طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مازیار فخرقاسمیسهند منشیsina kamali tabriziامین جعفری منشآزاده شاهچراغیبیژن شجاعیکمیل مهدی نژادحامد شکریانرضا نجفیانفرامرز گشایشیامیرحسین صرامیابزار تونل جهان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن با رنگ آبی

افزودن رنگ و روح به اتاق‌نشیمن در طی بازسازی منزل

بازدید : 32,496 بار

15 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بسیاری از افراد به رنگ آبی علاقه دارند، اما نمی‌دانند چطور از آن در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنند. امروز در طراگاه، خانه‌ای قدیمی را با هم می‌بینیم که در بازسازی خلاقانه‌ی آن رنگ آبی با نهایت زیبایی و ظرافت در دکوراسیون داخلی منزل به‌کار برده‌اند. دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن با رنگ آبی حتما برای شما جذاب خواهد بود. 

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

در طی بازسازی این خانه‌ی 230 ساله، طراح خوش‌ذوق، اتاق‌نشیمن 20 مترمربعی را به مکان جذابی برای مطالعه، سرگرمی و تمرین موسیقی تبدیل ساخته است. همان‌طورکه می‌دانید، در طراحی ‌منازل قدیمی اکثراً اتاق‌های کوچک قرار داده می‌شدند. اما در بازسازی قبلی، چند اتاق کوچک این خانه به اتاق‌نشیمن بزرگی تبدیل شده بودند. کف‌پوش چوبی در وضعیت خوبی قرار داشت و یک شومینه و پنجره‌های کافی، گزینه‌های خوبی در طراحی به حساب می‌آمدند. اما در کل دکوراسیون داخلی، اتاق کسل کننده به نظر می‌رسید و دیوارهای سفید ساده از جذابیت فضا کاسته بودند. با وجود باز بودن فضا، شومینه در یک سوی اتاق و قفسه کتاب در سمت دیگر،احساس بی‌ربطی را به بیننده القا می‌کردند. قفسه‌ی کتاب بیش از حد بزرگ بود و فضای نسبتاً زیادی را اشغال کرده بود.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

در حال حاضر، یک کتاب‌خانه یک سمت اتاق را اشغال کرده و سمت دیگر به چندین مبل و یک پیانوی اختصاص یافته است. صاحب‌خانه تصمیم داشت با افزودن یک ستون در وسط اتاق را به دو قسمت تقسیم کند، اما طراح خلاق آن‌ها را تشویق کرد تا با یک رنگ، یک‌پارچگی اتاق بیشتر حفظ شود. او می‌گوید: " پیشنهاد من برای رنگ زدن یکسان دیوارها و آثارچوبی، در تضاد با حفظ برخی از آثار به رنگ سفید، به ایجاد یکپارچگی در بین دو فضا کمک کرده است."

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

طرح اصلی ایجاد یک سایه‌ی دراماتیک توسط دو رنگ قرمز و آبی بود، که  رنگ آبی به‌عنوان رنگ اصلی انتخاب شد و قرمز روشن به عنوان مکمل به‌کار رفت. مبلمان راحت با پوشش گل‌دار،امکان استراحت و مطالعه را برای صاحب‌خانه و میهمانان فراهم می‌آورند. زیرپایی کوچک قرمز همراه با کوسن‌های طرح‌دار به ترکیب رنگ اتاق افزوده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کتاب‌خانه‌ی جدید از کف تا سقف، جایگزین قفسه‌های قبلی شد. طراحی خاص این کتاب‌خانه امکان قراردادن مجسمه‌ها و وسایل تزیینی را فراهم آورده است. با این‌که امکان تغییر جای شومینه وجود نداشته، ولی رنگ زدن آن کمک زیادی به زیباترشدن فضا کرده است. میز بیضوی شکل با قرارگیری دو آباژورعتیقه بر روی آن، به نوعی دوقسمت اتاق را از هم جدا می‌کند. این آباژورها با پایه‌های شیشه‌ای قرمزشان به خوبی با فضا هماهنگ شده‌اند و به نقطه‌ی کانونی در دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن تبدیل گشته‌اند.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

پیانو به گوشه‌ی اتاق منتقل شده ودر کنار مبلمان جانمائی شده و محدوده‌ی نشیمن دنج و گرم به‌وجود آورده است.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

نظرشما درباره‌ی این طراحی زیبا چیست؟ با طراگاه درمیان بگذارید.

 

   کانال


بازدید : 32,496 بار

15 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی دکوراسیون منزلدکوراسیون منزلدکوراسیون اتاق‌نشیمناتاق‌نشیمنمبلمانرنگ آبی

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:16