طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نادیا خوشخویعلی رضا بندر ابادAbolfazl Nabaviرزیتا فتاحیرضا صیادیانندا عاشوریانابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)مهدی مصلحیسامسونگ samsungکمیل مهدی نژادآرش غلامعلی طهرانیمحمدحسین صفاریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کلیسایی برای همیشه

ساخت این کلیسا از سال 1882 میلادی آغاز شده است!

بازدید : 22,065 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بیش از 130 سال پیش سنگ بنای این کلیسا در شهر بارسلونا نهاده شد و این طرح عظیم همچنان در حال ساخت است، اکنون گویا ساخت این کلیسای بلند پروازانه در مراحل پایانی به سر میبرد. با طراگاه نگاهی بیندازید به سرنوشت یکی از بزرگترین کلیساهای جهان.

ذخیره عکس
کلیسای ساگرادا فامیلیا

طرح نهایی  کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família  ) با ارتفاع 170 متر در دست اجرا است، مرحله نهایی ساخت و ساز بر روی یکی ازمشهور ترین وبزرگ ترین پروژه های معماری جهان کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلونا شروع شده است.

ذخیره عکس

تیم استرالیایی به رهبری مارک بری،Mark Burry که پرفسور دانشگاه مبلورن است، نقش کلیدی در طی دو دهه اخیر ایفا کرده است. مارک بری، پرفسور برنامه ریزی شهری دانشگاه مبلورن است و تیم او برروی فرایند دیجیتالی سازی نقش های گائودی کار کرده که بسیاری ازآن ها نماد ساختار ساگرادا فامیلیا می باشند. پرفسور باری وهمکارانش قادرند تا ازچارچوب فکری گائودی با استفاده از الگوهای هندسی به صورت یک کد همراه با ایده ها، طرح ها و مدل ها پیروی کنند. بری به عنوان معمار مشاوراز سال 1979 کار کرده و به تحلیل روش های گائودی پرداخته اویکی از همکاران کلیدی تیم طراحی بوده است.

ذخیره عکس
بلندترین ساختمان مذهبی در اروپا

البته شش برج پایانی آن، انتظار می رود که تا 2026 در صدمین سالگرد درگذشت معمار اصلی آن آنتونی گائودی ( Antoni Gaudi ) افتتاح شود.جوردی فالویی ( Jordi Fauli ) معمار ارشد این پروژه گفت که برج مرکزی که بلند ترین قسمت ساختمان است 5/172 متر ارتفاع دارد. این موجب شده است تا سگرا فامیلیا بلندترین ساختمان مذهبی در اروپا باشد. 

اکنون 70 درصد کار تکمیل ساختمان سگرا فامیلیا کامل شده است و انتظار میرود که پروژه در 2032 تکمیل شود. او گفت، برای پشتیبانی از وزن برج ها دو اتاقک بر بالای برج افراشته می شود و و نورخورشید تابیده شده در ساختمان نقش مهمی ایفا می کند. بنای کلیسا، امروزه یکی از مناطق توریستی در بارسلونا می باشد که  در 2014 سه ملیون نفر از آن بازدید کردند.

 

ذخیره عکس
بنای کلیسا در بارسلونا

بناهایی از این دست در اطراف شما چه وضعیتی دارند؟از مشاهدات و تجربه های خود در مورد میراث فرهنگی با طراگاه سخن بگویید.


بازدید : 22,065 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:53