طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ميثم ذکرياييآرش غلامعلی طهرانینگار محمدیسلیمانیایرج اعتصامامیر دیزانیسهراب رفعترضا قره داغیسهیل براکناهیده تقویشرکت رویا طرح داخلیالهام صحافی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بهترین رنگ برای اتاق خواب چه رنگی است؟

انتخاب رنگ اتاق خواب می‌تواند کاری جذاب باشد؛ البته اگر قوانینش را بدانید.

بازدید : 15,420 بار

08 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اتاق خواب، خصوصی‌ترین بخش خانه‌تان است. بنابراین بهتر است که برای انتخاب رنگ و دکوراسیون‌اش، سلیقه و ذوق شخصی راهنمایی‌تان کند. البته استفاده از سلیقه هم نیاز به قوانینی دارد که در این مقاله‌ی طراگاه، با آن‌ها آشنا خواهید شد.

ذخیره عکس

گزینه‌های پیش روی‌تان زیاد است. می‌توانید رنگ‌ها را مثل سایه‌روشن با هم ترکیب کنید، آن‌ها را کنار هم قرار دهید و طرح‌های خاصی خلق کنید یا این که دیوار را با لایه‌های نازک رنگ بپوشانید تا با هم ترکیب شوند. هرکدام از این کارها، باعث می‌شود تا رنگ‌آمیزی اتاق‌تان خاص شود. بعضی از اتاق‌خواب‌ها چندتکه هستند؛ مثلا حمام یا کمد دیواری داخل‌شان قرار گرفته است. پیشنهاد ما این است که نوع رنگ‌آمیزی تمام این قسمت‌ها یکی باشد؛ چه از نظر طرح و چه از نظر رنگ. می‌توانید ته‌رنگ اتاق خواب‌تان را رنگ دیوارهای خانه قرار دهید. با این کار، دکوراسیون داخلی اتاق خواب و کل خانه تا حد زیادی خاص می‌شود. 

ذخیره عکس

قبل از انتخاب رنگ، به این فکر کنید که می‌خواهید در اتاق خواب‌تان چه حس و حالی داشته باشید. بیشتر مردم می‌خواهند در اتاق خواب آرامش داشته باشند. در نظر داشته باشید که این خواسته، با استفاده از رنگ‌های تیره و روشن منافاتی ندارد. می‌توانید با استفاده از رنگ‌های طبیعت (رنگ‌هایی مثل سبز و قهوه‌ای)، ملحفه، بالش، لامپ‌ها و وسایل دیگر را تزیین کنید. اگر از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید، می‌توانید ترکیب رنگ‌های فصل را انتخاب کنید. اگر از پاییز خوش‌تان میاید، رنگ‌های پاییزی را به اتاق خواب‌تان بیاورید.

ذخیره عکس

 

 اگر از بهار خوش‌تان بیاید هم می‌توانید با استفاده از رنگ‌های سبز و خاکی، منظره‌ی بهار را در اتاق خواب‌تان خلق کنید.

ذخیره عکس

اگر بخواهید رنگ‌های بیشتری در اتاق‌خواب‌تان باشند، بهتر است که از ذوق و سلیقه‌تان کمک بگیرید. از رنگ سبز خوش‌تان میاید؟ بسیار عالی است؛ چرا که این رنگ در دو دسته‌ی رنگ‌های سرد و گرم طبقه‌بندی می‌شود. همچنین، این رنگ، هم‌خانواده‌های زیادی دارد که می‌توان یکی را بین آن‌ها انتخاب کرد. همچنین، رنگ سبز این قابلیت را دارد که با بسیاری از رنگ‌ها هماهنگ شود؛ پس می‌توانید وسایلی با رنگ‌های قهوه‌ای و قرمز را انتخاب کنید و در اتاق خواب‌تان قرار دهید.

ذخیره عکس

اگر به رنگ قرمز علاقه دارید، بهتر است دکوراسیون داخلی اتاق‌تان را با چشم و گوش باز بچینید. رنگ قرمز، بیننده را به هیجان میاندازد و اگر بیش از حد استفاده شود، می‌تواند خسته کننده باشد. بهتر است فقط یکی از دیوارها را قرمز کنید؛ دیواری که پنجره‌های بزرگی داشته باشد یا موقع خواب پشت سرتان قرار بگیرد. البته می‌توان از قرمز کم‌رنگ هم استفاده کرد. این کارها، باعث می‌شود تا شدت رنگ قرمز کم شود. توصیه می‌کنیم که در اتاق‌خواب قرمز، از وسایل چوبی یا قهوه‌ای استفاده نکنید. رنگ‌های قهوه‌ای و قرمز، با هم تداخل زیادی دارند. بهتر است وسایل چوبی را برای استفاده در اتاق قرمز رنگ‌آمیزی کنید تا رنگ قهوه‌ای نداشته باشند.

ذخیره عکس

 

آخرین چیزی که طراگاه به شما توصیه می‌کند، استفاده از ذوق شخصی‌تان است. از چارچوب‌ها بیرون بیایید و ببینید که دل‌تان چه می‌خواهد.


بازدید : 15,420 بار

08 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:19