طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

mahmood Ghasemiمحمد فخری داریانافشین قربانیجمال احمدی شلحهاستیل البرز pr@steelalborz.comوحید حمزه پوررضا مفاخرمهرداد زواره محمدیپرهام شکوهیتینا شاه محمدیسیروس مهراندیشعلیرضا فخفوری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی تخت‌خواب لافت

درباره‌ی لافت‌ها در خانه چه می‌دانید

بازدید : 31,945 بار

02 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نوعی از تخت‌خواب‌ها در منازل استفاده می‌شوند که لافت نام دارند. این نوع تخت‌خواب‌ها به منظور به حداکثر رساندن استفاده از فضای درونی در خانه‌ها تعبیه شده‌اند با طراگاه همراه باشید تا بیشتر از این نوع تخت‌خواب‌ها و دکوراسیون اتاق‌خواب بدانید.

ذخیره عکس
طراحی تخت‌خواب لافت

تخت‌خواب‌های لافت "Loft" بیشتر برای آن‌که بر روی کف خانه قرار ندارند مورد توجه قرار می‌گیرند. این نوع تخت‌خواب‌ها در فضا‌های کوچک بسیار محبوب‌ و کارا هستند. تخت‌خواب‌های لافت انواع مختلفی دارند این نوع تخت‌خواب‌ها به خوبی در منازلی که سقف بلند دارند می‌توانند اجرا بشوند. 

ذخیره عکس
طراحی تخت‌خواب لافت

طراحی تخت‌خواب‌های لافت، در اتاق‌های باریک هم بهترین انتخاب برای طراحان است. با قرار دادن تخت‌خواب‌لافت در بالا دیگر نگران کمی فضا نخواهید بود. تخت‌خواب‌های لافت کمترین ارتباط را با سایر جاها و مکان‌ها دیگر خانه دارد. این نوع تخت‌خواب‌ها مکانی بسیار مناسب برای خلوت  کردن و استراحت هستند و شاید منبع الهام بسیاری از کتاب‌ها و فیلم‌هایی بتوانند باشند.

ذخیره عکس
طراحی تخت‌خواب لافت

هیچ قاعده‌ی مشخصی از اینکه این تخت‌خواب‌ها، در چه ارتفاعی باید کار بشوند وجود ندارد. اما در هر ارتفاعی که به کار گرفته می‌شوند باید فکر به حال فضای زیرین آن نیز بشود. به تصویر نگاه کنید، در این نوع طراحی از فضای زیرین به عنوان یک فضای ذخیره‌ساز وسایل استفاده شده است.

ذخیره عکس
طراحی تخت‌خواب لافت

یکی‌دیگر از مواهب لافت‌ها این است، که فضای درونی خانه را بزرگ‌تر از آن‌چه که هست نشان می‌دهند، بدین وسیله خانه‌های کوچک بسیار دل‌نوازتر به نظر می‌رسند. تصور کنید اگر می‌خواستیم در چنین مکان کوچکی یک تخت‌خواب می‌گذاشتیم آن وقت چه می‌شد‌! 

ذخیره عکس
طراحی تخت‌خواب لافت

شاید این به نظر برسد که لافت‌ها، نوعی از تخت‌خواب هستند که در اتاق‌هایی با سقف بلند مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی اینطور نیست، لافت‌ها باید اختلاف سطح با سایر سطوح خانه داشته باشند. این اختلاف سطح را می‌توان به وسیله یک سازه‌ی کوچک به وجود آورد.

ذخیره عکس
طراحی تخت‌خواب لافت

نکته‌ای که لازم است، استفاده از لافت‌ها می‌تواند علاوه‌بر اینکه از دست ندادن فضای خانه را سبب شود می‌تواند به خانه‌ی شما جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد بدهد. به شرط آن‌که در اجرای لافت به نحو احسن از طراحی و متریال‌های شیک و لوکس استفاده کنید. به تصویر نگاه کنید. لافت‌ها برای یک فضای کوچک بسیار خوب هستند برای آنکه فضای خانه کسل کننده نباشد از چوب استفاده شده است. چوب به خانه گرمای خاصی می‌بخشد. علاوه‌بر این به طرز ماهرانه‌ای از راه‌پله نیز استفاده شده تا فضای داخلی این اتاق کوچک هدر نرود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با یکدیگر در مورد لافت‌ها بسیار دانستیم. به سقف خانه خود نگاه کنید، اگر بلند است بد نیست یک لافت در خانه خود اجرا کنید. با طراگاه بیشتر همراه شوید تا بیشتر بهره بگیرید.

 

   کانال


بازدید : 31,945 بار

02 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هالافتتخت‌خوابخانهطراحیفضا

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:35