طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیرحسین امیریحسین نوروزیMahnaz sharifiمنصور اجلیکمیل مهدی نژادمرتضی سیاسرحسین مژدهیتینا شاه محمدیمحمد داوریkaveh maleknejadnaser movahedنیلپر info@nilper.ir
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی‌های هوشمندانه در فضاهای کوچک

آیا فضاهای کوچک زندگی می توانند آرزوهای ما را از بین ببرند؟

بازدید : 110,729 بار

02 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

زندگی زیبا و راحت در یک آپارتمان، خانه قدیمی و یا خانه‌های ویلایی امروزه با پیشرفت زمانه و شلوغی عرصه و زمان کنونی برای اکثر افراد به یک آرزو  تبدیل شده است، معماری و طراحان به میان آمده‌اند تا این مکان آرزوهای ما نبلعد و ما را به انسان‌های بزرگتری تبدیل کند به جای آن‌که ما را محدود و کوچک سازد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

 اما چاره چیست؟ ترفندی که طراحان برای افزایش سطح رضایت افراد در مکان در نظر گرفته‌اند، بزرگتر نشان دادن مکان بیش از آن‌که به صورت فیزیکی و واقعی وجود دارد. اما این بزرگتر نشان دادن به چه صورت اتفاق می‌افتد؟ و طراحان برای اینکه افراد در منزل‌هایشان بیشتر احساس راحتی بکنند، چه اقداماتی انجام می‌دهند؟ بیایید با هم کارهایی که یک طراح می‌تواند انجام بدهد را باهم مرورو کوتاهی بکنیم.

ذخیره عکس

اولین مسئله در طراحی این است، که به صاحبخانه و مهمانانی که برای او می آیند، احساس راحتی و آرامش داشته باشند. طراح همه سیاست‌ها واستراتژی‌های دکور و سایر موارد باید با در نظر گرفتن موارد خواسته شده صاحب‌خانه باشد.

ذخیره عکس

تزئین و طراحی فضاهای داخلی آپارتمان، موقتی است برای همین باید بهترین گزینه‌ها مورد نظر قرار بگیرد. نه به این بهانه، که امکان تغییر همواره وجود دارد از مواردی از آن صرف‌نظر بشود. پس باید به تزئینات اهمیت ویژه‌ای داده شود.

ذخیره عکس

در منازل قدیمی معمولاً سقف منازل بلند بوده ولی امروز سقف آپارتمان‌ها کوتاه طراحی و اجرا می‌شوند. می‌توان با استفاده از موارد و المان‌های عمودی سقف آپارتمان را بیش از آنکه وجود دارد طراحی و اجرا کرد.

ذخیره عکس

در قرار دادن المان‌های مختلف در ساختمان‌های کوچک، باید نهایت فضا‌سازی صورت بگیرد. این فضا‌سازی به این صورت است که می‌بایست علاوه بر استفاده از پتانسیل‌های موجود زیبا هم باشند.

ذخیره عکس

استفاده از المان‌های متفاوت با رنگ‌بندی می تواند علاوه بر فضا‌ساز بودن حس بزرگی بیشتری به فضا و مکان بدهد.

ذخیره عکس

استفاده از گلدان‌های ایستاده هم در طراحی، علاوه بر حفظ فضا می‌تواند شادابی را بیشتر از قبل به فضا بدهد و آن را علاوه بر دوست‌داشتنی جلوه دادن، بزرگ‌تر نیز نشان بدهد.

ذخیره عکس

یکی از راههای که به طور قطع در فضا‌های کوچک برای زیبا‌سازی و هم‌چنین بزرگ‌تر نشان دادن به کار می‌رود استفاده به جا از رنگ‌ها است. رنگ‌های متنوع در لامپ‌ها، جلوه‌ی به مراتب بیشتری نسبت به سایر المان‌ها دارند و باید استفاده از آن‌ها حتماً در دستور کار قرار بگیرد، گرچه ظرافت آنها بیش از بیش است.

استفاده از المان‌های منعکس کننده هم می‌تواند حس بزرگتری به فضا بدهد و آن را بیشتر از قبل نشان بدهد. 

ذخیره عکس

طراگاه در اینجا شما را تکنیک‌هایی آشنا کرد که طراحان برای نشان دادن یک فضای کوچک به فضای بزرگ‌تری، استفاده می‌کنند. شما چه تکنیکی بلد هستید ؟ آن را با طرآگاه در میان بگذارید. 


بازدید : 110,729 بار

02 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآپارتمان کوچکفضا سازتکنیکجمع و جورالمانطراحی

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:29