طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییAbolfazl Nabaviسامسونگ samsungکسری سعادت جوسوگند عندليبشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)میثم ذکریاییمحمد مهدی فخیمیسینا علیزادهسهراب رفعتمهراد رمضانیامیرحسین امیری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی پیچ‌و‌تاب رنگ‌ها در لابه‌لای رشته‌های نخ

بررسی هنرنمایی خارق‌العاده‌ی یک طراح مکزیکی

بازدید : 52,214 بار

22 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

"WONDER" نمایشگاهی، که در آن 9 پروژه‌ی بسیار متفاوت به نمایش در می‌آیند. همه‌ی این پروژه‌ها از مواد غیرمنتظره و در اندازه‌ی بزرگ خلق شده‌اند. امروز در طراگاه می‌خواهیم یکی از این 9 پروژه راکه در آن یک هنرمند مکزیکی تنها با استفاده از رشته‌های نخ‌پنبه‌ای، یک طیف رنگی خارق‌العاده ساخته را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا پیچ‌و‌تاب رنگ‌ها در لابه‌لای رشته‌های نخ را ببینیم.

ذخیره عکس
طراحی پیچ‌و‌تاب رنگ‌ها

هنرمند مکزیکی "گابریل دیو" "Gabriel Dawe"، همراه با هشت هنرمند معاصر دیگر آثار خود را در گالری "رنویک" "Renwick" به نمایش درآورده‌اند. اثر این هنرمند که "Plexus A1" نام دارد، یک طیف رنگی بسیار زیبا، که تنها با استفاده از رشته‌های نخ درست شده است. "دیو" "Dawe" برای ساخت این پروژه‌ی رنگارنگ از حدود 100 کیلومتر نخ پنبه‌ای استفاده کرده، تا طیفی شبیه به طیف نور ساخته شود.

ذخیره عکس
طراحی پیچ‌و‌تاب رنگ‌ها

این طراح خوش‌ذوق و خلاق، در مصاحبه‌ی خود گفته است: "این اثر، اساساً با قرار گرفتن دو سازه‌ی معماری در کنار هم، که از ماده‌ی اصلی تشکیل‌ دهنده‌ی لباس ساخته‌ شده‌اند، بدین شکل درآمده است. من می‌خواستم با این کار، به روش خاصی مفاهیم هویت جنس مواد را به چالش بکشم، نشان دهم که کاربرد مواد تنها در مصارفی که همه می‌شناسند نیست و شاید بتوان از مواد ساده‌ی اطراف، ترکیبات و آثار حیرت‌انگیزی ساخت. من در "مکزیکو سیتی" "Mexico City" به‌دنیا آمده‌ام. شهری که فرهنگ خاص آن به من به‌عنوان یک کودک اجازه نمی‌داد، که منسوجات رنگارنگ محلی را بیشتر بررسی کنم. اما حالا به‌عنوان یک بزرگسال، می‌خواهم این فرهنگ ادامه‌دار را به چالش بکشم."

ذخیره عکس
طراحی پیچ‌و‌تاب رنگ‌ها

برای ساخت این پروژه، ابتدا "دیو" "Dawe" چهارپایه قرار داده، که دوتای آن‌ها بر‌ روی سقف و دوتای دیگر بر روی زمین نصب شده‌اند و به هرکدام از این پایه‌ها چندین قلاب وصل هستند. او سپس یک وسیله‌ی ویژه را از جنس چوب‌های بزرگ طراحی کرد، که به عنوان یک سوزن غول‌پیکر عمل می‌کند و با این وسیله نخ‌ها را از سقف به کف و از کف به سقف دوخت. این کار بدون مشکل انجام شد و او می‌توانست هر چندبار که بخواهد نخ‌ها را بدوزد. هزاران هزار اتصال بین قلاب‌های سقف و کف به‌وجود آمد، که در طی این اتصال‌ها حدود 100 کیلومتر نخ مصرف شد.

ذخیره عکس
طراحی پیچ‌و‌تاب رنگ‌ها

اگر از نزدیک این نخ‌ها را ببینیم، انگار اشعه‌های بی‌حرکت و منجمد نور را تماشا می‌کنیم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظر شما راجع به این اثر فوق‌العاده چیست؟ با طراگاه در میان بگذارید.

 

     کانال


بازدید : 52,214 بار

22 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریپروژه‌های برترپروژه‌های معماریمواد و متریالخواندنی‌هانخرنگایدهخلاقیتWONDER

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:30