طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی علیرضاییامیرحسین صرامیسلیمانیپرهام شکوهینگار سریع الاطلاقمـــهـکامه کــرمانـیبهمن احمدیسجاد اسدیجواد خداییداوود آبادیکمیل مهدی نژادmostafa ahmadi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

توافق نامه ی چین

توافق سازمان های مسئول و شرکت های ساخت و ساز برای آینده ی پاک

بازدید : 16,731 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 52 شرکت معماری و برنامه ریزی، توافق نامه ی چین (China Accord) را امضا کرده اند که پیمانی است برای ساخت وسازعاری از کربن. این توافق نامه در 22 اکتبر در نشستی در شمال شرقی چین به میزبانی شهرشن یانگ (Shenyang) توسط دو سازمان ملی معماری آمریکایی و چینی امضا شده است. گزارش طراگاه از این پیمان سبز را دنبال کنید.

ذخیره عکس
توافق نامه ی چین
ذخیره عکس

شرکتهای بین المللی شامل Arup ،Callison RTKL و Skidmore ،Owings & Merrill این توافقنامه را امضا کرده اند. شرکتهای بزرگ چینی که بخشی ازاین توافق نامه بودند عبارتند از: گروه طراحی و معماری ژیان دای شانگهای (Shanghai Xian Dai Architectural Design Group) گروه طراحی معماری و پژوهش چین (China Architecture Design & Research Group ) وموسسه ی طراحی معماری پکن (Beijing Institute of Architectural Design ). دبیرکل CEDAAB، چن ژن ( Chen Zhe) گفت: امضای این پیمان نشان دهنده ی عزم و تعهد اخلاقی معماران است.

 شرکتهای چینی و بین المللی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی به وسیله کاهش انتشار کربن و حرکت به سوی صفر شدن آن این مسئولیت بزرگ را به شانه کشیده اند.

ذخیره عکس

 در قسمتی ازمتن توافقنامه اظهار شده است : « ازآنجایی که بیش از نیمی از ساخت و سازهای جهانی در چین و شمال آمریکا قرار خواهد داشت وظیفه ی جوامع طراحی حرفه ای در این کشورها ایفای نقش رهبری برای یک آینده عاری از کربن وحقیقتاً پایدار در نیمه این قرن خواهد بود». درمقدمه ی مذاکرات بین المللی تغییرات آب و هوایی در پاریس در ماه نوامبر چین برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به پایین تراز60- 65 درصد در سال آینده متعهد شده است و برای عدم بالا رفتن تولید گازهای گلخانه ای تا سال 2030 تضمین داده است. متن توافق نامه پیش بینی میکند در طول 20 سال آینده 38 درصد از ساختمانهای جدید سرتاسر جهان در چین ساخته خواهد شد.

ایالات متحده (US organization Architecture 2030) و واحد معماری انجمن طراحی و اکتشاف چین Exploration and Design Association – Architecture Branch) CEDAAB)

ذخیره عکس

با ما همراه باشید.


بازدید : 16,731 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:23