طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

boshra javaheriسجاد اسدیامیررضا امیریمحمد داوریجمال احمدی شلحهرضا قره داغیمحمدحسین صفاریانmostafa ahmadiمحمد غفاریبلوک سبک لیپرعباس اقسامیمحمد مرتجی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چه طرحی رضایت بنیانگذار مایکروسافت را جلب کرد؟

طراحی یک مرکز تحقیقاتی مدرن

بازدید : 48,326 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک شرکت معماری بین‌المللی مرکز تحقیقاتی مدرنی را در قسمت جنوبی دریاچه‌ی سیاتل به اتمام رساند. اگر علاقمند هستید، بدانید چه طرحی می‌تواند رضایت «پل آلن» یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت را جلب کند، با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
طراحی یک مرکز تحقیقاتی مدرن

 این ساختمان 25 هزارمترمربعی متعلق به موسسه‌ی آلن (allen) برای علوم مغز و علوم سلولی است. فضای داخلی، آزمایشگاه‌ها، فضای اداری و فضاهای کاری باز مثل گلبرگ‌های گل در اطراف یک میان‌تالار شش طبقه‌ی پرنور طراحی شده‌اند.  اتاقک‌های متصل به میان تالار، با دیواره‌ی شیشه‌ای به شکل طُرّه ( تیر کنسول شده)، مجهز به صندلی و وایت برد‌های هوشمند، برای جلسات و بحث‌های اضطراری و خودجوش هستند.

ذخیره عکس
طراحی یک مرکز تحقیقاتی مدرن

در حال حاضر در حدود 300 کارمند تمام وقت، در این موسسه مشغول به‌کار هستند، از طرفی تعداد تیم‌های موسسه‌ی آلن در طول چند سال آینده افزایش پیدا خواهند کرد.
 امکانات جدید اجازه‌ی افزایش تعداد کارمندان، این موسسه را به حدود 500 عضو تمام وقت ممکن می‌سازد. پل آلن، بنیانگذار موسسه‌ی آلن که دوازده سال پیش با یک ساختمان اداری کوچک و با جاه طلبی‌های بزرگ اقدام به درک چگونگی کارکرد مغز کرده‌اند، توضیح می‌دهد که شروع کار آن‌ها با ایجاد یک نقشه از مکان‌هایی بود که در آن‌ها نقش تمام ژن‌ها در مغز موش تعریف می‌شد کاری که هرگز قبل آن انجام نشده بود - از آن پس، اهداف علمی آن‌ها به طور چشمگیری گسترش یافته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

حرکت به سمت مجتمعی جدید و همگام با تکنولوژی، گام بعدی در تلاش‌های آن‌ها برای یک تاثیر جهانی بزرگ‌تر در تحقیقات بر روی مغز است. پل آلن بیان می‌کند که " من شدیداً برای آنچه در پیش روی موسسه‌ی آلن است، هیجان زده هستم و به کار فوق العاده‌ای که توسط تیم در حال رشد و اختصاصی ما انجام شده افتخار می‌کنم." 

دکتر آلن جونز، مدیر اجرایی موسسه آلن، معتقد است که معماری این ساختمان نشان دهنده عملکرد آن‌ها به عنوان یک سازمان است. مدل عملیاتی منحصر به فرد آن‌ها از علم تیمی، علم بزرگ و دانش باز، بهترین جنبه‌ها را از دنیای آکادمیک و بیوتکنولوژی ترکیب می کند؛ این ترکیب با استفاده از اهداف و نقاط عطفی انجام می‌شوند که اثبات می‌کند، تحقیقات علمی آن‌ها به منابع مفیدی برای دانشمندان در سراسر جهان تبدیل می‌شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

جو حاکم در این ساختمان نوعی تعامل و همکاری میان رشته‌ای، که عاملی جدایی ناپذیر از موفقیت آن‌ها به عنوان یک سازمان است را تقویت می‌کند. این ساختمان در طبقه بالا دارای یک مرکز داده و یک مجتمع آموزشی است و در طبقه‌ی همکف آن یک میکروسکوپ الکترونی قرار دارد.  این مجموعه دارای 840 مترمربع فضای فروشگاهی و دو طبقه پارکینگ زیرزمینی هم هست.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای طراحی مرکز تحقیقاتی مدرن، شما چه ایده‌هایی دارید؟ با طراگاه همراه باشید و نظرات خود را ثبت نمائید.


بازدید : 48,326 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطرحدیوار طره‌ایفضای فروشگاهمجتمع آموزشیطراحی مرکز تحقیقاتی مدرنپارکینگمعماری

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:26