طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

هومن بالازادهمحمد مهدی فخیمیرضا صیادیانzahra sadeghiایمان حسومیسهند منشیوحید حمزه پورویدا لطفیآذران پلاستیک azaran-plasticسحرناز سلیمانی پاکایمان رجبیانشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراح خانه ی ما

چرا باید یک طراح داخلی داشته باشیم

بازدید : 322,472 بار

23 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

داشتن یک طراح داخلی حرفه ای در یک مجموعه می تواند به صاحب خانه ها در انتخاب بهترین ها در زمینه ی طرح های مبلمان و اثاثیه، پرده، فرش و سایر تصمیم­ گیری­ ها در طول پروژه کمک کند. با طراگاه همراه باشید تا این نقش را بیشتر درک کنیم.

ذخیره عکس
طراح خانه ی ما

در مصاحبه ای­، یک طراح داخلی نقش خود را در فرایند طراحی به صورت زیر تشریح کرد: « یک طراح خوب مانند بهترین دوست جدید شما می­باشد که از نظر دیدگاه با شما هم نظر بوده و از طرف دیگر در زمینه بهترین کیفیت در چیدمان وسایل با شما همدل است » .آری آنها دارای تجارب زیادی در طراحی خانه می­باشند که این امر به احتمال زیاد باعث جلوگیری از هزینه های اضافی شده و اثرات و تنش ­های احتمالی پروژه را کاهش می­دهد، از آنجایی که موارد فوق می­توانند، تنش­زا باشند. این طراحان زندگی روزمره شما را با فکر کردن در مورد فضا، بافت و رنگ به چالش کشیده و باعث ارائه ایده جدید در زمینه طراحی زیبا و ارتقاء محیط زندگی شما می­گردند.

ذخیره عکس

معمولاً تمایل زیادی به استفاده از یک طراح خوب در ارتقاء ویژگی های محیطوجود دارد ، ولی در واقع باید به دید واظح و روشنی از طراحی پروژه رسیده تا برنامه چگونگی دستیابی به اهداف میسر شود.در صورتی نبود اطلاعات کلیدی در مورد مکان یا چگونگی شروع طراحی منزل یا چیدمان و یا عدم وجود زمان کافی برای صاحب خانه، طراحان قادرند تصمیمات کلیدی در جهت بهبود محیط زندگی ارائه ­کنند.در حال حاضر نیز تصورات غلط بسیار زیادی در مورد آنچه که طراحان باید انجام دهند و چگونگی مفید بودن تخصص آنها وجود دارد و هدف از ارائه این مطلب شناخت بیشتر زمینه­های کاری طراحان و اثربخشی طراحی می­باشد.هرچند این مسئله درست به نظر می­رسد که استخدام طراح هزینه­­بر است ولی هزینه مصرف شده منجر به کاهش اشتباهات پرهزینه و افزایش ارزش خانه شما می­شود.

ذخیره عکس
طراح خانه ی ما
ذخیره عکس

 

 شما بایستی بر این باور باشیدکه طراحان نه تنها برای خانواده­های ثروتمند و مشهور مفید هستند بلکه برای افرادی فهیمی که خواهان تحقق بخشیدن به ارزشهای خود هستند نیز ارزشمند می­باشند.چنین دریافت می­شود که طراحان روش­های مختلفی برای کار و درآمدزایی دارند اما هیچ شکی نیست که در دراز مدت یک طراح خوب اقدام به صرفه­جویی پول­های شما خواهد کرد. هیچ چیزی بعنوان هزینه معمول وجود ندارد اما این امر دلیلی بر ترس و اضطراب نیست، به دلیل اینکه واقعاً هیچ نکته ی محرمانه­ای در مورد روشی که طراحان کار یا کسب درآمد می­کنند، وجود ندارد همچنین درآمد ثابت، ساعتی یا اضافه کاری یا ترکیبی از آن دو نیز برای آنها متصور نیست.با استخدام یک طراح، در هزینه به شدت صرفه جویی می شود.

