طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

علیرضا شرافتیسامسونگ samsungشهاب میرزاییانجلیل موسویایمان رجبیانسارا  کلانتریلیلا عراقیانمرضیه مجدالاشرافیتینا شاه محمدیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییسوگند عندليبناهیده تقوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون خلاقانه‌ی یک آپارتمان 30 متری

دکوراسیون خلاقانه برای بیشترین استفاده از کمترین فضا

بازدید : 88,712 بار

13 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این آپارتمان 30 متری در شهر میلان ایتالیا شاید بسیار کوچک باشد، اما هر چیزی که برای زندگی به آن احتیاج داشته باشید، از آشپزخانه و نشیمن و اتاق‌خواب گرفته تا فضای کافی برای گنجاندن وسایلتان را در خود جای داده است. با طراگاه همراه باشید تا دکوراسیون خلاقانه‌ی این آپارتمان را باهم ببینیم.

ذخیره عکس
دکوراسیون خلاقانه‌ی یک آپارتمان

برای طراحی این آپارتمان، معماران مجبور بودند راه‌حلی خلاقانه پیدا کنند تا بتوانند تمام فضاهای مورد نیاز را در این مساحت کم جای دهند و در عین حال آن را پرنور و دلباز نگه‌دارند. درب آپارتمان رو به فضای نشیمن و آشپزخانه باز می‌شود. در اینجا تعداد بسیار زیادی کمد و کابینت برای گنجاندن لوازم آشپزخانه، لباس‌ها، کتاب‌ها و غیره تعبیه شده، آشپزخانه و نشیمن دارای فضای مشترکی هستند که تمام طول آپارتمان را در بر می‌گیرد. در مقابل آشپزخانه و نشیمن، اتاق غذاخوری، خواب، و حمام به ترتیب پشت یک دیوار چوبی پنهان شده‌اند. با باز شدن قسمت‌های مختلف این دیوار، دیگر فضاهای خانه ظاهر می‌شوند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

تخت‌خواب روی یک سکوی چوبی تعبیه شده و در کنار آن اتاق کوچکی با یک پنجره‌ی دیگر قرار دارد که در صورت باز بودن درب‌های چوبی، نور بیشتری را وارد فضای آپارتمان می‌کند. حمام هم پشت دیوار سیاه رنگ اتاق‌خواب واقع شده و ورودی آن کنار قفسه‌ی چوبی گوشه‌ی اتاق‌نشیمن است که گلدان‌ها در آن قرار گرفته‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یک پلکان متحرک در داخل سکو وجود دارد، که برای ورود به فضای خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد و زمانی که به آن نیازی نباشد به داخل سکو رفته و از سر راه کنار می‌رود. سکو هم‌چنین فضای بیشتری را برای ذخیره‌ی لوازم در اختیار می‌گذارد. اما جالب اینجا است که تخت طوری طراحی شده، که می‌تواند بلند شود تا صاحب‌خانه به راحتی به کمد لباسی که در زیر آن قرار گرفته دسترسی داشته باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

سوراخ‌های ریز و درشتی در جای جای پنل‌های چوبی دیده می‌شوند، که به نوعی حکم دست‌گیره را برای باز کردن کمدها و درب‌ها دارند. اما علاوه بر این سوراخ‌ها در صورت بسته بودنِ درب‌های اتاق‌خواب، کمی نور هم به فضای داخل راه می‌دهند. فضای کوچکی که کنار تخت‌خواب قرار دارد، هم به‌عنوان اتاق غذاخوری و هم اتاق کار قابل استفاده است. به‌علاوه یک طاقچه‌ی چوبی هم در کنار پنجره طراحی شده و مبلمانی که در این اتاق قرار دارند، تنها مبلمان این آپارتمان هستند که بسته به نیاز صاحب‌خانه امکان جابجایی دارند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

رنگ‌ها متناسب با ویژگی فضاهای مختلف آپارتمان انتخاب شده‌اند؛ از رنگ‌های روشن در فضاهای عمومی‌تر گرفته تا رنگ‌های تیره در فضاهای خصوصی‌تر. با این وصف، مساحت کوچک آپارتمان عمدتاً به انتخاب رنگ‌های روشن دیوارها و پارتیشن‌های چوبی منجر شده است. با این حال اضافه کردن عناصر رنگی کوچک‌تر مثل صندلی‌ها و کوسن‌های رنگی، کتاب‌ها، یا گیاهان می‌تواند جلوه‌ی بیشتری به فضای آپارتمان ببخشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما راجع به طراحی ساده اما کاربردی این آپارتمان کوچک چطور فکر می‌کنید؟ دیدگاهتان را با طراگاه در میان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 88,712 بار

13 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآپارتماندکوراسیونطراحیخلاقیتپارتیشنچوبکمدطراحی کاربردی

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:39