طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حبیب الله نیکنامیفریناز رضویعلیرضا شریفانسهراب رفعتشیرین دریاباریامیر دیزانیمحمد مهدی فخیمیعلی رضا بندر ابادجواد خداییشرکت رویا طرح داخلیFarzin Forouzanuser 5
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کمدهای خانگی

کمدتان را بطور مفید طراحی کنید

بازدید : 5,370 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اجازه دهید  به شما نشان دهیم چگونه بدون اینکه هزینه ی زیادی صرف کنید برای تمام لباسها، کفش ها و لباسهای تزیینی تان ،جایی پیدا کنید. با طراگاه همراه شوید تا ایده هایی خاص را دنبال کنیم .

ذخیره عکس
کمدهای خانگی

هزینه ی یک کمد با طراحی ضعیف به اندازه ی هزینه ی یک کمد با طراحی عالی خواهد شد. چگونگی طراحی و استفاده از فضا، تفاوت ایجاد می کند. اگر می خواهید از اول شروع کنید ، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید چه کمدی بسازید ، چه چیزی را درون آن جای دهید و چگونه از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرید.

ذخیره عکس

 

 

تنها به اندازه ای که نیاز دارید بسازید: قبل از اینکه طراحی را آغاز کنید، ببینید اندازه ی کمد موردنیازتان چقدر است. یک دیوار خالی شما را وسوسه می کند تا کمدی به اندازه ی کل دیوار بسازید اما با ساختن کمدی که به اندازه ی نیازتان باشد، حتی یک اتاق خواب کوچک، بزرگ و جادار به نظر می رسد و فضا برای یک تخت بزرگ، یک میز و شاید حتی وسایل دیگر باقی می ماند. با این تصمیم ،شاید نصف پولی را که برای یک کمد به اندازه ی کل دیوار کنار گذاشته بودید، خرج شود.

منظم بچینید: اگر می خواهید فضای بیشتری داشته باشید، لباسهای هم اندازه را دسته بندی کنید . اگر لباسهای مشابهی دارید که در صورت آویزان شدن کنار هم حداقل 50 سانتی متر را اشغال می کنند، بهتر است برایشان یک بخش جدا اختصاص دهید.

ذخیره عکس

 

در این کمد خاص، یک کشوی اضافی بین دو طبقه  قرار گرفته است و از کف طبقات بالا به عنوان قفسه های دم دستی استفاده می شود.میله ی طبقه ی بالا را تاحد ممکن بالا نصب کنید تا  فضای کافی برای ایجاد قفسه بین لباسهای طبقه ی بالا و میله ی طبقه ی پایین وجود داشته باشد. 

 

 

ذخیره عکس

کمد را طبق وضعیت بدن بسازید: هیچ کس دوست ندارد برای پیدا کردن لباسش نقش بر زمین شود یا مجبور شود برای گذاشتن کیف و روسری هایش در یک طبقه ،خم شود. کمدتان را طبق وضعیت بدن طراحی کنید تا راحتتر وسایلتان را پیدا کنید. همچنین این کار باعث می شود کمدتان مرتب تر بماند.  قراردادن قفسه ها در بالای چوب لباسی یک راه حل عالی و هوشمندانه است. برای اینکه مطمئن شوید چیزی در قفسه هایتان گم نمی شود، عمق قفسه هایتان را 35 سانتی متر و ارتفاع آنها را 25 سانتی متر بسازید. با این طراحی می توانید کل فضای قفسه را وسیله بچینید و نگران به هم ریختگی و گم شدن چیزی نباشید. بهترین عرض برای قفسه ها، 30 سانتی متر است چون معمولاً لباسهای تاشده فضایی با عرض 30 سانتی متر و عمق 35 سانتی متر را اشغال می کنند.

