طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

میلاد نصرالهیFarzin Forouzanمهدی علیرضاییروزبه عالمیانسحرناز سلیمانی پاکMahnaz sharifiبهرام قربانیصفورا شریعتیمهدی مصلحیمهراد رمضانیرضا جعفری نژادشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نگرانی‌های نوروزی؛ خانه‌تکانی و دکوراسیون مناسب شب عید (قسمت اول)

با استفاده از این نکته‌ها، خانه‌تان در عید دکوراسیون بهتری خواهد داشت.

بازدید : 5,602 بار

02 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

عید نوروز برای هرکدام از اعضای خانواده معنی خاصی دارد؛ احتمالا بچه‌ها عیدی‌اش را می‌بینند، پدر خانه تدارکات سفر و بانوی خانه هم مهمانی‌های عید دیدنی. در این مقاله‌ها‌ی طراگاه، نکاتی را به شما خواهیم آموخت که دکوراسیون خانه‌تان را برای عید نوروز آماده کنید.

ذخیره عکس

نوروز را همه‌ی ما می‌شناسیم؛ روزی که مطابق با روز «الست» است، «کشتی نوح بر زمین نشست» و «ابراهیم بت‌ها را شکست». ایرانی‌های باستان هم پیش از ظهور زرتشت اعتقاد داشتند که خدای‌شان در این روز از زمین متولد شده است. نوروز به عنوان جشنی فرهنگی، هزاران سال است که میان ایرانیان رواج دارد. این رسم آن‌قدر قدیمی است که هنوز نتوانسته‌‌اند پیشینه‌اش را به درستی تعیین کنند.

از همین الآن در حال برنامه‌ریزی هستیم و حتی ممکن است خانه‌تکانی کنیم. شاید هم کمی گیج شده باشیم! مبل را کجا بگذاریم؟ چه مبلی بخریم؟ دیوار را چه رنگی کنیم؟ اصلا چرا خانه‌تکانی کنیم؟!

اگر بخواهم یک روز در سال را خوشحال باشم، ترجیح می‌دهم نوروز را انتخاب کنم. ترجیح می‌دهم مثل طبیعت لباسم را نو کنم. شاید به نظرتان کلامی تکراری برسد؛ ولی دقت کنید که روزهای قبل از عید، چقدر خوشحال‌تر می‌شوید و روحیه‌تان چقدر بهتر است. البته اگر مشکلات خانه‌تکانی و تدارکات اعصاب‌تان را به هم نریخته باشد.

ذخیره عکس
خانه تکانی

به احتمال زیاد شما هم مثل من می‌خواهید همه‌چیز را نو کنید، شیک‌تر از سال قبل باشید و برای دیدن کسانی که دوست‌شان دارید، مهیا شوید.

نونوار شویم.

ذخیره عکس
شب عید

مطمئنا تجربه‌ی نونوار شدن را از سال‌های گذشته دارید. ولی این چند نکته هم می‌تواند کمک‌تان کند:

شاید بهتر باشد که به جای انتخاب پرده‌ی آماده، خودتان دست به کار شوید. پارچه را انتخاب کنید، اندازه بزنید و به خیاط سفارش دوخت‌اش را بدهید. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید از این‌جا  نحوه‌ی اندازه‌گیری محل پرده را بخوانید. هر دکوراسیونی که داشته باشید، بدون پرده‌ای نو خودش را نشان نمی‌دهد. اگر پارچه‌ی پرده را خودتان انتخاب کنید، پرده‌ای خاص خواهید داشته که در جای دیگر دیده نمی‌شود.

ذخیره عکس
پرده برای دکوراسیون عید

حمام‌تان را بدون در نظر گرفتن نوروز تزیین کنید؛ به طوری که سلیقه‌ی خودتان باشد. حصارهای ذهن‌تان را بشکنید. اگر دوست دارید، در حمام‌تان گلدان قرار دهید. 

ذخیره عکس
دکوراسیون اتاق خواب در شب عید

رنگ و کاغذ‌‌دیواری فقط مخصوص دیوار نیست. کوسن‌ها، لوازم چوبی، روکش و کناره‌های تخت‌خواب، جاهایی هستند که می‌توانند رنگ شوند. ولی در نظر داشته باشید که بهتر است تمام رنگ‌های مورد استفاده‌تان هم‌خانواده باشند. هرچه رنگ‌های مختلف خانه را به هم نزدیک‌تر کنید، دکوراسیونی خاص‌تر خواهید داشت.

ذخیره عکس
دکوراسیون حمام

به سقف‌تان هویت ببخشید. می‌توانید از لوستر، گچ‌بری، رنگ‌آمیزی یا کاغذدیواری استفاده کنید. در نظر داشته باشید که سقف هم مثل دیوارها و وسایل، در زیبایی خانه تاثیر دارد.

ذخیره عکس
رنگ بندی خانه

نگاهی به درها بیاندازید. کدام‌شان همیشه باز هستند؟ کدام‌شان کهنه شده‌اند؟ کدام‌شان برای‌تان خسته کننده هستند؟ آن‌ها را از جای‌شان جدا کنید.

اگر یکی از درهای خانه‌تان همیشه باز است، بهتر است جایش را خالی بگذارید تا فضای بیشتری داشته باشید. اگر دری کهنه شده است، بهتر است بیرون از خانه قرارش دهید؛ اگر چنین دری در خانه بماند، محل مناسبی برای زندگی جانورانی مثل سوسک خواهد شد. اگر دری به نظرتان خسته‌کننده است، پیشنهاد می‌کنیم آن را به نیازمندان اهدا کنید و به جایش یکی دیگر تهیه کنید. شاید انجام دادن‌اش سخت باشد؛ ولی به رادیاتورها هم نگاه کنید. احتمالا بخواهید آن‌ها را هم تعویض کنید. خانه‌هایی وجود دارند که بیش از 10 سال عمر دارند و رادیاتورهای‌شان به همان صورت باقی مانده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 این مقاله‌ی طراگاه هنوز تمام نشده است. با ما همراه باشید.

 


بازدید : 5,602 بار

02 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:31