طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیرحسین صرامینادیا خوشخویفرزاد دلیری farzaddaliriسینا علیزادهhosein baharestaniبلوک سبک لیپرمهدی مصلحیShaqayeq Abaszadeمهدی جعفری منشسجاد اسدینازنین سادات ملکوتیایمان حسومی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

رنگ سال 2016

رنگ طلایی رنگ سال 2016 در معماری

بازدید : 10,215 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با رسیدن به ماه های پایانی سال 2015 بحث در مورد رنگ  قوت گرفته است، جالب است بدانید که سازمانی به طور ویژه برای انتخاب رنگ سال فعالیت میکند! با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
رنگ سال 2016

بنیاد آکزونوبل اخیرا رنگ سال 2016 را بر اساس مطالعاتی از تازه های دنیای طراحی تعیین کرده است. این رنگ، یکی از رنگ های طیف طلایی است که آن را طلایی اجری(Ochre Gold) می نامند، این رنگ همچنین رنگ انتخاب شده برای بازی های المپیک سال 2016 است که توسط گروه ویژه ای از متخصصان رنگ و طراحی  انتخاب شده است تا به عنوان رنگ مایه ی اصلی در آینده مورد استفاده قرار گیرد. اکنون نیز نمونه هایی از طیف را میتوان در برخی خانه های لندن شاهد بود.

فرآیند انتخاب توسط متخصصین معماری، مد، زیبایی و طراحی داخلی صورت میپذیرد، روندی که مرتبا در حال بازنگری و بررسی سلیقه ها واصول روانشناسی رنگ است. رنگ، کسب کار این افراد است و اطلاعات آنها از رنگ ها و ذائقه ی افراد مبنای این تصمیم گیری است.

ذخیره عکس
رنگ در معماری

این سیزدهمین سال است که آکزونوبل رنگ سال را انتخاب می کند، رنگی که بهترین ارتباط را با تازه های دنیا در آن سال برقرار میکند. هلن ون جنت (Heleen van Gent) مدیر مرکز زیبایی شناسی جهانی آکزونوبل، معتقد است که طلایی یک دوگانگی را القا می کند، درخششی که علاوه بر جذابیت بصری، جلوه ای ازمیراث تاریخی انسان است ونوعی تعلیق در گذشته را می رساند. تحقیقات دقیق بر روی داده هایی که از سراسر دنیا گردآوری شده است مبنای تصمیم گیری در مورد انتخاب این رنگ است، نگاهی چندگانه به تاثیرهنر، تکنولوژی، طراحی، طبیعت، معماری و موسیقی برفرهنگعامه است.

از اینکه در تمامی مطالب طراگاه را همراهی میکنید سپاسگذاریم .


بازدید : 10,215 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:28