طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

اسماعیل سحاب رحمن پناهطاها رضاییسهند منشیمحمد احمدیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)محمد قديريمرتضی صادقیجمال احمدی شلحهایرج اعتصامپرهام شکوهیاکوآرکبابک مجدپور
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساختمان‌هایی با نمای پویا

طراحی نماهای متحرک در ساختمان‌های مدرن

بازدید : 44,287 بار

26 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دیدن ساختمان‌هایی با نمای متحرک بسیار جالب است. نمای ساختمان متناسب با فضا و شرایط آب‌و‌هوایی و روز تغییر می‌یابد. البته همه‌ی المان‌های نما متحرک نیستند، چرا‌که باید ساختمان از استحکام حداقلی در نما هم برخوردار باشد. عناصر متحرک بیشتر جنبه‌ی تزئینی و زیبایی دارند. با طراگاه همراه باشید تا چند نما از این ساختمان‌ها را با یکدیگر مرور کنیم.

ذخیره عکس
طراحی نما ساختمان

ساختمانی که در بالا می‌بینید Ciel نام دارد. این ساختمان اول به خاطر ساختار منحنی گونه، آن منحصر‌‌به‌فرد است. از طرفی جزئیات بسیار زیادی در نمای آن هم وجود دارد. این نما که به صورت یک قفسه‌ی کتاب، غول پیکر طراحی شده است. در این قفسه‌ی بزرگ چندین غرفه وجود دارد، که می‌تواند با حرکتی ساده از داخل در نمای بیرونی برجسته شوند.

ذخیره عکس
طراحی نما ساختمان

پروژه‌ی دیگری که می‌خواهیم شما را با آن آشنا کنیم، Kiefer نام دارد. دیوار‌های بیرونی این سازه متناسب با شرایط زمانی روز و شب باز و بسته می‌شوند. استفاده از رنگ سفید در نما، هم به خاطر مسئله انعکاس نور آفتاب است. این کرکره‌ها به صورت الکترونیکی هستند و نیاز به تنظیم ندارند، گرچه تنظیم دستی هم در طراحی گنجانده شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ایده‌ی شگفت‌انگیز پشت ساختمان Leawood‌، قرار دادن نمای خارجی به عنوان یک عنصر دکوراتیو در محل قرار‌گیری ساختمان است. شیشه‌های این ساختمان متحرک بوده‌اند و قابلیت جمع شدن دارند.

ذخیره عکس
طراحی نما ساختمان

دانشگاه جنوب دانمارک (SDU) در کولدینگ، که توسط  هنینگ لارسن و سایر معماران طراحی شده است دیگر ساختمان با نمای منحصر‌به‌فرد است.  این طراحان بر روی رنگ در نما، متمرکز شده‌اند و ساختمان را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که رنگ‌های مختلفی به خود بگیرد. این نوع طراحی، سبب شده نمای بیرونی این دانشگاه چشم‌نواز و دیدنی به نظر برسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نمای بیرونی ساختمان‌ها، عموماً لازم نیست به صورت یک‌پارچه تغییر کند، می‌توان با طراحی‌های خاصی تغییرات در نما را به دست ساکنین سپرد. تمامی این تغییرات کنترل شده هستند. 

ذخیره عکس

 

به این تصویر نگاه کنید، افراد می‌توانند دیواره بیرونی ساختمان خودشان را تا حدودی جابه‌جا کنند.
یک نمای متحرک، الزاماً نباید خود شدیدا متحرک باشد. با توجه به محل ساختمان می‌توان با هوشمندی و استفاده حساب شده از متریال برای ساخت، نمای ساختمان را متحرک نشان داد. در تصویر نمای بیرونی، انعکاس خوبی از دریای متلاطم را نشان می‌دهد.

دیگر ساختمانی که بر روی تنوع رنگی در نما استوار شده، کلیسای عروسی در شانگ‌های چین است. در این کلیسا متناسب با مناسبت‌های مختلف، رنگ ورودی ساختمان عوض شده و این نمای متحرک به خوبی با حال رفت‌و‌آمد کنندگان به کلیسا هماهنگ می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده از نماهای متحرک، می‌تواند جلوه‌ی ویژه‌ای به فضای بیرونی یک ساختمان بدهد. طراگاه را به عاشقان طراحی‌های پیش‌رو پیشنهاد بدهید.

 

   کانال


بازدید : 44,287 بار

26 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانمای بیرونینمای متحرکساختمانطراحینما

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:36