طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

sina kamali tabriziسهند چوبانسامسونگ samsungmostafa ahmadiوحید حمزه پورساربوک sarboukامیررضا امیریبهمن احمدیسینا علیزادهسلیمانینیلپر info@nilper.irعباس اقسامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

رو نمایی از پنج راز دکوراسیون خانه‌های چشمگیر

ایده‌هایی متفاوت برای دکوراسیونی متفاوت

بازدید : 51,889 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

تاحالا دقت کردی که وجود یک عنصر عظیم‌الجثه چقدر می‌تونه سبب جلوه خاص و تمایز دکوراسیون داخلی خانه ما بشه و اونو منحصر به فرد کنه؟ پس اگر تمایل داری که دکوراسیون داخلی خانه، محل کار و هرجایی که برات مهم به نظر میرسه، جذاب و نمایشی و چشمگیر باشه بهتر است  توضیحات و پیشنهاد‌هایی که طراگاه به شما ارائه میده رو خوب مطالعه کنی. ما استفاده از یک عنصر در اندازه‌ای غیر‌متعارف و بزرگ‌تر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.در این مطلب طراگاه با یک سری مثال‌های تصویری، به این ایده بیشتر می‌پردازه.

ذخیره عکس
ایده‌هایی متفاوت برای دکوراسیونی متفاوت

ایده اول : طراحی لوسترغول پیکر


همه ما می‌دانیم که نور یکی از مهمترین ارکان در دکوراسیون داخلی است و نیز یکی از مهمترین تحریک کننده‌های مخاطب و جلب توجه او در نگاه اول است؛ چون چشم‌های ما ابتدا توسط نور تحریک شده و مغز را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، سپس مغز به تجزیه و تحلیل رنگ‌ها و نحوه‌ی چینش آن‌ها می‌پردازد. یکی از روش‌های مهم و در عین حال زیبا برای کار برد عنصری زیبا در دکوراسیون، از طریق نور و تجهیزات نوری است. برای مثال لوستری غول پیکر، جذاب و زیبا انتخاب کنید و بر سقف آویزان کنید و جذابیت و شکوهی مسحور کننده به فضای محیط بیافزایید. این روش برای هر فضایی جواب می‌دهد.

 

ذخیره عکس
ایده‌هایی متفاوت برای دکوراسیونی متفاوت
ذخیره عکس

 

ایده دوم : طراحی تابلو با ابعاد بزرگ  


ایده‌ای که بسیار جالب به نظر می‌رسد و در عین حال موثر است نصب یک تابلوی هنری با ابعاد خیلی بزرگ بر دیوار است. یک اثر که از حد معمول بسیار بزرگ‌تر است، تمام نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند و همین امر، خیلی بر جذابیت و شکوه دکوراسیون می‌افزاید. البته فراموش نشود که اگر از یک لوستر بزرگ نیز برای نورپردازی سقفی استفاده شود، نتیجه به مراتب قوی‌تر خواهد بود.

ذخیره عکس

 

ایده سوم : طراحی نشیمن‌گاهی متفاوت 


یکی از قسمت‌هایی که از این ایده می‌توان در دکوراسیون منزل استفاده کرد، فضای غذا خوری است. مثلا می‌توانیم برای دوسر میز غذا‌خوری، دو صندلی متفاوت و بزرگ، با رنگ متفاوت و طرح متفاوت با صندلی‌های اصلی انتخاب کنیم. یا برای یک سمت میز که مقابل دیوار قرار دارد، به جای چند صندلی کوچک یا نیمکتی بدون تکیه گاه، یک کاناپه پر حجم بگذاریم. در این صورت مهمان خودمون رو به صرف غذا در شرایط راحت و خوشایندی دعوت می‌کینم. 

ذخیره عکس

 

ایده چهارم: طراحی تخت عظیم‌الجثه


همانطور که طراگاه ایده‌های خود را مبنی بر این که عنصری غول پیکر می‌تواند در دکوراسیون خانه تاثیر مثبتی داشته باشد؛ وجود یک تخت عظیم‌الجثه یا حتی تاجی بزرگ برای تختی کوچک می‌تواند حس تازه‌ای به ما ببخشد و تاثیر بسزایی بر جلوه و احساس کلی دکوراسیون آن دارد. درضمن طراگاه به شما توصیه می‌کند در صورت استفاده از تاج عظیم الجثه، بهتر است جنس آن پارچه‌ای چرمی باشد.

ایده پنجم : طراحی آینه‌های بزرگ و قدی 

 

همانطور که می‌دانید و‌جود آینه در محیط، سبب تشدید نور موجود و در نتیجه روشن‌تر و وسیع‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود. طبعا با استفاده از یک آینه بزرگ، هم از فایده عنصر بزرگ در دکوراسیون اسنفاده می‌کنیم و هم از فواید آینه. پس این یعنی تلفیق دو ایده مفید؛ فرقی نمی‌کند این فضا یک محیط کوچک باشد، مانند اتاق‌خواب و یا مکانی بزرگ؛ این را فراموش نکنید که این ایده، نتیجه‌ای خاص و باور نکردنی را به همراه دارد. پس از همین حالا با اعضای خانواده در درباره‌ی همین امر (تغییر دکوراسیون خانه توسط عنصری غول پیکر) مشورت کرده و مارا از اقدامات خود آگاه سازید.

 

ذخیره عکس
ایده‌هایی متفاوت برای دکوراسیونی متفاوت

همه ما خوب می‌دونیم که گاهی در اوج یکسان بودن در هر ضمینه‌ای، یک نفر یا یک چیزی که نسبت به بقیه‌ی متفاوت به نظر می‌رسه، خیلی به چشم میاد یا اصطلاحا به تافته‌ای جدا بافته تبدیل میشه. در ضمینه معماری و دکوراسیون خانه نیز به همین شکل است چون دکوراسیون و چینش خانه به طرز دلخواه؛ از دیدگاه بصری مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیره؛ پس ما می‌تونیم با بهم‌ریختن این عادت و یکنواختی که در ذهن اکثر ما پیش‌بینی می‌شود؛ نظر مخاطب را جلب کرده و دیدی تازه به او نسبت به خانه‌های معمولی ببخشیم.    راستی تا حالا شده از این 5 عنصر هم در منزلتان استفاده کنید؟ چه نتیجه و باز خوردی داشته‌اید؟  اگر قرار باشه از این 5 عنصر مهم در دکوراسیون منزلتان بهره ببرید اول کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ طراگاه تمایل داره که شما پیشنهادات خودتون رو درباره این مطلب به اشتراک بگذارید.                      


بازدید : 51,889 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاپنج راز دکوراسیوندکوراسیون خانهپنج عنصر دکوراسیوندکوراسون چشمگیرعنصر عظیم‌الجثه در خانهایده‌هایی برای دکواسیونخانه‌ای متفاوت دکوراسیون متفاوتعنصری غولپیکر در دکوراسیون

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 23:04