طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نادیا خوشخویعباس اقسامیامیرحسین امیریشرکت رویا طرح داخلیسپهر دانشرضا جعفری نژادایرج اعتصامداوود آبادیلیلا عراقیانامین قشقاییاستیل البرز pr@steelalborz.comSomayeh Ahemeh
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه‌ای لاکچری

طراحی یک خانه‌ی لوکس و مجلل با سبک معماری گسترده

بازدید : 135,658 بار

توسط : سپهر دانش
02 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه اغلب معماران داخلی سعی در ایجاد فضایی تعاملی و دلباز برای آپارتمان‌های کوچک دارند. معماری باز اگرچه بیشتر برای آپارتمان‌های کوچک به‌کار می‌رود، در ادامه با طراگاه همراه باشید تا ببینید چگونه در این آپارتمان سبک معماری باز به خانه‌های بزرگ بسط داده شده است.

ذخیره عکس
طراحی یک خانه‌ی لوکس

در معماری باز یا OPEN فضاها به گونه‌ای طراحی می‌شوند، که اشخاص قادر به انجام چندین کار در هر لحظه باشند. برای مثال در یک خانه‌ی باز مهمانان می‌توانند همزمان که در آشپزخانه مشغول خوردن غذا هستند با کسانی که در اتاق‌نشیمن مشغول بازی هستند تعامل داشته باشند. یا والدین می‌توانند در حالی که برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌ی خود را می‌بینند بر انجام تکالیف فرزندان در قسمتی دیگر از خانه نظارت داشته باشند. البته معماری باز معایبی نیز به همراه دارد که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد. مهمترین این معایب کم بودن دیوارها برای نصب آثار هنری، تعبیه قفسه‌ها و کمدها و افزایش سر و صدا در فضای داخلی است. اگرچه معماری باز و گسترده بیشتر در آپارتمان‌های کوچک متعارف است، اما در فضاهای داخلی بزرگ نیز می‌توان از این رویکرد بهره برد و حس آزادی عمل بالایی به مخاطبین ارائه داد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آپارتمان مورد بررسی با متراژ نسبتاً بالای 110 متر مربع از سبک معماری باز بهره گرفته است. در فضای اتاق‌نشیمن این آپارتمان از یک دیوار ساده سنگی استفاده شده که بخشی از آن کتاب‌خانه و بخش دیگر محلی برای قرارگیری تلویزیون است. بدین ترتیب کمترین میزان دیوار برای جداسازی قسمت ناهارخوری و اتاق‌نشیمن استقاده شده است و هیچ فضایی بیهوده اشغال نگشته است. کتاب‌خانه‌ی تعبیه شده در قسمت پشتی این دیوار حائل نیز امتداد می‌یابد و قابل دسترسی است. برای آنکه حس باز بودن فضا و آزادی عمل بیشتر به مخاطبین القا شود، از یک دیوارپوش گیاهی در سمت دیگر اتاق‌نشیمن استفاده شده است. این دیوارپوش آشپزخانه را از اتاق‌نشیمن جدا می‌سازد و در عین حال فضایی برای قسمت ورودی خانه ایجاد می‌نماید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

سادگی یکی از مهمترین ویژگی‌های معماری باز به شمار می‌رود. در این آپارتمان می‌توان سادگی را در نوع سنگ کف‌پوش، دیوار‌ها و سقف مشاهده کرد. در عین حال استفاده از المان‌های لوکس و مجلل همچون چراغ‌های میز ناهارخوری ظاهری زیبا به این آپارتمان داده است. مبلمان و میز و صندلی ناهارخوری نیز بسیار کم ارتفاع انتخاب شده‌اند تا در هماهنگی کامل با این سبک معماری باشند.

ذخیره عکس
طراحی یک خانه‌ی لوکس

معمار این آپارتمان توانسته است به خوبی معماری باز را در فضایی نسبتاً بزرگ بکارگیرد و در عین حال از المان‌های لوکس و مجلل بسیاری استفاده کند تا کل آپارتمان را تبدیل به فضایی لوکس و دلباز نماید. دو کیفیتی که به ندرت در کنار یکدیگر دیده می‌شوند. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 135,658 بار

توسط : سپهر دانش
02 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هااتاق‌نشیمنمعماری بازطراحیدکوراسیونچیدمان منزلچیدماناتاق‌نشیمن زیباخانه لاکچریخانه لوکسخانه مجلل

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:28