طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

وحید حمزه پورسهند منشیفرامرز گشایشیعباس اقسامیمهراد رمضانیامیررضا امیریشرکت رویا طرح داخلیمصطفی اذریبیژن شجاعیمحمد مهدی فخیمیایمان حسومیجلیل موسوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معماری خاص سالن سینمایی UFA

جلوه‌ی چندوجهی طراحی سالن‌های سینمایی

بازدید : 59,136 بار

16 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

سالن‌ها‌ی سینما به دلیل رفت‌و‌آمد دائمی مردم، همواره مورد توجه طراحان هستند،و با توجه به اهمیتی که در شهر دارند می‌توانند از طراحی‌های خاص بهره‌مند شوند. طراگاه در این مطلب می‌خواهد معماری خاص یک سالن سینمایی را به شما نشان دهد.

ذخیره عکس
معماری سالن سینما

در قدم اول، برای هر سالنی مسئله‌ی کارایی بسیار امری مهم و فراموش نشدنی است. این سالن که به منظور نمایش فیلم ساخته شده، در دل خود 2600 صندلی دارد. از طرفی این ساختمان در چهار طبقه شامل زیرزمین، فضای بسیار خوبی را برای گردآوری علاقه‌مندان به سینما به وجود آورده است. سطوح مختلف توسط پله‌های شناور و آسانسورها به یکدیگر متصل می‌شوند. اتفاق ویژه‌ای که این سالن در خود دارد، طراحی جداره‌ی خارجی آن است که در طراحی بیرونی، سازه نفهته است. در قدم اول سازه به صورت یک فضای  نامتجانس ساخته و پرداخته شده است. به تصویر بالا نگاه کنید، به نظر شما همه چیزی که می‌بینید تمام واقعیت و رخ واقعی ساختمان است؟

ذخیره عکس
معماری سالن سینما

مورد دومی که در این طراحی نهفته، ایجاد یک نوع ساختار شکنی در طراحی است که توانسته ساختمان را خاص جلوه بدهد. مورد سوم نحوه‌ی قرارگیری یک سالن سینمایی در فضای شهری است، همان‌طور که می‌بینید برخلاف اغلب سینماها این سازه در یک فضای خاصی طراحی شده، که پیوند مستقیم با خیابان ندارد، مسئله‌ای که می‌تواند علاوه بر جذابیت برای علاقه‌مندان به سینما و رهایی از مقوله‌های ترافیکی سبب شود، که در یک محیط آرام‌تری به بحث و گفت‌وگو در مورد فیلم‌ها بپردازند. 

ذخیره عکس
معماری سالن سینما

مورد چهارم پنهان شده در طراحی این بنا، به طراحی داخلی آن بر می‌گردد، فکر کنید هشت سالن سینما در حال فیلم پخش‌کردن هستند. آیا افراد نباید از فضای داخلی سینما استفاده کنند؟ در این سازه منحصر به‌فرد و غول‌آسا برای افرادی که انتظار باز شدن درب‌های سینما را می‌کشند یک فضای به‌خصوص و مدوری ایجاد شده تا علاوه بر آن‌که برای منتظرین مکان مناسبی باشد، برای افرادی که از سالن خارج می‌شوند هم محلی برای گفت‌وگو و بحث‌های  فرهنگی باشد

ذخیره عکس
معماری سالن سینما

این سازه و نحوه‌ی طراحی داخلی و خارجی آن به نوعی پویا خلق شده،  که می‌توان از آن به عنوان سازه‌ی سینما هم نام برد. چرا که پویایی و هندسه‌ی عجیب آن می‌تواند به پویایی و جنبش در فیلم پهلو بزند.

ذخیره عکس
معماری سالن سینما

همان‌طور که در این مطلب دیدید، سالن سینما‌ها تنها محلی برای پخش فیلم نیستند و با استفاده از طراحی‌های ساختار شکن، می‌توان به یک فضای پویا دست یافت. 

ذخیره عکس
معماری سالن سینما

طراگاه خوشحال است که نمونه‌های موفق سالن‌های سینمایی را به شما نشان می‌دهد.


بازدید : 59,136 بار

16 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی فضاطراحی سینمافضای پویاطراحی داخلیطراحی خارجیمعماریمعماری سالن سینماسینماسالن سینما

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:50