طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شروین حسینیمـــهـکامه کــرمانـیساغر صادقیابزار تونل جهانایرج اعتصامکمال کمونهمرتضی صادقیایمان رجبیانحسین نوروزیboshra javaheriسامسونگ samsungشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

قایق های معمارانه

طرح های زاحا حدید بر روی آب

بازدید : 22,506 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراگاه نگاهی انداخته است به تجربه زاحا حدید در مورد طراحی قایق، اقامتگاه های شناوری که سفر های ماجراجویانه ای را برای مالکین ثروتمندشان رقم خواهند زد.

ذخیره عکس
قایق های معمارانه

 

زاحا حدید در همکاری اخیر خود با شرکت   سازنده ی کشتی Blohm+voss ، دست به طراحی ایده ای جدید برای ساخت قایق های لوکس و خانوادگی زده است،بر اساس گفته های زاحا حدید طراحی کلی بدنه ی قایق با توجه به دینامیک توفان های دریا و اکوسیستم زیر آب و مطالعات آیرودینامیکی انجام شده است.

ذخیره عکس

 

سیستم سازه ای بخش فوقانی این قایق ها،شبکه ای جالب از ستون هاست که ظرافت خاصی را به طراحی آن داده اند. این عناصر سازه ای بر مبنای زیبایی شناسی طبیعی طراحی شده اند،بافت ارگانیک سازه از دل ساختارهای دریایی بیرون آورده شده است تا طبقات و عرشه های قایق ر به شکل قطری ا به هم متصل کند.

ذخیره عکس

 

دراین پروژه طراحی سنتی قایق به اسکلتی نمایان و و چند وجهی تحول یافته است که بر ارتباط بین عرشه و سایر عناصر قایق تاکید میکند.

قایق 90 متری jazz ، اولین نمونه از قایق های پنجگانه که توسط معماران ویژه ی سازه های دریایی، طراحی و مهندسی شده است. تجربه ی به دست آمده از اجداد این قایق نشان میدهد که که کاهش  اندازه ی قایق ها در موفقیت آنها برای عبور از اقیانوس موثر است.

ذخیره عکس

 

زاحا حدید در مورد این پروژه می افزاید:« این پروژه به عنوان طراحی ساختاری پویا که در محیطی پویا حرکت میکند،نیازمند معماری دقیق و فنی برای مقابله با نیروی آب است. هر قایق یک نمونه ی مهندسی شده از نحوه ی پاسخگویی به نیازهای ایرودینامیکی یک سازه ی شناور است، به طوریکه بالاترین سطح کیفیت و ایمنی را فراهم آورد.

 

ذخیره عکس

 

دکتر هربرت آلی مدیر شرکت در مورد این پروژه میگوبد:«ایده ی خلق این قایق ها مجموعه ای از راهکارهای مفید است که به محصولی دارای انعطاف منجر شده است و به خواسته های فردی مشتریان بر مبنای خط مشی شرکت پاسخ میدهد»

تفاوت این ایده پردازی تنها در فرم و عملکرد آن نیست بلکه سازگاری تغیر ناپذیر ، از ویژگی های منحصر به فرد کار زاحا حدید است.

ذخیره عکس

آثار دیگر این طراح برجسته را در طراگاه مشاهده کنید.


بازدید : 22,506 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:24