طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امير احمدي نياشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)مـــهـکامه کــرمانـیالهام ضیاءآبادیشروین حسینیحمید عرفانیانمرضیه مجدالاشرافیبلوک سبک لیپرایزدیار اهیبهمن احمدیسامسونگ samsungصادق صیدبیگی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضای تفریحی عمودی با چندین طبقه

طراحی ساختمان تفریحی عمودی به جای فضای افقی

بازدید : 30,184 بار

31 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مسائل برنامه‌ریزی شهری در رابطه با محیط‌های پرجمعیت شهری دنیا موضوع جدیدی نیست. برای چندین دهه معماران روی روش‌های بعید تا مبتکرانه برای چگونگی سازماندهی موثر و بهینه‌ی شهرهای مدرن و طراحی فضاهای تفریحی کار کرده‌اند. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی فضای تفریحی عمودی با چندین طبقه

بر این اساس شرکت معماران صد، در آخرین طرح مفهومی خود  به نام "تایمز عمودی" توجه خود را روی آنچه باور داشتند متمرکز کردند. آن‌ها معتقدند که تراکم عمودی بارزترین مسیر رو به جلو است. البته گسترش عمودی یک عرف معماری است که همه‌جا وجود دارد.  نگاهی به ارتفاعات باورنکردنی از مناظر شهری در سراسر جهان گواه این ادعا است.  با این حال این پروژه که از لحاظ تئوری در میدان تایمز نیویورک واقع شده،  مفهومی ارائه می‌دهد که نه به عنوان محل‌کار یا زندگی،  بلکه به عنوان آینده‌ی بالقوه فضای تفریحی عمومی به همراه اجزای تجاری مطرح است و تنها به سرگرمی هم مربوط نیست.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

پیشنهادی که بدون پیچیده‌تر کردن ترافیک انسانی شدید، مطرح است این است که فضای با ارزشی را در سطح زمین آزاد می‌کند. ساختار چند لایه‌ی این پروژه، متشکل از شش طبقه عمودی است با ارتفاع حدود 55متر، کل سازه‌ی این بنا با این طبقات سازمان یافته است. چنین سازماندهی‌ای مقدار فضای افقی لازم را برای فضای تفریحی روی زمین به‌شدت کاهش داده است.

ذخیره عکس
طراحی فضای تفریحی عمودی با چندین طبقه

جاذبه‌ای برای ساکنان و گردشگران:

دو طبقه‌ی اول این پروژه نزدیک به سطح زمین مختص فضای فعالیت و تفریح کودکان با وسایل سرگرمی مختلف است. طبقات بالایی مکانی برای استراحت است و متعاقباً در طبقه چهارم باغ آسمانی تعبیه و طراحی شده است. در نهایت هم دو طبقه آخر برای رستوران‌ها و فضاهای تجاری اختصاص یافته است. در مجموع این پروژه شامل شش ناحیه‌ی مجزا در یک ساختار واحد است،  که فقط 113 متر مربع را اشغال می‌کند. 

ذخیره عکس
طراحی فضای تفریحی عمودی با چندین طبقه

طراحی یک ستون واحد، تنها عنصر ساختاری است که به طور مستقیم روی ترافیک سطح زمین اثر می‌گذارد و طراحی شکل ظاهری این بنا با طراحی فضای شهری اطراف خود تناسب دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در دنیای مدرن امروزی طراحی بنا و ایجاد فضاهای تفریحی، در شهرهای شلوغ ضروری است. شما برای محیط‌های شهری خود چه پیشنهادهایی دارید. با طراگاه در میان بگذارید.

 

             


بازدید : 30,184 بار

31 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیبرنامه‌ریزی شهریشهرهای مدرنطراحی بنافضای فعالیت و تفریح کودکان

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:08