طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سهراب رفعتمرتضی صادقیkaveh maleknejadایرج اعتصامعلیرضا شریفانمحمد اسدالهیایزدیار اهیسپیده بهروزیمرضیه مجدالاشرافیسهند منشیطاها رضاییجمال احمدی شلحه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضای پاسیو

روند طراحی و بررسی نکات اتاق آفتاب

بازدید : 13,480 بار

20 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اگر شما به‌اندازه‌‌ی کافی به فضای پاسیو یا اتاق آفتاب علاقه داشته باشید، می‌توانید این فضا را به صورت سرزنده و شاداب در محیط خانه‌تان ایجاد کنید. نه‌ تنها می‌توانید چشم‌اندازی زیبا در ساعات مختلف شبانه‌روز برای خودتان خلق کنید، بلکه فضایی راحت برای استراحت و گپ و گفت هم خواهید داشت. 

ذخیره عکس

اولین فضای پاسیو، در قرن هفدهم میلادی به صورت ساده با شیشه‌هایی بزرگ و فرمی بلند ساخته شد و به مرور زمان، بین مردم با فرم‌‌های جدیدتر محبوبیت خاصی پیدا کرد. قابلیت مهم این فضا این است که اجازه می‌دهد با فضای بیرون در ارتباط باشید؛ بدون آن که مزاحمت و سر و صدای خیابان آزارتان دهد. امروزه این فضا اولویتی مهم در خانه‌سازی به شمار می‌آید. در این فضا درهای بزرگ شیشه‌ای، در کنار دیوارهای آجری یا چوبی، به زیبایی بین زمین و سقف امتداد پیدا کرده‌اند. این اتاق می‌تواند مکانی بزرگ برای تماشای تلویزیون و نشستن روی مبل و تماشای ماه در آسمان باشد.

ذخیره عکس
اتاق پاسیو با پنجره های بزرگ شیشه ای و دیوار آجری یا چوبی

استفاده‌ی به جا از مبلمان با وسایل بازیافتی، می‌تواند برای فضای پاسیو انتخاب خوبی باشد. همچنین، صندلی‌هایی با پارچه‌های رنگی و شاد، محیطی پرانرژی و مفرح را برای اهالی خانه مهیا می‌کند. آب و هوا و اقلیم شهرتان می‌‌تواند روی طراحی اتاق پاسیوی خانه‌ی شما تاثیرگذار باشد. به راحتی می‌توانید با وفق دادن شرایط منزل‌تان با محیط، اتاق پاسیو را در خانه‌تان طراحی کنید. همچنین، ممکن است گاهی مکانی دنج و خلوت برای مطالعه نیاز داشته باشید؛ مکانی که این پاسیو می‌تواند نیاز به آن را برطرف کند.استفاده‌ی با ذوق و سلیقه از رنگ در اتاق پاسیو، می‌تواند دکوراسیونی زیبا و خلاقانه پدید آورد؛ مخصوصا اگر به دنبال هماهنگ کردن دکوراسیون‌تان با مبلمان و کف‌پوشی باشید که در کنار بالش‌های رنگی و لوازم تزئینی قرارشان داده‌اید. 

ذخیره عکس
استفاده از مبلمان و بالش های رنگی

آب و هوا و اقلیم شهرتان می‌‌تواند روی طراحی اتاق پاسیوی خانه‌ی شما تاثیرگذار باشد. به راحتی می‌توانید با وفق دادن شرایط منزل‌تان با محیط، اتاق پاسیو را در خانه‌تان طراحی کنید. روی کف‌پوش اتاق پاسیو، می‌‌تواند با الگوهای آجری موزاییکی کاشی‌کاری شود؛ البته اگر به سلیقه‌تان بخورد. اگر بخواهید محیط را گرم کنید، می‌توانید از چوب استفاده کنید. 

در این اتاق، می‌توان گردش هوا و اکسیژن را به وسیله‌ی گیاهانی مانند بگونیا و بنفشه‌ی آفریقایی ایجاد کرد. گل‌های نیلوفر هم یکی از انتخاب‌های مناسب برای فضای پاسیو به شمار می‌آیند. این گل‌ها در گوشه و کنار مبلمان‌ها خودنمایی می‌کنند.

ذخیره عکس

اتاق آفتاب یا پاسیو می‌تواند مکانی مملو از شادی و نشاط باشد؛ مکانی برای گذراندن بهترین لحظات در کنار خانواده‌تان. طراگاه منتظر ایده‌ها و نظرات شما در این مورد است. آن‌ها را با ما درمیان بگذارید.


بازدید : 13,480 بار

20 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:36