مرمر نما: از سطوح مستحکم متنوعی است که توسط کارگران موزائیک ونیزی در قرن پانزدهم میلادی ابداع شده. نوع جدید این موزائیک ها از شیشه های قابل بازیافت، حلال های با VOC صفر و مواد مقاوم در برابر لکه ساخته می شوند. این کف پوش در رنگ های متنوع و ماندگار است، فقط مواظب باشید روی آن لیز نخورید. آن ها لغزنده اند و می توانند باعث زمین خوردن شوند، پس ممکن است برای خانواده هایی با افراد خیلی جوان یا سالمند مناسب نباشند.

ذخیره عکس

بتن های رنگی: از کف پوش های مورد علاقه ی من هستند. این کف پوش های بتنی دکوری، آمیزه ای از زیبایی و صرفه جویی و پایداری هستند، که به شما کفی با دوام می دهند که احتیاج به نگهداری چندانی نداشته و طول عمر بالایی دارد. هرچند، بعضی آن را سرد و بی روح می دانند. اگر قصد استفاده از این کف پوش ها را دارید، حتما برای آن ها قالیچه هایی را در نظر بگیرید.

اگر قصد انتخاب کف پوش برای خانه تان را داشتید، حالا میتوانید تصمیم آگاهانه تری بگیرید، شاید هم به فکر عوض کردن کفپوش خانه تان افتاده باشید، نظرات خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 23,879 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:31