طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سوگند عندليبFarzin Forouzanمحمد غفاریسلیمانیهومن بالازادهzahra sadeghiداوود آبادیایرج اعتصاممهدی علیزادهاسماعیل سحاب رحمن پناهمازیار فخرقاسمیfinnwood
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

هتل VIVOOD

این هتل و محوطه ی آن نمونه ی خوبی از طراحی منظر است

بازدید : 9,789 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 

محلی به اسم هتل، برای دوست‌داران طبیعت و محیط زیست مثل جهنم است؛ محلی که فشار زیادی به محیط زیست وارد می‌کند، از دل طبیعت دور است و همه‌چیزش مصنوعی به حساب میاید.

هتلی که طراگاه در این مقاله به شما معرفی می‌کند، تمام این قوانین را نقض کرده است. به نظر می‌رسد که سازنده‌ی این هتل، قصد داشته است که فرهنگ دنیای مدرن را به دوران پیش از تاریخ پیوند بزند؛ زمانی که ما انسان‌ها در کوه‌ها، جنگل‌ها و دشت‌ها زندگی می‌کردیم.

ذخیره عکس
هتل VIVOOD

 

هتل های VIVOOD در خارج شهر در منطقه ای بکر در دره گیودالست (  Guadalest)، درمحیطی فوق العاده خوش منظره به فاصله ی 50 دقیقه ازالیکانته ( Alicante ) قرار دارند، این مجموعه از اقامتگاه های گردشگری با طراحی پایدار امسال تابستان بعنوان اولین هتل احداث شده در طبیعت، در اسپانیا شروع به کار کرده است. ساخت این هتل ها بدلیل محل احداث آنها از نظر معماری و سطح ارائه خدمات دارای چالش بود.

 

ارائه ی تمام خدمات رفاهی یک هتل لوکس در دل طبیعت، و همچنین نوآوری معماری مدولار یکپارچه شده با فضای سبز، برای 25 سوئیت مستقل، رستوران، بار، استخر بزرگ و تعداد زیادی تراس و جکوزی خصوصی آغاز این چالش بود.

ذخیره عکس
طراحی هتل بر اساس توپوگرافی زمین

 

هتل های VIVOOD به عنوان زنجیره ای ازهتل های جدید توسط دانیل مایو(Daniel Mayo)، آگوستین ماری(Agustín Marí) و پابلو وازکز(Pablo Vázquez) طراحی شده ا ند، دغدغه ی معماران، طراحی فضاهایی خاص با تاکید بر ایجاد یک مفهوم جدید بود ، تجربه ای برای مهمانانی که در آینده درآن اقامت خواهند کرد. محلی برای خلوت مسافرانی که به دنبال آرامش و تنهایی هستند.

ذخیره عکس
مکان آرام در دل طبیعت

 

همه عناصر یکپارچه شده در ساختمان از محیط اطراف، فضای سبز، چشم اندازها، معماری، فضای داخلی، استخر تا جکوزی، با هدف ساخت هتلی با جاذبه ی استثنایی طراحی شده اند. ارزش حقیقی این مکان درویژگی آن به عنوان تمیز ترین، ساکت ترین و آرام ترین محیط برای تنهایی و خلوت است.

ذخیره عکس
جاذبه های طبیعی منطقه

 

VIVOOD محلی برای آرامش است و ساخت آن براساس ویژگی های اصلی هتل های واقع درخارج شهر است که در ادامه به آنها اشاره می شود:

ارتباطی مستقیم، فیزیکی و بصری با محیط زیست که به لطف پنجره های بزرگ تعبیه شده در هر یک از سازه ها ممکن می شود، اتاق های خواب،هال و حمام از ریزفضاهای این واحد ها است.

ذخیره عکس
پنجره های بزرگ ، دید وسیع

 

برای ایجاد حریم خصوصی، واحدها به صورت مجزا و مستقل ساخته شده اند و در یک سایت گسترده به وسعت 1500 متر مربع است پراکنده شده اند.

ساخت این واحدها بر مبنای شیب طبیعی زمین و با حداقل دخالت در آن صورت گرفته است.

ذخیره عکس

 

معماری هتل با هدف ساخت اتاق هایی مستقل طراحی شده است، فضای سبز اطراف آنها از بیرون دید ندارد. دسترسی اتاق ها از جاده هایی است که در پشت آنها قرار دارند، به شکلی که فضای محل اقامت قابل دیدن نیست.

فضای مسکونی اتاق ها در اطراف یک ستون فقرات مرکزی طراحی شده که به مسیرهای مختلفی متصل است، ساخت مسیرهای ویژه ی مختلف برای این واحدها، به منظور تامین حداکثر سکوت و آرامش مهمانان است.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

پیاده سازی این پروژه با استفاده از سیستم های ساخت و ساز پایدار است، همچنین مصرف و ترکیب چوب موجب شده که با محیط به خوبی هماهنگ باشد.

کل فضای باز هتل با لامپ های کم مصرف به صورت غیر مستقیم نورپردازی شده. این لامپ ها برای داشتن دید لازم در شب هستند و به هیچ وجه محیط را تحت تاثیر قرارنداده و یا آلودگی نوری ایجاد نمی کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

فضای اقامتی مثل این می تواند پاسخی به شلوغی و استرس های زندگی شهری باشد، اقامت در این هتل چقدر برای شما جذاب است؟ اگر تجربه ای از حضور در فضایی مثل این را دارید، مخاطبین طراگاه را از نظرات خود بهره مند کنید.


بازدید : 9,789 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:51