طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مـــهـکامه کــرمانـیآذران پلاستیک azaran-plasticمرتضی صادقیرضا قره داغیمیلاد نصرالهیمحمد مرتجیوحید حمزه پورصفورا شریعتیمحمد مهدی دودانگهmostafa ahmadiالهام صحافیرزیتا فتاحی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پیشنهادی برای طراحی دکوراسیون مهد کودک برای بازی کودکان

طراحی معماری مهدکودک با تخته‌های متحرک

بازدید : 10,532 بار

22 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

گاهی زندگی‌های شهرنشینی و مشغله خانواده‌ها باعث می‌شود که از کودکان و اوقات بازی غافل شویم. طراحی معماری مهدکودک، طراحی دکوراسیون مهد‌ کودک‌ها و محیط تفریح کودکان باید کودک محوری باشد، به این معنی که در مکان نگهداری موقت کودکان نیازها و علایق آن‌ها در الویت قرارگیرد. طراگاه شما را به خواندن مطلبی در مورد یکی از این مهدکودک ها با طراحی جالب دعوت می‌کند.

ذخیره عکس
طراحی معماری مهدکودک با تخته‌های متحرک

در شهر لیوبلیانای اسلوونی ساختمانی زیبا با کاربری کودکستان طراحی و ساخته شد، این ساختمان با ظاهری رنگارنگ بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این پروژه، سه دیوار خارجی ساختمان با تخته‌های چوبی رنگ شده جایگزین شده‌اند. این تخته‌ها هم ساختمان را رنگارنگ کرده و به آن حس کودکانه بخشیده‌اند. این تخته‌ها به حالت چرخشی طراحی شده‌اند و هنگامی که می‌چرخند، رنگ‌های متفاوتی را به نمایش می‌گذارند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 هدف از طراحی دکوراسیون مهد کودک، تعامل کودکان با محیط  بوده است. مکانی که شرایط جسمی کودکان را مدنظر گرفته و با حال و هوای کودکان هم‌خوانی دارد. این تخته‌های رنگی اسباب بازی‌هایی هستند که دور مدرسه پراکنده شده‌اند. چندین کودک به‌طور همزمان می‌توانند این تخته‌های ایمن را بچرخانند و خارج از کلاس بازی کنند. هم‌چنین این طراحی علاوه بر سرگرمی، روش منحصر به‌فردی را برای شناسایی و آموزش رنگ‌های مختلف به کودکان ارائه می‌کند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این تخته‌ها شبیه به تخیلات کودکان نیز می‌باشند. از درون کلاس‌ها، تخته‌های باز شده اجازه‌ی عبور نور را به داخل می‌دهند و ترکیب نور و درخشش رنگ‌ها یک جو شاداب و مفرح ایجاد می‌کند. این پروژه‌ی جذاب‌، حیاط مدرسه‌ی با رنگ‌های خنثی (سیا و سفید و خاکستری است ) را نیز تغییر داده است.

ذخیره عکس
طراحی معماری مهدکودک با تخته‌های متحرک

ما می‌توانیم این ایده را در مقیاس کوچکتر در اتاق کودک یا اتاق بازی به‌کار ببریم. آیا ایده‌ای در این زمینه دارید؟ طراگاه منتظر شنیدن نظرات شما است.


بازدید : 10,532 بار

22 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

توافق نامه ی چین

توافق نامه ی چین

16,738 بازدید
گمگشتگی در هویت بصری

گمگشتگی در هویت بصری

31,237 بازدید
ساخت پل

ساخت پل

27,072 بازدید
کلبه هایی برای شهر

کلبه هایی برای شهر

13,283 بازدید

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:40