طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایمان رجبیانمرتضی سیاسرمهراد رمضانیسحرناز سلیمانی پاکحسین نوروزیالهام صحافیکمال کمونهپمپ ابارا اباراسهند چوبانجواد خداییاسماعیل سحاب رحمن پناهبهرام قربانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

امکانات جذاب سقف های شیروانی و طاقدار

سقف های شیروانی چه مزایایی در اختیارمان می گذارند؟

بازدید : 22,933 بار

19 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اگر در شهرهایی زندگی می کنید که به دلیل شرایط جوی، به وفور از سقف های شیروانی استفاده می کنند یا ویلایی ییلاقی در یکی از آن ها دارید، تا حدودی با امکانات این سقف ها آشنایی دارید. اما جالب است بدانید که سقف های شیروانی یا طاقدار صرفن برای تطبیق با یک اقلیم مرطوب، به کار نمی روند. بلکه جنبه های زیبایی شناسانه و کاربردی دیگری هم هستند که این سقف ها را به مرکز توجه در بعضی از خانه ها و شهرها تبدیل می کنند. در این مطلب طراگاه در پی آن است تا برخی از این جنبه ها  را بررسی کند.

ذخیره عکس

چه در ورودی یک سرسرای بزرگ و چه در راهروی یک خانه روستایی، یک سقف بلند شیروانی بهترین گزینه برای خوشامدگویی به مهمان هاست.استفاده از این سقف همیشه یک مزیت است، چون فضا را بزرگتر از آنی که هست نشان می دهد.

ذخیره عکس
راهروی ورودی

می توانید با استفاده از یک سقف شیروانی و تیرهای متقاطعی که در مرکز سقف به هم می رسند حال و هوای یک کلبه روستایی را برای مهمانانتان رقم بزنید. کلبه ای که می توانند شب و روز در آن احساس فراخی کنند.

ذخیره عکس
اتاق خواب مهمان

سقف های شیروانی، پایه فوق العاده ای برای آویختن لوسترها فراهم می کنند. این آپشن به ویژه در اتاق غذاخوری به شما این امکان را می دهد تا مهمانی هایتان را با طمطراق و تشریفاتی که انتظار آن را دارید برگزار کنید.

ذخیره عکس
اتاق غذاخوری

آوردن هوای تازه و انرژی با سطح بالا از دیگر مزایای سقف های طاقدار است. در اتاق نشیمن که میزبان بیشترین رفت و آمدهاست نیاز به تعویض و تهویه هوا بیش از هرجای دیگری حس می شود و سقف های شیروانی به خوبی از عهده آن برمی آیند.

ذخیره عکس
اتاق نشیمن

در آشپزخانه های با سقف شیروانی که صفحات سقف عریان و کاملن در معرض دیدند یک گرما و حضور سنتی حس می شود. این حس و حال به همراه احترام به طبیعت جلوه ای خودمانی به آشپزخانه می دهد.

ذخیره عکس
آشپزخانه

به این اتاق خواب با سقف شیروانی به همراه تیرهای درمعرض دیدش نگاه کنید! به راستی چه المان دیگری می توانست این همه زندگی به این اتاق اضافه کند؟!

ذخیره عکس
اتاق خواب مَستِر

گاهی طاق های ضربی به قدری خاص و شگفت انگیزند که در سفری وهم آلود ما را به سرسراها و کاخ های تاریخی می برند! در برخی خانه های اعیانی با بافت سنتی هنوز هم نمونه هایی از آن ها را می توان یافت.

ذخیره عکس
کریدورها و تالارها

اتاق های کتابخانه نیز از مزایای سقف های شیروانی بی بهره نمی مانند. با نگاه به این کتابخانه می توانید پتانسیل بالای ذخیره سازی آن ها را بهتر درک کنید.

ذخیره عکس
کتابخانه

اگر از ایوانی ویلایی برخوردارید می توانید  با الصاق یک سقف شیروانی به ایوانتان یک هشتی دنج و شگفت انگیز درست کنید و همیشه از سایه آن لذت ببرید.

ذخیره عکس
ایوان

و دست آخر اگر آنقدر خوش شانس هستید که فضایی مانند این در خانه تان دارید، می توانید لذت و تفاوت داشتن یک سقف طاقدار در بالای سرتان را بهتر از هرکسی لمس کنید.

ذخیره عکس
میز صبحانه

با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 22,933 بار

19 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاسقف شیروانیسقف طاقدارتیر در معرض

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:01