طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نادیا خوشخویبلوک سبک لیپرجلیل موسوینگار محمدیعلیرضا شرافتیاسماعیل سحاب رحمن پناهساغر صادقیکمال کمونهشروین حسینیسهیل براکمیلاد نصرالهینگار سریع الاطلاق
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

سلامی دوباره به طبیعت

معماری ارگانیک (Organic architecture)

بازدید : 191,213 بار

09 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماری ارگانیک اصطلاحی، که فرانک لوید رایت برای توصیف طراحی معماری یکپارچه خود استفاده کرد. این روش  بهترین نمونه‌ی احترام انسان به محیط‌زیست و پیروی از آن است‌. فلسفه‌ی این سبک معماری، ایده‌های مربی رایت، لوئیس سالیوان بود‌. او معتقد بود که "فرم تابع عملکرد است‌". رایت معتقد است که "فرم و عملکرد یکی هستند." در ادامه با طراگاه همراه ما باشید.

ذخیره عکس
معماری ارگانیک

معماری ارگانیک در تلاش برای متحد کردن فضا، ترکیب فضای داخلی و بیرونی و ایجاد یک محیط مطابق با طبیعت است. فرانک لوید رایت، معتقد بود که هر ساختمان باید به طور طبیعی از محیط زیست خود توسعه پیدا کند، اما نه به گونه‌ای که غالب بر آن باشد، بلکه باید در موازات آن قرار گیرد.

ذخیره عکس

 

روش‌های مدرن برای طراحی ارگانیک:


در نیمه‌ی دوم قرن بیستم، مفهوم معماری ارگانیک توسط معماران مدرن توسعه پیدا کرد. 
با استفاده از اشکال جدید بتن و کنسول ترسس، معماران می‌توانند قوس و یا ستون ایجاد کنند.
ساختمان های مدرن هرگز خطی یا به شدت هندسی طراحی نمی شوند. 
در عوض خطوط مواج و شکل منحنی  فرمی طبیعی را نشان می‌دهد.

نمونه‌هایی از معماری ارگانیک: خانه خود فرانک لوید رایت، تالیسین در ویسکانسین و تالیسین غرب در آریزونا، نمونه‌ نظریه‌ی معماری ارگانیک هستند. 

ذخیره عکس
معماری ارگانیک

پاراگوئه گوئل (Parque Güell) و بسیاری آثار دیگر  که توسط معمار اسپانیایی‌، آنتونی گوئودی (‌Gaudi‌) ساخته شده‌اند‌، هم معماری ارگانیک محسوب می‌شوند.

ذخیره عکس
معماری ارگانیک

خانه‌ی اپرای سیدنی که توسط معمار دانمارکی، یورن اوتزان (Jørn Utzon ) ساخته شده، یک رویکرد مدرن به معماری ارگانیک می‌باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

"تالیسین" به چه معنا است‌؟

  •  معماری ارگانیک
  • اصل و نسب رایت‌ ویلز بود، و "تالیسین" کلمه ویلز است. "
  • تالیسین کاهن، یکی از اعضای میزگرد شاه آرتور بود.
ذخیره عکس

فرانک لوید رایت‌: "خانه‌های نباید شبیه مجموعه جعبه‌هایی در یک ردیف باشند. معماری یک خانه‌، بخشی از چشم‌انداز طبیعت است‌، زمین ساده‌ترین شکل معماری است‌."  اگر شما نمی‌توانید به تور خانه‌های رایت در ویسکانسین و آریزونا بروید‌، شاید یک سفر کوتاه به طبیعت جنوب پنسیلوانیا کار معماری ارگانیک را برای شما روشن کند. بسیاری از مردم ازخانه‌ی آبشار، واتر فالینگ (water falling) و خانه‌های خصوصی واقع در بالای یک جریان دامنه کوه شنیده‌اند. در ساخت این بنا از مصالح نوین مانند بتن و شیشه استفاده شده است و این بنا در امتداد آبشار قرار دارد. 

خانه‌ی دیگر کنتاک کناب‌،(Kentuck Knob) است. سقف این خانه هم‌سطح جنگل است و افراد می‌توانند روی آن راه بروند‌. این دو خانه به تنهایی بهترین نمونه‌های معماری ارگانیک هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بنابراین به وسیله‌ی معماری ارگانیک، ما می‌توانیم از طبیعت الهام گرفته و با کمی تغییر در روش طراحی معماری و ساخت به بقای طبیعت کمک کنیم.

ذخیره عکس
معماری ارگانیک

امیدواریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به نحوی مطلوب، در اختیارتان قرار داده باشیم‌. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید‌.


بازدید : 191,213 بار

09 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعماری ارگانیکفرانک لوید رایتاحترام انسانمحیط زیستمتحد کردن فضاچشم انداز طبیعتزمینبقای طبیعتکنتاکت کلابواتر فالینگپاراگوئه گوئلخانهی اپرای سیدنیتالیسین

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:30