طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهرداد زواره محمدیmahmood Ghasemiنیما کیوانیروناک رافتصادق صیدبیگیمـــهـکامه کــرمانـیمرضیه مجدالاشرافیمحمد مهدی فخیمیboshra javaheriرضا مفاخرفرهاد علیزاده افشاربهرام شکوهیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چگونه چراغ‌های نئون به دکوراسیون منزل می‌توانند کمک کنند‌؟

طراحی مجموعه‌ای از چراغ‌های نئون در طراحی منزل

بازدید : 134,323 بار

30 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با طراگاه در این مقاله به سراغ یکی از خانه‌های واقع در شهر مسکو می‌رویم و به این سوال پاسخ می‌دهیم. چگونه چراغ‌های نئون به دکوراسیون منزل می‌توانند کمک کنند‌؟ 

ذخیره عکس

تجربه‌ی طراحان در اینجا به کمک آن‌ها آمده است تا طرحی منحصر به‌فرد را در این ساختمان طراحی و اجرا بکنند. در این پروژه می‌بینیم که   در همه جای ساختمان به کار گرفته شده است و این بی‌راه نخواهد بود که ما این پروژه را یک ساختمان نئونی بنامیم. همانطور که میبنید چراغ های نئون به کار گرفته شده به شدت ماهرانه کار گذاشته شده‌اند، از طرفی المان‌هایی که در آن‌ها این چراغ‌ها اضافه شده‌اند نیز به شدت باید دارای یک طراحی برجسته و شیک باشند تا استفاده از چراغ‌ها همراه با جلوه‌ی بیشتری باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

عموما نئون را در سقف و اطراف کار می‌گذارند، در حالی که می‌توان از فضا‌های مرده‌ای نیز  برای کار گذاشتن این‌ها استفاده کرد فضاهایی چون صندلی‌ها و پیش‌خوان‌ها می‌تواند جذاب و غافلگیر کننده باشد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

در استفاده از نئونها باید حتما المانهای دیگر به صورت مینی‌مال به کار گرفته بشوند تا از یک آلودگی بصری در فضا دوری شود چرا که نور به تنهایی خود گسترده شده  است و در فضا پخش می‌شود .استفاده از رنگ‌بندی‌های موجود نباید به این صورت باشد که چون سایر فضا‌ها نور‌شان برای مثال از طیف آبی است مابقی مکان‌ها نیز آبی باید باشد. یکی از مواردی که می‌بایست این قاعده را شکاند فضای درونی اتاق خواب است، استفاده از رنگ قرمز علاوه بر آنکه یک محیط عاشقانه را برای زوج تدارک می‌بیند، می‌تواند بافت آن را از سایر مکان‌های خانه جدا سازد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از طرفی نور‌هایی که بالای سر تخت قرار داده می‌شوند باید گرم و به شدت نرم باشند تا یک فضای دلنشین و آرامی را ایجاد کند. در مورد فضا‌های سفید و مشکی استفاده از نور قرمز به شدت توصیه می‌شود برای مثال همانطور که در شکل می‌بینید فضای داخلی حمام نور نئون قرمز کار گذاشته شده است. استفاده از نور در هر سازه‌ای می‌بایست با یک سری اصول همراه باشد اولین اصل آن عدم استفاده بی‌رویه است، نور می‌بایست فضا‌ساز باشد و نه آنکه فضا را پر کند مابین این دو تفاوت بسیار است. 

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در اینجا کاربرد نور در فضا را باهم مروری کردیم، چه موارد دیگری را به طراگاه پیشنهاد میکنید؟ 


بازدید : 134,323 بار

30 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاچراغ نئوننورفضاالمان، طراحیاصول نور پردازینور پردازی در منزل

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:39