طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مصطفی اذریmahmood Ghasemiپرهام شکوهیبهمن احمدیسارا  کلانتریمرتضی صادقیناهیده تقویالهام ضیاءآبادیساغر صادقیاکوآرکامیرحسین امیریسمیه ابراهیمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضای بیرونی مرکز نوآوری تایوان

طراحی فضای باز انستیوی تحقیقات صنعتی تایوان

بازدید : 78,471 بار

11 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی فضای بیرونی جدید دفتر مرکزی انستیتوی تحقیقات تکنولوژی صنعتی تایوان به عنوان موسسه‌ی چندمنظوره تحقیقاتی و پارک تحقیقاتی در Nantou تایوان واقع شده یک موسسه تحقیقاتی عمومی است، که اختراعات صنعتی در تایوان را توسعه می‌دهد و پیش‌بینی میشود که ساخت آن در این محوطه وسیع بتواند تسهیلات مرکزی برای پارک علمی(Sience Park) باشد. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این پروژه بپردازید.

ذخیره عکس
طراحی فضای بیرونی

کل پروژه‌ی طراحی شامل پوشش ساختمان، نمای خارجی، نمای سقف و آرایش زمین است. ساختمان طراحی شده چون بهعنوان مرجع آموزش درباره‌ی آزادسازی شیمیایی سموم و فعالیت‌های جلوگیری از آلودگی است، نیاز به ریز‌فضاهایی مانند لابراتوارهای تحقیقاتی مختلف، کتابخانه، محیط نمایشگاهی با آخرین تکنولوژی روز، گلخانه‌های تحقیقاتی، کافه و...است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

پیش‌بینی شده که تسهیلاتی مانند ساختمان سری الماس که بالاترین سطح طبقهبندی محیطی معماری را دارد و به همین دلیل آخرین تکنولوژی روز در آن برای ایجاد معماری موثر محیطی فراهم شده برای این کار تصویب شود، تا به خوبی تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی تایوان را نمایش دهد. درجههای مختلف نور با توجه به طبیعت تحقیقات در هر لابراتوار این مجتمع تحقیقاتی مهیا شده است. تنظیم نور به وسیله‌ی تغییر شکل یا اندازه‌ی هر ورودی ممکن نبود و این راهحل‌‌ها باعث ایجاد نمای خارجی نامرتبی میشد.  

ذخیره عکس
طراحی فضای بیرونی

فراهم کردن لایه‌های نمای خارجی نرم پرده مانند با 4000 باله که از دیوارهای پردهای جابهجا شدهاند و پوشش ساختمانی دو پوسته ایجاد میکنند راه حلی برای طراحی ساختمان بوده است. ترکیب دوپوسته اجازه میدهد تا فضای نگهداری دستگاهها در این بین پنهان باشد در حالیکه انعطاف لازم برای اضافه کردن لولهها و کانالهای دیگر در آینده را بدون تاثیر بر نمای آینده ساختمان دارد. شبیهسازیهای مختلف محیطی را برای رسیدن به الگوهای نهایی سه بعدی بالهها اعمال شده است. این کار برای دستیابی به حداکثر ارزشهای بوم‌شناسی، اقتصادی و کاربردی با روشهای محاسبه‌ای انجام شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

محیط نوری داخل به وسیله‌ی تنظیم حجم و زوایای بالهها کنترل می شود،  در حالیکه سیستم باله‌نمای جامعی به این ساختمان داده است. بالهها شبیه به مدرسه‌ی ماهیها هستند که در زوایای مختلف قرار داده شدهاند و در کل جریانی بزرگ ایجاد میکنند و به ساختمان خاصیت داینامیک می‌دهد. بالهها از صفحههای آلومینیومی گسترده ساخته شدهاند که در نمای خارجی ساختمان تاثیر نوری ایجاد کرده و به نمای خارجی وسعت بخشیدهاند.

ذخیره عکس
طراحی فضای بیرونی

برنامه‌ی تولید باله بر اساس قوانین مختلف ساخته شده که شامل موقعیت عمودی حمایتها، کانالهای چرخشی، نیاز به نور طبیعی برای اتاقهای مجاور و دیگر اتاقها است. البته برای کاهش هزینهها  برنامهای بهینه با  پارامترهای اضافی مثل تعدیل نمای خارجی و هزینه‌ی ساختمان ایجاد شده است.

ذخیره عکس

بالاخره بعد از آزمایشات مختلف در نماسازی به فضایی ساخته شده با سه نوع باله دست پیدا کردندکه نتیجه کاهش هزینه اساسی بود. در واقع سیستم نمای خارجی، به‌صورت متحرک ساخته شد که ترکیب نمای کلی را برای کاهش هزینه‌ی محیطی سالانه تعییر می‌دهد و به خوبی تاثیرات خارق العاده‌ای روی اختراعات مربوط به تکنولوژی دارد. در واقع سیستم نمای خارجی، بهصورت متحرک ساخته شد که ترکیب نمای کلی را برای کاهش هزینه‌ی محیطی سالانه تعییر میدهد و به خوبی تاثیرات خارق العادهای روی اختراعات مربوط به تکنولوژی دارد. مکانیسم نمای خارجی از سیستم سادهای تشکیل شده که از حمایتهایی با موتورهای الکتریکی در بالای آن‌ها ساخته شده  و تمام حرکتها را میتوان با تنظیم سرعت چرخدندهها کنترل کرد.

اگرچه ایده‌ی سیستم نمای خارجی متحرک در این ساختمان مرقوم به صرفه نبوده، اما  طراحان این باور بودند که این ایده به طور تاثیرگذاری باعث پیشرفت محیط معماری و کارکر‌های آن و همچنین فعال‌سازی تعاملات مهربانانه خواهد شد.

ذخیره عکس
طراحی فضای بیرونی

با بررسی این پروژه انتظارات شما از طراحی ساختمانهای خاص چیست؟ با طراگاه نظرات خود را در میان بگذارید.


بازدید : 78,471 بار

11 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیطراحی فضای بازطراحی محوطهطراحی محیط بیرونیطراحی فضای بیرونیدکوراسیون فضای بیرونینمای خارجینمای ساختمان

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:20