طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرامرز گشایشیویستابست vista bestمحمد فخری داریاننیما کیوانیمـــهـکامه کــرمانـیرضا قره داغیسهیل براکاسماعیل سحاب رحمن پناهشرکت رویا طرح داخلینگار محمدیمیثم ذکریاییساربوک sarbouk
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی به کمک کلیک

مدل های حاصل از تحلیل داده های کاربران

بازدید : 15,130 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دریافت نظرات مردم در مورد ایده آل هایشان و تحلیل این داده ها، امروزه به یکی از روش های نوین طراحی بدل شده است. در این روش خواسته های مخاطبین تحلیل می شود و مدل طراحی از آن بدست می آید. با طراگاه به نمونه ای از این روش نگاهی بیندازید.

ذخیره عکس

با ادغام و تحلیل داده های بسیاری از کاربران، الگویی اولیه برای یک خانه ی مسکونی ذهنی در سوئد با استفاده از اولویت مشتریان به شکل آنلاین و تحلیل و بررسی86,000  خانه در سایت املاک همنت (Hemnet) ایجاد شد. شرکت طراحی تام و وییگارد (Tham&Viegard Arkitekter) این پروژه را با عنوان آزمایش داده ها تعبیر می کند. راهی به سوی نوع جدیدی از طراحی که هدف آن ایجاد خانه ای است که بیشتر مورد جستجوی مشتریان و با تکیه بر داده های آماری است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

معماران این خانه با استفاده از داده های آماری کاربران به مواردی که بیشتر مورد جستجوی مشتریان سایت بوده از جمله مساحت میانگین، قیمت، تعداد اتاق ها، حمام ها و تعداد طبقات، دست پیدا کردند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هدف این پروژه ایجاد طرحی بود که آمارها را با ویژگی های دو نوع نماد ترکیب کند. معقول بودن از نظر عملکردی و کیفیت ساخت.

ذخیره عکس

اما در هر حال، با در نظر گرفتن آمار، برای ما جالب توجه است که طراحی ساده بیشتر مورد پسندعامه ی مردم قرار دارد. به نظر شما این روش تا چه حد کارآمد خواهد بود؟ آیا تامین خواسته های کاربران کافی است؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 15,130 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:35