طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیرحسین صرامیمحمد داوریپرهام شکوهیحسین نوروزیرضا صیادیاننازنین سادات ملکوتیایرج اعتصامسهند چوبانصادق صیدبیگیرزیتا فتاحیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)نیلپر info@nilper.ir
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه‌ای چهارفصل با احترام به طبیعت

چگونه ایده‌های خلاقانه را با محیط اطراف سازگار کنیم؟

بازدید : 20,286 بار

10 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ساختمان‌هایی که برای زیست‌گاه و محیط دور و برشان احترام قائل هستند، برای ساکنان‌شان راحتی و زیبایی بیشتری رقم می‌زنند به نسبت آن‌هایی که کم‌تر با بوم و همسایگی خود سازگار هستند. این احترام به طبیعت و زیبایی محیط، به صورت شگفت‌آوری، یک خانه چهارفصل را تعریف می‌کند. طراگاه در این مطلب قصد دارد تا شما را با یکی از این خانه‌های شگفت‌انگیز آشنا کند. خانه مدرنی که در هارمونی کامل با محیط اطرافش قرار گرفته است.

ذخیره عکس
ایده در معماری

این خانه تک خانواده‌ای در حاشیه یکی از شهرهای تایوان واقع شده. محل پروژه و اطراف آن سادگی و صمیمیت یک محیط روستایی را دارند، ولی در عین حال طراحان سعی کرده‌اند تا در کنار این سادگی طبیعت، خانه مدرنی را که مشتری خواستار آن بوده را نیز تحقق بخشند.
با وجود دیوار سیمانی‌ای که مرزهای خانه را مشخص می‌کند، درختان هنوز در حیاط خانه حضور دارند. چمن کاری‌ها و گل‌کاری‌های با سلیقه و در تکه‌های منظم تنها جلوه‌ای از این احترام به طبیعت هستند.

ذخیره عکس
ایده در معماری

مانند اکثر خانه‌های ویلایی، فضای داخلی شامل دو طبقه است. طبقه همکف شامل گاراژ، اتاق‌نشیمن، آشپزخانه و قسمت ناهارخوری است و طبقه بالا هم فضای خصوصی‌تر و اتاق‌خواب‌ها را دربر می‌گیرد. 
قسمت اتاق‌نشیمن با چیدمانی L شکل از مبلمان خاکستری رنگ در گوشه‌ی اتاق‌نشیمن قرار گرفته و قالیچه‌ای با بافت و رنگ مشابه آن را تکمیل کرده است. در مقابل، یک دیوار کاذبِ نصب شده برای تلویزیون فضا را به‌خوبی تقسیم کرده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طرف دیگر این دیوار کاذب قسمت ناهارخوری است که با میزی به رنگ قهوه‌ای شکلاتی و اثاثیه‌ای مینیمال، کاملا شیک و خودمانی به نظر می‌رسد. به‌جای انتخاب کف پارکت که برای چنین جاهایی معمول است، طراحان کف‌های سرامیکی را ترجیح داده‌اند تا علاوه‌بر نیاز کم‌تر به نگهداری، رسمیت کمتری هم داشته باشند. اما برعکس در سقف‌ها به حد کافی از چوب استفاده شده؛ به‌خصوص در ناحیه‌ی انتقالی قسمت غذاخوری که دو واحد منطبق شده چوبی به صورتی یک‌تکه و بدون درز قرار گرفته‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آشپزخانه نیز به‌صورتی کاملا باز و البته کوچک در پشت غذاخوری قرار گرفته. هیچ کابینتی به دیوار نصب نشده و قابل جابه‌جایی است.

ذخیره عکس
ایده در معماری

پلکان میان دو طبقه دارای پنجره‌هایی مشرف به حیاط است و از میان پله‌ها لامپ‌هایی قاصدک مانند در ارتفاعی کم آویزان هستند.

ذخیره عکس
ایده در معماری

اما شاید جالب‌ترین قسمت خانه اتاق‌خوابی در طبقه بالا باشد که با پنجره‌ای تصویرگونه چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. این پنجره که چشم‌اندازی رؤیایی از یک درخت را درست در مقابل خود دارد، به‌همراه یک نیمکت چوبی در سمت داخل، به‌علاوه میزـ تخت‌خواب پیانو شکلی که در مرکز اتاق قرار گرفته، دیگر هیچ چیزی برای چهارفصل بودن کم ندارد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ساخت این خانه در سال جاری میلادی توسط یکی از استودیوهای معماری پایان یافته است. استودیویی که همیشه به‌دنبال راه‌های جدیدی برای ارتباط بافت‌ها، ابعاد و متریال با طبیعت برای دستیابی به هارمونی و کارایی بیشتر بوده است.

ذخیره عکس
ایده در معماری

شما چه پروژه‌هایی مرتبط با طبیعت در اطراف‌تان می‌شناسید؟ آن‌ها‌را به طراگاه معرفی کنید.


بازدید : 20,286 بار

10 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون خانهطبیعتچهارفصلمحیط اطرافپروژهویلاخانهساختمان

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:08