طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

عباس اقسامیامیررضا امیریابزار تونل جهانعلی رضا بندر ابادسپهر دانشسجاد اسدیhosein baharestaniمحمد قديريطاها رضاییجواد خداییامیر دیزانیAbolfazl Nabavi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون داخلی کافه رستوران با الهام از طبیعت

طراحی کافه رستورانی که مشتریانش را به استوا می‌برد!

بازدید : 27,841 بار

20 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مفهوم "طراحی سبز" که در میان معماران و علاقه‌مندان به طبیعت بیشترین محبوبیت را دارد با مشاهده و توصیف این کافه شگفت‌انگیز هلندی معنای تازه‌ای به خود می‌گیرد. این کافه توسط گروهی از معماران آلمانی در شهر آمستردام طراحی شده که در کارهایشان تنها یک هدف را دنبال می‌کنند: گرفتن ایده‌های مشتریان و تبدیل آن‌ها به واقعیت. با طراگاه همراه باشید تا به اتفاق گشتی در این کافه‌‌ی‌ استوایی بزنیم.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی رستوران

ساختمانی که هم اکنون ظاهر کافه رستوران را به‌خود گرفته، دارای یک تاریخ غنی است. در گذشته یک سالن ورزشی بوده و پس از آن به‌عنوان کافه‌ای سنتی از آن استفاده می‌شده. اما طراحی جدید به تاریخ بنا وفادار است و اجزایی از هر دوره را در خود دارد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی سقف و اجزای متحرک آویخته از آن یاد و خاطره‌ تاریخ ورزشی بنا را در ذهن تداعی می‌کنند؛ در حالی که نرده‌ها و بخشی از مبلمان یادآور کافه‌های قدیمی قرن نوزدهم هستند. نرده‌های فلزی قدیمی از همان دوره حفظ شده‌اند با این تفاوت که برای مطابقت با تم جدید با رنگ سبز نقاشی شده‌اند.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی رستوران

شخصیت منحصر‌به‌فرد این کافه‌‌ی سبز مدیون ساختار و طراحی‌ای است که آن را به یک گل‌خانه همانند کرده است. با استفاده از پنجره‌های مرتفع در دو طرف و پر شدن فضای داخل با نور طبیعی امکان رشد گیاهان فراهم شده است. البته این تنها چیزی نیست که این کافه را به یک گل‌خانه شبیه کرده؛ طراحی دوبلکس آن نیز برای رشد گل‌ها و گیاهان بلند کاملا مناسب است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

سبز، مسلما اصلی‌ترین رنگ اینجا است. علاوه‌بر دیوارها، سقف و حتی کف، دیوارهابا کاشی‌های شش‌تکه سبز رنگی پوشیده شده‌اند که تقلیدی از برگ درخت نخل است. اما قسمت بالا از مرمرهای رگه‌داری تشکیل شده با الگویی از بازی سفید و سیاه، که کاملا با بازی نور و سایه‌ای که به لطف شیشه‌ها و اجزای متحرک آویخته، بر سقف به وجود می‌آید مطابقت دارد.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی رستوران

کل فضای داخلی به حالتی کشیده درآمده و می‌دانیم که کار کردن با این نوع از فضا واقعا دشوار است. با این حال طراحی جدید، به‌خوبی با این ساختار توافق کرده؛ بار به موازات سالن استراحت کشیده شده. سالنی با کفی از جنس بلوط و مبلمانی چوبی از درخت انگور. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نخل‌ها، سرخس‌ها و دیگر گیاهان گرم‌سیری نقش خود را بدون آن‌که از اهمیت دیگر اجزا کم کنند در این ترکیب وجود دارند. هیچ چیز حتی لوگوی کافه که به زیبایی بر پنجره‌های بالایی نما نقش بسته، بر روند آرام جریان طبیعت بر فضای این کافه حیرت‌انگیز اشراف ندارد.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی رستوران

اگرچه کل فضای داخل از جنگل‌های استوایی الهام گرفته، اما گویی قدری ظاهر روستایی و اندکی جذابیت صنعتی هم دکوراسیون داخلی این فضا را خاص‌تر می‌کند.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی رستوران

آیا شما هم ایده‌ای در دکوراسیون داخلی مراکز عمومی با الهامی از طبیعت در ذهنتان دارید؟ آن را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 27,841 بار

20 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی کافهدکوراسیون طبیعیجنگل‌های گرمسیریالهام از طبیعتکافهدکوراسیون رستورانرستوران

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:32