طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

وحید حمزه پورتینا شاه محمدیسلیمانیامیر دیزانیالهام صحافیمازیار فخرقاسمیفرزاد دلیری farzaddaliriنیما کیوانیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییآیدین صادقیمحمد فخری داریانانیتا  فضلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پلکان‌ها تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه دارند

پلکان‌ها ایده‌ای جالب برای خلق کردن طرح‌های استثنایی

بازدید : 90,165 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

پلکانی که برای رسیدن به طبقه دوم یا پشت بام در درون یا محیط بیرونی خانه قرار دارد فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کند، که این یکی از بزرگ‌ترین معایب هر نوع پله‌ای است. البته مسائل دیگری هم در این ارتباط وجود دارند که باید مورد توجه واقع شود، مثلاً لازم است به محل قرار گرفتن پله‌ها در داخل یا در حیاط، نوع و مدل آن فکر کنید. در ادامه با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طرح هایی ار پلکان

معمولاً برای افزودن پلکان جدید، باید به انواع و اقسام نمونه های پیش ساخته و متحرک فکر کنید. پله‌های بدون نرده شکوه و زیبایی خانه شما را بیشتر نشان می دهد و در ضمن به طور ناخواسته باعث از دست رفتن قسمتی از فضا نیز می‌شود و آن را ناموزون جلوه می‌دهد.  اما اگر پله‌ها در کنار دیوار قرار بگیرد، هم جای کمتری را اشغال می‌کند و هم این ناموزون بودن کم تر به چشم می‌آید.

ذخیره عکس
طرح هایی ار پلکان

اگر قرار باشد در بخشی از خانه، ویلای شخصی یا محل کارتان پلکان جدید نصب کنید و فضا را گسترش دهید. شاید به واسطه نا آشنا بودن با کار، با اشکالات یا اشتباهاتی مواجه شوید. در زیر محاسباتی آماده است، که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به طور نسبتاً دقیقی در مورد این که چه تعداد پله نیاز دارید و چه مقدار از فضا را اشغال می کند تخمین بزنید. آن‌گاه خواهید توانست پلکان پیش ساخته و آماده‌ای را که جنس اغلب آن‌ها فلزی، چوبی یا ترکیبی از این دو جنس است  تهیه و خریداری کنید و در محل مورد نظرتان نصب کنید.

ذخیره عکس
طرح هایی ار پلکان

به منظور دقیق‌تر شدن محاسبات،  می‌توانید به این مقدار ( 18 سانتی متر) چند میلی متر کم یا اضافه کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که پله‌ها معمولا  30 تا 35 درجه شیب دارند  و 27 تا 37 سانتی متر هم عرض هر پله است. طول پله‌ها هم در حدود  90 سانتی متر، که می‌توان آن را کمتر یا بیشتر در نظر گرفت.
 توصیه می‌کنیم در مورد نصب پله‌های جدید ، حتماً با یک معمار خبره مشورت داشته باشید. برای محاسبه ارتفاع پله‌ها، از کف تا سقف و یا اگر خانه‌تان دارای شیروانی است تا زیر سقف شیروانی را به طور دقیق اندازه بگیرید. 
تقسیم‌بندی به نظر شخصی خودتان و میزان فضایی که برای این کار در نظر گرفته‌اید بستگی دارد. رایج‌ترین و مناسب ترین اندازه، برای ارتفاع هر پله حدود 18 سانتی متر است. برای آن‌که بفهمیم چند پله لازم دارید، کافی است ارتفاع محاسبه شده را بر عدد 18 تقسیم کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای فهمیدن این‌که پلکان، چه مقدار از فضای کف اتاق یا راهرو را اشغال می‌کند، باید عرض پله‌ها را در تعداد آن‌ها ضرب کنید. به یاد بسپارید که طبقه دوم هم به عنوان پله آخر محاسبه می‌شود، پس همیشه نسبت به ارتفاع، یک پله کمتر داریم. 

ذخیره عکس
طرح هایی ار پلکان

ایده های خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 90,165 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاپلکانطراگاهپلهدکوراسیون خانهپشت بامنردهحیاطنصباندازه گیریارتفاع پله هافلزیچوبی

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:26