طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جمال احمدی شلحهآذران پلاستیک azaran-plasticناهیده تقویاکوآرکساغر صادقیامین قشقاییسجاد اسدیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)مهدی جعفری منشمهراد رمضانیایزدیار اهیhosein baharestani
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساختمانی زیبا در محاصرۀ بادبان‌های رنگارنگ

بادبانهای جدید و رنگی، مرکز هنرهای لوئیس وویتون پاریس را احاطه کردهاند.

بازدید : 139,579 بار

توسط : سجاد اسدی
01 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اخیراً به سبب طراحیهای هنرمندانۀ یک طراح فرانسوی به نام "دانیل بورن"، جنب و جوش خاصی در فضای ساختمان "لوئیس وویتون" پاریس حاکم شده است. همراه طراگاه باشید تا نگاهی به گوشه و کنار این ساختمان بیاندازیم.

ذخیره عکس

به تازگی مجموعهای تحت عنوان رصدخانۀ نور در "جاردین" پاریس نصب و راهاندازی شده که سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه میباشد. برای انجام این پروژه از فیلترهای رنگی استفاده شده و برای تزئین ساختمان هم 3600 قطعه شیشه به کار رفته و در مجموع این ساختمان در بین 12 بادبان رنگارنگ قرار گرفته است. 

ذخیره عکس

این شیشههای رنگی در حالت شطرنجی در کنار یکدیگر قرار گرفتهاند و هم از داخل و هم از بیرون، در طول روز مناظر بسیار زیبایی را به وجود می‌آورند.

با برخورد نور خورشید به این شیشهها، رنگها به پرواز در آمده و در اثر بازتاب آنها یک منظرۀ بسیار خوشرنگ پدید میآید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراح با ذوق این مجموعه میگوید: انعکاس نور در همه جای ساختمان وجود دارد و من فکر میکنم کسانی که در لحظات پایانی روز به دیدن این مجموعه میروند، شگفتی بنا را بیشتر درک کرده و لذت بیشتری خواهند برد.

این هنرمند فرانسوی به‌دلیل استفادۀ مکرر از شیشه و یا نقاشیهای رنگارنگ و یا حتی استفاده از طرحهای سیاه و سفید، همیشه در مجامع ی بینالمللی مورد تحسین واقع شده است.

"برنارد آرنات" رییس بنیاد لوئیس وویتون به هنگام نصب این بادبانهای رنگی گفت:

دانیل بورن با الهام گرفتن از ساختمان اصلی لوییس وویتون، این پروژه پر زرق و برق و زیبا را طراحی کرده است. کار او کامل و بی عیب و نقص بوده و با پایبندی به چهارچوب ذهنی خودش، شما را به سال 1970 میبرد. جایی که آیندهای مملو از نور، رنگ و شفافیت در انتظار شماست.

به نظر شما ایدههای این چنینی تا چه حد میتواند حس سرزندگی و شادابی را القا نماید. نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 139,579 بار

توسط : سجاد اسدی
01 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاساختمانهنرهای لوئیس وویتونطراحیشیشه‌های رنگینوررنگطرح های سیاه و سفیدانعکاس نورشیشه

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 23:00