طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امید ضرغامیاکبر تقی زادهسیروس مهراندیشابزار تونل جهانهومن بالازادهپویا ریاضی خواهhosein baharestaniبلوک سبک لیپرکمال کمونهSomayeh Ahemehحمید عرفانیانپرهام شکوهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه‌ی مسکونی با حفظ سبک کلاسیک

بازسازی خانه‌ا‌ی قدیمی در حومه‌ی ملبورن

بازدید : 16,641 بار

08 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک خانواده، با طراحی زیبایی به سبک کلاسیک، یک خانه‌ی قدیمی مربوط به دهه‌ی 1960 را در حاشیه‌ی ملبورن بازسازی کرده‌اند. با طراگاه به بررسی این پروژه مسکونی می‌پردازیم.

ذخیره عکس
طراحی خانه‌ی مسکونی با حفظ سبک کلاسیک

معماران این خانه‌ی قدیمی 14 ساله، با حفظ سبک کلاسیک به فضایی مناسب برای سکونت تبدیل شده است. طراحی محوطه‌ی حیاط این خانه، با الهام از کارهای یک معمار مدرن و کلاسیک انجام شده و در آن از خطوط مشخص و برقراری ارتباط بین فضای داخل و خارج استفاده شده است.طراحی آشپزخانه‌ی این منزل به نقطه‌ی کانونی خانه تبدیل گشته، چون فضایی دل‌چسب برای صرف غذا و گفتمان داشته باشند. این خانواده از دوستان با استعدادشان هم در این زمینه کمک گرفته‌اند. فولاد ضد زنگ  آشپزخانه توسط دوست‌شان اوان ساخته شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این زوج با وسایلی که سال‌ها برای جمع‌آوری آن تلاش کرده‌اند، دکوراسیون منزلشان را چیده‌اند. اکثر وسایل خانه‌ی آن‌ها ارزان قیمت است، بیشتر مبلمان را از مغازه‌های دست‌دوم فروشی خریداری کردند.قسمت مطالعه‌ی اتاق‌نشیمن، برای مطالعه‌ی خصوصی بسیار مفید است و 4 پسر دبیرستانی و دانشگاهی خانواده می‌توانند به خوبی از آن استفاده کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

عکسی که مشاهده می‌کنید، چشم انداز اتاق‌نشیمن به آشپزخانه را نشان می‌دهد. چند وقت پیش تصمیم گرفتند که یک فضای بیرونی زیبا برای خانواده بسازند و فضای زندگیشان را به محیطی آرامش‌بخش و تفریح گسترش دهند. این خانواده با الگوبرداری از استخرهای عمومی، استخری کوچک طراحی کردند و برای آن سقفی فولادی طراحی کردند و آن را تاج نامیدند.همچنین پله‌های سیمانی را برای رسیدن به استخر تعبیه کردند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آن‌ها باغی زیبا در حیاط منزلشان دارند که بسیار کم خرج است، این باغ کم خرج و کم مصرف آب، به معنای صرف زمان کمتر برای کار و صرف زمان بیشتر برای تفریح است.هنگامی که آن‌ها بین کف‌سازی نرم و سخت مردد بودند، یکی از پسران خانواده چمن مصنوعی را پیشنهاد کرد. آن‌ها نگران بودندکه اگر از سیمان استفاده کنند، فضا بی‌روح شود و اگر چمن طبیعی استفاده کنند شاید زیر سقف فلزی رشد نکند.استفاده از چمن مصنوعی یک ریسک بزرگ بود اما نتیجه‌ی آن عالی شد... این چمن‌ها به فضا سرزندگی و طراوت بخشیده‌اند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

یکی از نکات منفی خانه‌های کلاسیک، کمبود فضای ذخیره‌سازی است. این مشکل با نصب هوشمندانه‌ی چند پنل چوب سدر به دیوار ورودی و ایجاد کمدهای مخفی، در طراحی این منزل حل شده است. آن‌ها چند کمد تمام قد در طول راهروی ورودی ساخته‌اند. دیوار روبروی ورودی منزل، با مجموعه‌ی آثار هنری تزئین شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این منزل، اتاق‌نشیمن را "اتاق‌پشتی" نامیده‌اند و از آن برای استراحت در زمان خستگی و تماشای فیلم استفاده می‌کنند. مبل راحتی برای دراز کشیدن و لم دادن بسیار راحت است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی اتاق‌خواب پسران خانواده، مناسب روحیه‌ی آن‌ها طراحی شده، این طراحی بسیار ساده و مطابق با شخصیت آن‌ها اجرا شده است. طراحی اتاق‌خواب والدین، رنگارنگ و مفرح است و از روتختی راه راه زرد و آینه‌های رنگارنگ می‌توان شور و هیجان را در این محیط احساس کرد. برای تزئین فضای داخلی اتاق‌خواب از چندین آینه‌ی رنگارنگ با اشکال هندسی متفاوت به دیوار آویخته شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما برای محیط زندگی‌تان چه ایده‌ای دارید. با طراگاه در میان بگذارید.

 کانال


بازدید : 16,641 بار

08 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی اتاق‌خوابفضای داخلی اتاق‌خوابخانه کلاسیکطراحیسبک کلاسیکآشپزخانهاتاق‌نشیمناستخرباغ

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:11