طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد مهدی دودانگهروناک رافتپویا ریاضی خواهمحمد داوریهومن بالازادهuser 5فرزاد دلیری farzaddaliriمحمد قديريBabak Abbasiهدی شکریانمهدی جعفری منشجمال احمدی شلحه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون داخلی ساختمان پزشکی

طراحی فضای خلاقانه ساختمان پزشکی شویتر

بازدید : 31,280 بار

01 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دکوراسیون داخلی فضاهای درمانی استانداردهای ثابتی دارد، اما گاهی می‌توان با در نظر گرفتن تمامی این استانداردها، با کمی خلاقیت و نوآوری این محیط‌ها را به فضاهایی آرامش بخش‌تر تبدیل کرد. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی یکی از این فضاهای خلاقانه و آرامش‌بخش بپردازیم.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی ساختمان پزشکی

این ساختمان پزشکی با متراز 120 مترمربع که توسط دکتر «هانس شویتر» در بلژیک سال 2016 ساخته شده است.  یک شرکت معماری معروف، نقشه‌کشی و طراحی داخلی این ساختمان را به عهده داشته و با دقت و ظرافت خوبی اجرا کرده است. طراحی داخلی شامل محوطه‌های عمومی و خصوصی در طبقه‌ی همکف، از جمله سالن انتظار، پذیرش، بایگانی، آشپزخانه‌ای مجهز و دو مطب پزشکی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این طراحی یک رویکرد قوی کاربردی و روانی دارد، که یکدیگر را هم‌پوشانی می‌کند. رویکرد کاربردی به‌خاطر قوانین دسترسی و فنی است، که مرتبط به محیط کاری یک ساختمان پزشکی میباشدو مدوربودن ساختمان، فضاهای خصوصی و عمومی را به یکدیگر مرتبط می‌سازد. همچنین این طراحی رویکرد روانی دارد، چون بیماران می‌توانند وضعیت روحی و جسمی خودشان را در حین بازدید از این ساختمان پیدا کنند.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی ساختمان پزشکی

در طراحی داخلی این پروژه، به نور و مصالح توجه زیادی شده است، تا محیطی جذاب و آرامش بخش برای بیماران مهیا سازد. در طبقه‌ی همکف یک فضای مرکزی مستطیلی طراحی شده، که شامل فضای پذیرش، بایگانی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و یک فضای تاسیساتی است. این فضای مرکزی، نواحی کاری خصوصی و سالن انتظار عمومی را از یکدیگر جدا کرده است. طراحی این فضا دسترسی پزشکان و بیماران منتظر را، بدون برخورد با یکدیگر به سرویس بهداشتی و پذیرش امکان‌پذیر ساخته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای طراحی و پوشش دیوارها و مبلمان در این فضا، برای داشتن محیطی آرامش‌بخش و روشن از چوب استفاده شده است. همراه با تغییرعملکرد این فضا، شکل این پوشش هم عوض می‌شود. به طوری‌که در سالن انتظار یک قسمت از دیوارچوبی خارج می‌شود و تبدیل به نیمکت برای نشستن بیماران می‌گردد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

نیمکت‌های مختلف توسط دسته‌هایی که از آن به عنوان کتابخانه استفاده می‌شود جدا شده‌اند. وقتی که یک بیمار این فضا را می بیند، با توجه به حال روحی و جسمی‌اش می‌تواند انتخاب کند که کنار بقیه‌ی بیماران بنشیند یا در یک فضای خصوصی‌تر ، روی نیمکت‌های جدا شده بنشیند. نیمکت‌های روبروی هم موازی یکدیگر نیستند و یک شکل زیگزاگی جانمائی شده‌اند، تا از تماس چشمی مستقیم جلوگیری شود.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی ساختمان پزشکی

در فضاهای داخلی این مرکز پزشکی، می‌توانید از سالن انتظار به سمت پذیرش بروید. در دیوار چوبی پذیرش، طراحی سه برآمدگی چوبی وجود دارد که هر یک به منظوری طراحی شده‌اند. از بالاترین برآمدگی برای قرار دادن مدارک پزشکی استفاده می‌شود، برآمدگی وسط برای قرار دادن کیف‌های دستی است و در آخر کودکان می‌توانند اسباب‌بازی‌هایشان را روی برآمدگی پایین قرار دهند.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی ساختمان پزشکی

این روش طراحی در فضای مطب‌های پزشکی هم ادامه یافته است، که در آن‌ها مبلمان سفارشی از چوب گل لاله ساخته شده‌اند و فضای مشاوره را از فضای معاینه‌ی کاملا مجزا ساخته است.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی ساختمان پزشکی

برای داشتن فضاهای درمانی با کیفیت بالا و در نظر گرفتن روحیات بیماران شما چه دیدگاهی دارید. با طراگاه در میان بگذارید.

     کانال


بازدید : 31,280 بار

01 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی ساختمان پزشکیرویکرد کاربردی و روانیطراحیمطب پزشکیدیوار چوبیطراحی و پوشش دیوارها و مبلمانسرویس بهداشتی و پذیرشفضای پذیرشبایگانیآشپزخانهسرویس بهداشتیفضای تاسیساتی

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:10