طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی مصلحیندا عاشوریانسهند منشیمصطفی اذریبهرام شکوهیانامیرحسین صرامیپرهام شکوهیطاها رضاییnaser movahedحمید عرفانیانجواد خداییسهراب رفعت
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تجربه گردشی شناور در یک پنت هاوس اعجاب انگیز


بازدید : 144,003 بار

08 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه با شنیدن نام پنت هاوس به یاد شکوه، عظمت و برازندگی می افنتد؛ بالاترین طبقه از یک آسمان خراش مرتفع که منتهای آرزوی کسانی است که داشتن یک زندگی لاکچری را در سر می پرورانند! از آنجایی که شاید بعضی از  ما یک پنت هاوس ایده آل را فقط در ذهن خود تصور کرده باشیم، تصمیم گرفتیم تا گشتی در یک پنت هاوس هلندی بی نظیر بزنیم تا ببینیم فاصله آن از تصورات ما چه قدر است؟! این پنت هاوس در شهر رتردام واقع شده و ما بررسی آن را برای شما خوانندگان محترم بسیار مفید یافتیم. پس با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

پنت هاوس در طبقه ۴۳ آپارتمان دی روتردام (De Rotterdom) و با زیربنایی معادل با ۲۵۰ متر در شهری به همین نام قرار گرفته است. از این طبقه با ارتفاع ۱۴۳ متری همه شهر را زیر پایتان دارید. چشم انداز شگفت انگیز است و نقاط مهم شهر نظیر پل اراسموس را در ویترین خود دارد.

برای کسب لذت همیشگی از چنین چشم انداز فوق العاده ای، طراحان هلندیِ بنا چاره ای جز انتخاب پنجره های سرتاسری از کف تا سقف طبقه نداشتند. این انتخاب باعث شده تا فضای داخلیِ پنت هاوس شناور در فضای شهری به نظر برسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هرچیزی که دراین پنت هاوس ما را تحت تأثیر قرار می دهد، ناشی از اندازه محشر آن است. فقط اتاق نشیمن به تنهایی ۳۵ متر از عرض شیشه ای نما را به خود اختصاص داده که بدین معناست که تقریبن تمامی فضای داخل، فضایی زنده و سرپاست.

ذخیره عکس

آب، عنصر حیاتی دیگر در شکل دادن به فضای زنده این پنت هاوس است. طرح های انتزاعی و آبستره ای که با آبیِ تیره و روشن در کف و سقف ها به چشم می خورد با رودخانه ی عریضی که در مرکز شهر جاری است و از ویو نیز قابل رؤیت است، در هارمونی کامل قرار گرفته.

ذخیره عکس

المان دیگری که از جریان آب الهام گرفته، دیوار طویل ۲۰ متری از جنس چوب درخت گردوست. ظاهر این دیوار با بافت زیبا و رنگ طبیعی اش، گرمای خاصی به فضاهای زنده بخشیده اما کارکرد آن فراتر از این هاست. پشت این دیوار امکاناتی از قبیل تلویزیون، فضاهای ذخیره و درب هایی که به اتاق خواب ها مرتبط می شوند قرار گرفته اند. این ویژگی ایست که از طریق آن فضاها پنهان شده و به یکدیگر متصل می شوند و با همدیگر فضاهای عمومی و خصوصی می سازند.

ذخیره عکس

یک جزیره آشپزخانه بزرگ که با تعبیه مکان هایی برای نشستن، قابلیت تبدیل به یک بار را نیز دارد عنصر قابل توجه دیگری در طراحی داخلی این پینت هاوس است.

ذخیره عکس

ابعاد بزرگ این پنت هاوس باعث شده تا خیال کنیم یک آپارتمان گویی دو آپارتمان است. با داشتن سه اتاق خواب و دو حمام مجزا، این پنت هاوس برای هیچ خانواده ای کوچک نیست. داشتن یک جکوزی در اتاق خواب، رو به تراس و با داشتن چشم اندازی به وسعت یک شهر شاید همان چیزی است که در تصورتان از یک پنت هاوس ایده آل منظور نکرده بودید!

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ایده های خود در زمینه دکوراسیون داخلی را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 144,003 بار

08 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاپنت هاوسطراحی داخلی

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 00:58