ذخیره عکس

 

شما با اجرای صحیح همه مراحل در طی برنامه، می­توانید مشکلات ایجاد شده را برطرف نموده و این مسئله یک نکته کلیدی در دستیابی به موفقیت می­باشد. طراحان تحصیل کرده، مقیاس­ها، نسبت­ها، رنگ­ها، اندازه­ها و بافت­ها را می­شناسند و افراد آموزش دیده نسبت به سایر افراد دارای قدرت تحلیل بیشتری در زمینه طراحی هستند. یک طراح می تواند از ابتدا تا انتهای مواردی که برای منزل مناسب یا نامناسب می­باشد را اشاره کند؛ و همچنین طراحان مجرب دارای قابلیت اتخاذ تصمیم­های آنی می­باشند. یک طراح در کوتاه مدت، می­تواند با تصمیمات مناسبی که هرگز به ذهن خطور ننموده، قابلیت­های منزل را افزایش دهد.

ذخیره عکس

 

اکثر مردم زمانی را که صرف تصمیم­گیری جهت بررسی طراحی، اندازه­گیری­های دقیق، تعیین استفاده از فضا، انتخاب و خرید مواد، هماهنگی با فروشندگان و پیمانکاران و در نهایت قرار دادن تمام موارد اشاره شده در کنار یکدیگر می­کنند را ناچیز می­پندارند. هر پروژه­ای با چالش­هایی خواه بزرگ یا کوچک، از جمله کمبود فضای انبار،دسترسی خای مزاحم، طرح رنگ، اندازه ی غیرمعمول پنجره­ها یا نیاز به حداکثر کردن نور و فضا مواجه می­شود.همواره با پیروی از برنامه ی بودجه­بندی در وقت و هزینه، صرفه جویی می­شود. طراحان بهترین و مطمئن­ترین منابع را می­شناسند به صورتی که نیازی به صرف زمان چندانی برای بررسی نوع شرکت و قیمت­ها نیست.

ذخیره عکس

 

همچنین طراحان بودجه­ بندی را انجام داده و با تعیین نمودن اولویت­ها به تخصیص هزینه کمک می­کنند، بطوری که مقداری از منابع حال حاضر را مصرف نموده و شاید بخش­هایی از پروژه برای آینده حفظ شود.  یک طراح، قیمت پایین یا بالای مواد و محصولات را دانسته و بنابراین می­تواند با تحلیل کردن هزینه­ های یک پروژه سنگین، قبل از اجرای آن کمک شایانی بکند.در نهایت، یک طراح می­تواند با ایجاد ارتباط قوی و تنگاتنگ بین شما، معمار و پیمانکار همراه با لوله­کش و برق­کار یاری رساند که این امر باعث درک بیشتر پروژه می­شود و از اشتباهات طراحی در طرح کلی شما جلوگیری می­کند.

ذخیره عکس

 

در اغلب موارد طراحان دارای امکاناتی می­باشند که عموم مردم از آنها بی­بهره­اند و منابع تجاری عمدتاً تا حد زیادی هزینه­های جزئی را کاهش می­دهند. دانستن چیدمان غیرمتداول اسباب و اثاثیه و ساختار نیز در طراحی منزل، کمک شایانی می­کند.هر چه پژوهش و برنامه ریزی شما قبل از آغاز پروژه بیشتر باشد، آنگاه موفقیت شما در تنظیم هزینه­ها در بازار چالش­برانگیز امروز بیشتر خواهد شد. طرح داخلی یک مهارت بوده و هنری است که به تنهایی می­تواند باعث ارتقاء سطح و کیفت محیط زندگی شما شود. همکاری مداوم و هماهنگ با طراح، موجب ایجاد آسایش و لذت بردن از تغییراتی می­شود که طراح در زندگی شما ایجاد کرده است.

ذخیره عکس
طراح خانه ی ما

شما چگونه طراح منزل خود را انتخاب می کنید؟ از معیارها و ایده های خود با طراگاه سخن بگویید.


بازدید : 322,472 بار

23 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:29