طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

پرهام شکوهیzahra sadeghiنگار سریع الاطلاقسهراب رفعتmohammad marvastyعلیرضا شریفانمهرداد زواره محمدیمنصور اجلیتینا شاه محمدیمصطفی اذریبهرام شکوهیاننگار محمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی آپارتمان و رشد گیاهان آپارتمانی

طراحی لامپهایی برای رشد گیاهان

بازدید : 60,772 بار

10 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همیشه تماشای گیاهان سبز آن هم در آپارتمان بسیار لذتبخش و خوشایند بوده است. این روزها نگهداری گیاهان آپارتمانی بسیار طرفدار پیدا کرده، اما نگهداری گیاهان در فضاهای بسته نیاز به نور و هوای تازه دارد و معمولا دردسرساز میشود . اما گیاهانی هم هستند که به این شرایط را نیاز ندارند. با طراگاه همراه باشید تا نمونهای ازاین گیاهان آپارتمانی زیبا و جالب را بررسی کنید.

ذخیره عکس
طراحی لامپ هایی برای رشد گیاهان

دو هنرمند اهل کشور آلمان توانستند لامپی طراحی کنند که باعث رشد گیاهان سبز در محیطهای بدون پنجره می‌شود. آن‌ها ایدههای مختلفی را طراحی کردند اما یکی از آن‌ها را که  انتخاب کردند و اسمش را " لامپ گیاهی"  گذاشتند. این پروژه شامل  لامپی بود که گیاه میتوانست داخل آن بدون استفاده از نور خورشید و آب رشد کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به مرور زمان آن‌ها  تنظیماتی انجام داند تا قالبی برای لامپ شیشه‌ای تهیه کنند،  تا بتواند به شکل آن در بیاید و این شامل ساخت قالب هم می‌شد. روش کار بهراحتی ساخت شیشه‌ای کوره‌ای بود اما ترفندهای خاص خودش را هم شامل میشد. باید برای ساخت شکل لامپ در شیشه دمیده میشد.

ذخیره عکس
طراحی لامپ هایی برای رشد گیاهان

در قالبهای ساخته شده افراد میدمند و آن‌ها را  کربنیزه میکنند. این به افرادی که در شیشه‌ها میدمند کمک می‌کند تا شیشه را به شکلی که میخواهند در بیاورند. سپس این افراد روی شیشه کار میکنند تا شکلی که برای لامپ نیاز دارند بسازند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نتیجه‌ی نهایی دو نسخه است، یکی لامپ آویزی و دیگری لامپ ایستاده که در هردوی آن‌ها گیاهانی برای رشد وجود دارند و یک چراغ  ال ای دی که نیاز به نور خورشید را رفع میکند استفاده شده است. لامپ ایستاده یک ویژگی خاص دارد، یک پوشش از شیشه‌ی رسانای برق در این لامپها وجود دارد که الکتریسیته را به طور پنهان در سراسر سطح آن جاری میکند و این به این معنی است که هیچ اتصال کابلی بین منبع انرژی و نور ال ای دی وجود ندارد.

ذخیره عکس
طراحی لامپ هایی برای رشد گیاهان

نورها کاملا دارای اکوسیستم خودپایدار هستند که گیاهان در آن میتوانند بدون هیچ اختلالی برای سال‌ها رشد کنند. در مورد اینچنین نوآوری ها،  با طراگاه نظرات خود را در میان بگذارید.


بازدید : 60,772 بار

10 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

طراحی فضای پاسیو

طراحی فضای پاسیو

12,211 بازدید
WAF چیست؟

WAF چیست؟

13,497 بازدید
طرح هایی برای سال نو

طرح هایی برای سال نو

5,561 بازدید
خانه ای برای یک بازیگر

خانه ای برای یک بازیگر

15,498 بازدید

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی آپارتمانگیاهان آپارتمانینورپردازینور در منزل

مطالب محبوب »

Tuesday , 17 January , 12:20