 

از قراردادن کشو اجتناب کنید: کشوها هزینه ی قابل توجهی را در ساخت کمد به خود اختصاص می دهند، طرح بندی را محدود می کنند و فضا را از بین می برند. به جای آن، از فضایتان به طور مبتکرانه استفاده کنید. اگر در اتاقتان قبلاً میز آرایش یا پاتختی داشته اید، شاید مکان مناسب برای قراردادن جوراب هایتان باشد. بهترین مکان برای قرار دادن ژاکت ها و تی شرت ها، قفسه های باز است تا بتوانید آنها را به راحتی ببینید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از همه ی فضا استفاده کنید: وقتی فضای کوچکی دارید، بهترین کار، استفاده از کل فضای موجود است. می توانید در کمد فقط برای چوب لباسی فضا اختصاص دهید. اگر کمدتان عمیق است، برای جلوگیری از گم شدن لباسهای تاشده در ته کمد، چوب لباسی را در ته کمد قرار دهید به طوری که در جلوی آن فضا برای لباسهای تا شده باقی بماند. کفش ها و دیگر وسایل را در مکانهای دیگر قرار دهید. در تصویری که می بینید، کشوهای جادار در زیر تخت برای قرار دادن کفش ها و وسایل ورزشی تعبیه شده اند. این طراحی بسیار عالی، دسترسی به وسایل را در هنگام نیاز آسان می کند. این کار بسیار بهتر از آنست که وسایلتان را بطور نامنظم در ته کمد یا زیر تخت قرار دهید.

 

ذخیره عکس

 

کفش هایتان را بطور هوشمندانه جاسازی کنید: اگر فضا تنگ باشد، شاید قراردادن کفش ها در کمد امکان پذیر نباشد. با این حال اگر می توانید ، آنها را طوری که قابل رؤیت باشند، در قفسه های طبقات وسط جا دهید . چه کفش هایتان را در قفسه های معمولی، چه قفسه های غلتکی و یا کشو قرار می دهید، فضا را طوری در نظر بگیرید که آنها جای حرکت نداشته باشند. معمولاٌ عمق 30 سانتی متری برای فضاهای کوچک زیبا، مناسب می باشد.  طراحی کشو به روشی که در تصویر می بینید، اجازه ی استفاده از کل فضای کشو را می دهد، و پیدا کردن کفش ها و دسترسی به آنها را آسان می کند.  اگر نمی توانید کفش ها را در کمد جا دهید، یک کابینت کم عمق که به این هدف طراحی شده باشد، جایگزین خوبی است.

پولتان را با اختصاص دادن فضا برای لباسهای تزیینی دور نریزید: وسایلی که لباسهای تزیینی  را درون خود جا می دهند شاید مفید باشند ، احتمالا زود هم این وسایل دلزده تان می کنند. اکثرجعبه ها و کمدهای وسایل تزیینی موجب هدر دادن پول و اشغال فضا در یک کمد کوچک می باشند.  بهترین کار، آویزان کردن کمربندها ، کراواتها و روسری ها روی چنگک های مخصوص می باشد. اگر با وجود وسیله روی در مشکلی ندارید ، می توانید این چنگک ها را روی در نصب کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

 

انعطاف پذیر باشید:  

بهترین چیز در مورد این کمد اینست که چوب لباسی در کنار قفسه ها قرار گرفته است. بنابراین می توانید در هنگام نیاز کاربری آنها را تغییر دهید. در تابستان، می توانید لباسهایتان را به چوب لباسی آویزان کنید  و در زمستان از قفسه ها برای قراردادن ژاکت ها استفاده کنید. لباسهایی که فصل خاصی ندارند در قفسه ی بالا بگذارید.

فراموش نکنید که از بقیه ی فضای خانه نیز استفاده کنید:  مجبور نیستید که تمام وسایلتان را در کمد اتاق خوابتان جا دهید. تا جایی که می توانید از فضاهای مفید خانه تان برای صرفه جویی در هزینه ی ساخت کمد استفاده کنید.  یک قفسه بندی به شکلی که می بینید ، به اندازه ی یک کمد استاندارد مفید می باشد و هزینه تان را کم می کند. این قفسه بندی قابل تغییر است و می توان در هنگام نیاز چند طبقه به آن اضافه نمود.

ذخیره عکس
استفاده بهینه از فضاها

شما چه ایده های دیگری برای منظم تر کردن محیط زندگی تان دارید. نظرات و طرح های خود را با طراگاه در میان بگذارید .

 

 


بازدید : 5,370 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:29