طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

تینا شاه محمدیفرزاد دلیری farzaddaliriآزاده شاهچراغیجواد خدایینگار محمدیامیر دیزانیساربوک sarboukامير احمدي نياامیرحسین صرامیمهدی جعفری منشAbolfazl Nabaviمحمد مرتجی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی معماری یک مرکزی هنری باشکوه

مرکز نوآوری و کارگاه هنری بین‌المللی سیچان

بازدید : 99,087 بار

توسط : سپهر دانش
01 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شرکت Urbanlogic مرکزی جهت حمایت از نوآوری و کارخانه هنری طراحی کرده است. این شرکت با این طراحی توانسته است به‌خوبی فضاهای داخلی و خارجی را در کنار یکدیگر قرار دهد و فضایی مناسب برای کارهای هنری و نمایشگاهی فراهم آورد.‌ در ادامه با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این مرکز بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی معماری یک مرکزی هنری

شرکت Urbanlogic اخیراً مرکز نوآوری و کارگاه هنری بین‌المللی شیشه‌ای را طراحی کرده است. این مرکز شامل استدیو‌های تولیدات هنری، مراکز نوآوری، حراج و سالن‌های گرده‌همایی است. به‌علاوه در درون این مجتمع یک هتل و به‌همراه فضایی بزرگ برای برگزاری نمایشگاه‌ها تعبیه شده است. در این طراحی سعی شده، تا تمامی کارکردهای مختلف تحت یک سقف موج‌دار بزرگ ایجاد شوند. ایده‌ی این نوع سقف موج‌دار با الهام از معماری سنتی محلی منطقه گرفته شده است. 

ذخیره عکس

فضای خالی بین هتل و کارگاه‌ هنری که ممکن است در بسیاری از مواقع سر و صدای زیادی همراه داشته باشد بوسیله یک پارک مرکزی سبز پر شده است. این فضای سبز می‌تواند در موارد دیگری همچون مناسبات مختلف و رونمایی از محصولات مورد استفاده قرار گیرد.تم و حال‌و‌هوای این فضا با یک باغچه مملو از مجسمه و یک ورودی زیبا تکمیل شده است. ورودی مجموعه به زیبایی با سایر قسمت‌ها، فضایی خالی و ورودی‌های دیگر ترکیب شده است. بدین ترتیب فضایی ایجاد شده که همانند شهر گمشده قسمت‌های عمومی و سپس قسمت‌های خصوصی دیده می‌شوند. از منظر نما، سازه به گونه‌ای طراحی شده است که فضاها از درون یکدیگر پیدا باشند. 

دیوارهای شیشه‌ای بهترین گزینه برای این منظور به نظر می‌رسند که به‌طور گسترده در دیوارهای داخلی به‌کارگرفته شده‌اند. میله‌هایی طلایی رنگی که روی شیشه‌ها نصب شده‌اند، هم انتخابی هوشمندانه برای جلوگیری از یکنواختی بیش از حد نما هستند. تضاد بین این بافت راه‌راه و سطح یک‌دست دیوار‌های خارجی سبب جلب توجه این مرکز می‌شود. کل فضای این مرکز با فاصله‌ای نسبتاً زیاد از حاشیه‌ی خیابان قرار گرفته است. 

ذخیره عکس
طراحی معماری یک مرکزی هنری

دلیل این امر ایجاد فضایی مناسب برای پارکینگ است، چرا که برای بسیاری از هنرمندان و اشخاص مشغول در کارگاه‌های هنری نزدیکی پارکینگ به محل‌کار یک مزیت محسوب می‌شود. بدین ترتیب مواد و مصالح با بیشترین سرعت و سهولت به  درون این کارگاه‌ها راه پیدا می‌کنند و برای خروج محصولات نیز کار به سادگی انجام می‌پذیرد.

ذخیره عکس
طراحی معماری یک مرکزی هنری

معماری چنین مجتمع‌هایی معمولاً با چالش‌های بسیاری همراه است، چراکه باید چندین کاربری مختلف به خوبی در کنار یکدیگر قرار گیرند. در طراحی معماری که از پیش‌رو گذشت این مهم به‌خوبی انجام شده است. در این طراحی مرکز هنری کاربری‌های مختلفی همچون نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و هتل به بهترین شکل جانمایی شده‌اند و در عین حال که کاربردهای مختلفی دارند، تحت لقای مفهومی یکپارچه و یکسان هستند.

ذخیره عکس
طراحی معماری یک مرکزی هنری

نظرات خود را در مورد طراحی معماری این مرکز هنری با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 99,087 بار

توسط : سپهر دانش
01 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمعمارینوآوریمرکز هنریکارگاهلوکسUrbanlogicنمایشگاههتل

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:38