طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

منصور اجلیمهدی مصلحیایمان رجبیانمحمد مرتجیسحرناز سلیمانی پاکصادق صیدبیگیشروین حسینیميثم ذکرياييالهام صحافیالهام ضیاءآبادیمصطفی اذریویستابست vista best
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بناهایی عجیب با اشکالی غریب

10 معماری مدرن دنیا

بازدید : 17,874 بار

06 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

از دوران‌های قدیم همواره میل زیاده‌خواهی آدمی‌، از طرفی آسایش و آرامش را از او گرفته و از طرفی نیز باعث پیشرفت و فتح قله‌های جدید علم‌و‌دانش برای انسان بوده  که در معماری نیز همین فرآیند رخ داده و بناهای عجیب و غریب بسیاری ساخته شده است.و عجایب دهگانه‌ای در معماری پدیدار گشته است. با طراگاه همراه شوید

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

 یکی از این عجایب دهگانه "برج کپیتال گیت" در ابوظبی بوده که دارای شیبی بیشتر از برج پیزای ایتالیا بوده با ارتفاع 160‌متر که یکی از بلندترین بناهای ابوظبی بوده و در سال 2010 به‌عنوان کج‌ترین برج ساخته شده ثبت شده است. بنای دیگر "هتل سانرایز کمپینسکی" در پکن در کنار دریاچه‌ای زیبا با منظره‌ی زیبای پیشرو در 60 کیلومتری پکن و با توجه به فنگ‌شویی ساخته شده و همانند خورشیدی رو‌به طلوع است. اما از کنار شبیه حلزونی دو کپه‌ای است که در فرهنگ چینی نماد ثروت بوده و همچنین ورودی هتل مانند دهان ماهی است که آن هم نماد کامیابی در فرهنگ چین است.

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

بنای عجیب دیگر "هتل مارینا بی‌سندز" در سنگاپور بوده  که قسمت بالای ساختمان از دور مانند یک قایق بوده و استخری در بالای ساختمان ایجاد شده و موشه سفدیه معمار این بنا است.

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

"کومولوس"، نوردبورگ در دانمارک بنایی شبیه  شهاب‌سنگ یا سلول یا مولکول بوده و طراح آن "یورگِن مایر" بوده و مجله «کُنده ناست تراولر» ساختمان کومولوس را در سال 2007، به‌عنوان یکی از هفت عجایب معماری جدید معرفی کرد.

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

 معماری دیگر "شهرعلوم و‌هنر" به‌عنوان مجموعه‌ای تفریحی-هنری در شهر والنسیا است. این مجموعه در حقیقت مشهورترین جاذبه‌ی گردشگری این شهر محسوب می‌شود. «سانتیاگو کالاتراوا»  مجموعه‌ی شهر علوم و هنر والنسیا را در سال 1996 ساخت. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

"معبد آکشاردام" در دهلی نو یکی از جالب‌ترین معابد در سراسر دنیا است. معبد آکشاردام ترکیبی از سبک‌های معماری مدرن و سنتی است. این معبد با مساحتی حدود 8000 متر مربع در حاشیه رود یامونا واقع شده است. 

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

"کلیسای صلیب مقدس" در  آریزونای ایالات‌متحده، کلیسای کوچک کاتولیکی است که سال  1956 در آریزونا ساخته شده است. این کلیسا به نوبه‌ی خود یکی از نمادهای معماری مدرن محسوب می‌شود. 

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

"برج اینفینیتیِ" دوبی بلندترین برج مسکونی دنیا است که چرخش کمی هم در ظاهر برج دیده می‌شود. ارتفاع بالاترین قسمت برج به 305 متر می‌رسد. 

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

"خانه‌ی اپرای سیدنی" یکی از قدیمی‌ترین عجایب این فهرست است. این ساختمان در سال 1973 افتتاح شد. حتی گفته می‌شود که این ساختمان یکی از نمادهای معماری قرن بیستم است. در ضمن خانه‌ی اپرای سیدنی جوان‌ترین عضو میراث جهانی یونسکو نیز هست.

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

"موزه‌ی علوم شهر ناگویا" در مرکز شهر ناگویای ژاپن واقع شده است. این ساختمان به شکل یک توپ فوتبال بزرگ طراحی شده که بین دو پایه‌ی مستطیلی قرار گرفته است. بزرگترین افلاک‌نمای جهان در این مجموعه قرار دارد. 

ذخیره عکس
معماری مدرن دنیا

نظرات خود را در مورد پروژه‌های برتر معماری جهان با طراگاه در میان گذارید.


بازدید : 17,874 بار

06 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاعجایب معماری مدرنسیدنیدوبیناگویای ژاپندهلی نوآریزوناآکشاردامکومولوس دانمارککپیتالمدرن

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:29