طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سینا علیزادهفرامرز گشایشیمهرداد زواره محمدیاستیل البرز pr@steelalborz.comمحمد فخری داریانحمید نادریمحمدحسین صفاریانمحمد احمدیسپیده بهروزیمیثم ذکریاییعلیرضا فخفوریاسماعیل سحاب رحمن پناه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خلاقیت با مواد بازیافتی

استفاده از مواد بازیافتی در آثار هنری

بازدید : 8,953 بار

21 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 در دانشگاه نبراسکا دانشجویان معماری ذهن خلاق خودرا این بار در پارکینگ های خیابان لینکلن (Lincoln’s P Street)  به نمایش گذاشتند. به عنوان بخشی از درس کارگاه های معماری، آنها پارکینگ های متداول را به فضای عمومی نوین تبدیل کرده اند. این هنر خیابانی در واقع بخشی از گرامیداشت سالانه ای است روز پارکینگ (Parking Day)  نامیده میشود! سالروزی که از سال 2005 در سانفرانسیسکو آغاز شد وعرصه ای را برای هنرمندان فراهم کرده است تا فضاهای عمومی را جلوه ای تازه ببخشند. در معرفی این خلاقیت با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

گروه های 5و6 نفری از دانشجویان در فضاهایی که برای توقف خودرو ها تعبیه شده است، مشغول به کار شدند تا هنر و خلاقیت خود را به نمایش بگذارند. هر پروژه ارتباطی با یک نوع از واکنش های انسانی برقرار می کند. نکته ی قابل توجه این است که این دانشجویان از مصالح قابل بازیافت استفاده کرده اند. تام ترن (Tom Tran) یکی از دانشجویانی است که در این پروژه شرکت کرده است، کار گروه او مسیر گلف (Giant’s Golf Way) نام دارد، یک زمین گلف کوچک با دو حفره که به شکل شش ضلعی طراحی شده است. هدف از این کار هنری، دادن فضایی جدید به شهروندان است، فضایی که انسان محور باشد، فضایی فراتر از یک جای پارک ساده. تام هدف از این کار را خلق فضایی پذیرا میداند که برای لحظاتی انسانها را به کودکیشان باز گرداند. جایی برای خارج شدن از روزمرگی و تجربه ی حس کودکانه برای چند دقیقه.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

شایلا دیک یکی دیگر از دانشجویان شرکت کننده در این برنامه است، او و گروهش سازه ی خود را در کمتر از یک هفته اجرا کرده اند. تیم پنج نفره ی آنها با صرف 250 ساعت کار و استفاده از 5000 کیسه پلاستیکی را به کار برده اند تا جایگاهی برای نشستن و استراحت را فراهم آورند. هدف آنها خلق زمبنه ای برای استراحت و تعامل شهروندان است. اوعلت استفاده از کیسه های پلاستیکی را ماندگاری بالای آنها عنوان میکند، زباله ای که برای بافتن بسیار مناسب است.

همچنان مشتاق نظرات شما هستیم.


بازدید : 8,953 بار

21 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:19