طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

اکبر تقی زادهسپهر دانشحسین نوروزیویستابست vista bestفاطمه براتیuser 5صادق صیدبیگیجلیل موسویفرهاد علیزاده افشارمهرداد زواره محمدیمیلاد نصرالهیهومن بالازاده
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده هایی جذاب برای شخصی سازی قاب های عکس

چگونه قاب های عکس را شخصی سازی کنیم؟

بازدید : 139,311 بار

07 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

سالیان سال است که لحظات زیبا و خاطره انگیز زندگی را با دوربین ها ثبت نوری کرده و آن ها را در دل قاب ها جای می دهیم. در اغلب اوقات، خودِ عکس ها از چنان گیرایی و جذابیتی برخوردارند که کمتر توجه را به قاب معطوف می کنند. هرچند که این گیرایی از ویژگی های ذاتی عکس است ولی می توان قاب هایی انتخاب یا طراحی کرد تا در عینِ به نمایش گذاشتن عکس، خود را نیز به نمایش بگذارند و خود را بخشی از بافت کلی

دکوراسیون کنند. با این مطلب طراگاه همراه باشید تا ببینیم چگونه این اتفاق می افتد.

برای شروع بیایید فرض کنیم که شما به دنبال طرحی ساده، شیک و مینیمالیستی می گردید. طرحی که قابلیت تطابق با هر سبک و سلیقه ای را داشته باشد. در این مورد بهترین گزینه، قاب های فلزی متالیک با خطوط ساده و صریح است. این قاب ها در ضمن تمرکز بر روی عکس ظاهر شیک خود را هم به خوبی عرضه می کنند.

ذخیره عکس

قاب ها می توانند به صورت بافت هایی ساده و با جزئیاتی ظریف تر توجه بیشتری به خود جلب کنند. بهتر است برای این نوع قاب ها از رنگ های سردتر نظیر سفید، خاکستری و یشمی استفاده کنید و آن ها را روی شومینه یا میز کار قرار دهید.

بسته به نوع عکسی که می خواهید در قاب قرار دهید، می توانید مدل متناسبی را انتخاب کنید. مثلن اگر عکس نوزاد ناز و دوست داشتنیتان را قاب می گیرید، از فریم های ساده با استیکری رنگی و کودکانه در حاشیه استفاده کنید. برای جلوه بهتر می توانید چند عکس را با قابی یکسان به این شیوه چارچوب بندی کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما به عنوان  پیشنهادی متفاوت بیایید یک تز ترکیبی را امتحان کنیم: عکس هایی سیاه و سفید در قاب هایی رنگی! در این مورد می توانید از رنگ های گرم و قوی نیز استفاده کنید. علاوه بر کاربرد رنگ، با جزئیات و حاشیه های پیچیده، قابتان را دکوراتیوتر کنید.

ذخیره عکس

دسته ای از قاب ها از طریق اندازه بزرگ تر خود را به نمایش می گذارند. این قاب ها با طرح های گرافیکی و هندسی تکرارشونده در ابعادی قابل توجه باعث می شوند که عکس ها کوچکتر به نظر رسیده و به نوعی زیباشناسیِ میکروسکو‍پیک برسند. بسته به شماست که چه عکسی را درون آن ها قرار می دهید.

ذخیره عکس

ولی از تنوع قابل توجهی برخوردارند؛ مثل قاب های گرد، بیضوی، شش گوشه و حتی قلب مانند! می توانید به منظور تمایز قائل شدن، آن ها را به عکس های خاصی نظیر عکس های مراسم عروسی اختصاص دهید. یک ‍پروانه تزئینی در حاشیه نیز، آن ها را برای همیشه به یاد ماندنی خواهد کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به هر نحو شما می توانید کلکسیونی دوست داشتنی از انواع قاب ها را در شکل ها، اندازه ها و طرح های متنوع کنار هم بچینید و دکوراسیونتان را به معنای واقعی تحت تأثیر قرار دهید.

ذخیره عکس

با ایده های منحصر به فرد خود طراگاه را همراهی کنید.


بازدید : 139,311 بار

07 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاقاب عکسشخصی سازیفریم

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:33